Neries regioninis parkas - poilsio galimybė miesto ritmo išvargintiems

Šilta ir jauki ryto ramuma į glėbį susupa ankstyvos dienos šaltuką. Pluoštai saulės spindulių, besiskverbiančių pro medžių kamienus, pamažu išsklaido kvapą atimančią gaivą. Užverčiu galvą aukštyn – šiltai mėlyno dangaus platybėje linguoja išlakios pušys. Nuo jų nebylaus šokio, o gal nuo pušų sakais taip stipriai dvelkiančio oro ima svaigti galva.
Neris
Neris
© Linos Gervinskaitės nuotr.

Žengiu tolyn. Sausa žolė, spygliai ir konkorėžiai traška po mano kojomis, o švelnaus vėjo gūsiai nuskraidina šiuos garsus į miško gilumą. Prieš mane – vingiuojantis takelis upės link. Pamiršęs, ką reiškia skubėti, šią akimirką gyvenu taip, kaip esame mokomi – čia ir dabar. Žingsniai dėliojasi lėtai, lyg ne tikslas, o pati kelionė būtų svarbiausia.

Upės bangos žaidžia su rytinės saulės atšvaitais, o prieš akis atsivėrusi slėnio panorama tiesiog hipnotizuoja savo horizonto platybėmis. Tolumoje, už piliakalnio stūksančiame šimtamečiame miške klyktelėjęs paukštis pakyla į viršų. Kelis kartus suplasnojęs, ima sklęsti ramiai ir veik be garso. Įtempęs ausis, bandau sugauti vėjo atnešamą tylią brėkštančios dienos simfoniją. Sakoma, kad tie, kurie išgirs šiuos gamtos šnabždesius, įmins ir kitas miško dvasių paslaptis...

Įsisukęs į darbų ratą, dažnas iš mūsų tubūt jau pamiršo, kokia nuostabiai graži, garsų ir spalvų turtinga, o svarbiausia – raminanti, yra Lietuvos gamta. Visa tai prisiminti ir išgyventi iš naujo jus kviečia naujo turizmo sezono atidarymą švenčiantis Neries regioninis parkas.

Kasmet lankytojus pritraukia ne tik įspūdingi Neries slėnio panoraminiai vaizdai, bet ir archajiška, žmogaus veiklos mažai tepaliesta gamta bei tūkstantmečių praeitį menantis kultūros paveldas. Nuo Vilniaus vos per 20 minučių kelio automobiliu nutolusiame parke sostinės ūžesį pakeičia tylus medžių šlamesys ir rami iš betoninių gniaužtų išsilaisvinusios Neries tėkmė.

Lankytojų laukia net keturi parko teritorijoje esantys pažintiniai pėsčiųjų takai (vienas iš jų – pritaikytas neįgaliesiems) bei 23 km ilgio kairiojo Neries kranto turistinė trasa. Ja ypač rekomenduojama keliauti dviračiu, kurio atsivežimas nuo Vilniaus ar Kauno iki Lazdėnų stotelės tekainuos simbolinį 1 litą!

Dūkštų miestelyje įsikūrusiame moderniame Neries regioninio parko lankytojų centre būsite mielai supažindinti su informacija apie šiuos turistinius takus ir trasas, patį parką, jame gyvančias retas gyvūnų ir augalų rūšis, lankytinus gamtos ir kultūros paveldo objektus bei jaukių stovyklaviečių ir atokvėpio vietų buveines.

Keliauti po Neries regioninį parką kviečiame savarankiškai arba kartu su šio parko direkcijos gidu. Gauti jus dominančią informaciją apie parką ar organizuojamas ekskursijas galite adresu www.neriesparkas.lt arba telefonu (8 5) 2599242.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Lietuva

Išskirtinė ekskursija: čia patekti gali ne kiekvienas

Vilniuje, Liepkalnyje, yra nebenaudojama vandens saugykla, kuri, pasak istorikų, išsiskiria tokiems statiniams nebūdinga architektūra.

Laimingiausių pasaulyje bičių ir 4 vandenų kraštas: tokios Lietuvos dar nematėte (11)

Kur gyvena laimingiausios pasaulyje bitės? Kur yra didžiausia Lietuvoje 4 vandenų skalaujama sala? Kas sieja M.Gandį su Rusne? Kuo skiriasi žuvienė nuo žuvies sriubos? Išgliaudyti šiuos ir kitus klausimus galima tik pasiryžus leistis į kelionę po Lietuvą – palei Nemuną, į Pamario kraštą ir link Mažosios Lietuvos.

Obuolinės Anykščiuose: naktyje pirmą kartą nušvis Medžių lajų takas

Rugsėjo 24 dieną (šeštadienį) Anykščiuose vyks kasmetinė šventė Obuolinės, organizuojama Anykščių rajono savivaldybės ir partnerių. Miestas svečius šiais metais žada nustebinti ne tik rudens pradžios ir darbų pabaigtuvių įamžinimu – rekordinės aukštaitiškos juostos iš obuolių dėlione, bet ir Tarptautinei turizmo dienai skirtais renginiais bei ryškiausiu jų akcentu – naktyje pirmą kartą nušvisiančiu Medžių lajų taku, sakoma pranešime spaudai.

„The Guardian“ įvertino Kauno išskirtinumą: jis nusileido tik Paryžiui (46)

Tarp dešimties britų dienraščio „The Guardian“ paskelbtų geriausių Europos miestų, išsiskiriančių art deco stiliaus architektūra, Kaunas nusileido tik Paryžiui, kuriame šis stilius ir gimė. Šiame sąraše Kaunas aplenkė tokius miestus kaip Valensija, Lisabona, Londonas, Amsterdamas, Maskva ir Berlynas.

Radviliškis: Radvilos, susipinantys geležinkelio bėgiai ir pajuodę žvirbliai

Pirmą kartą rašytiniuose šaltiniuose Radviliškis paminėtas 1567 m. knygoje, kurioje išvardyti miestai, mokantys mokesčius. Manoma, kad miesto pavadinimas kilo iš bajorų Radvilų giminės, kuri Radviliškį valdė beveik 100 metų su pertraukomis nuo 1546 iki 1764 m., vardo.

Kelionių po Lietuvą poveikis: kaip iš pieno plaukus

Orą gryninantis kadagynas, išmanusis parkas, pieniška pasaka, žolynų grožio procedūros, dviračių takas aplink ežerą... Turizmo naujovių bei idėjų gausu ne tik besibaigiančios vasaros, bet ir rudeninėms kelionėms po Lietuvą.

Videožurnale „Neįtikėtino grožio Dzūkija“ jau įamžinta Dusia, Nemunaitis ir Pivašiūnai (1)

„Neįtikėtino grožio Dzūkija“ – taip videožurnalą apie gimtąjį kraštą seriją pavadino Alius Mikelionis.

Lietuvos regionai kviečia, kur dar nebuvote: muziejai tik nuo 18-kos (15)

Populiarėjantis pramoninis turizmas kviečia pakeliauti po visą Lietuvą ir išbandyti neatrastas pramogas. Vis daugiau įvairių gamyklų atveria savo duris lankytojams – turistams siūloma atrasti naujus skonius ir susipažinti su įvairiais gamybos procesais.

Merkinė – istorijos ir kraštovaizdžio sostinė (5)

Šiais metais Merkinė (Varėnos raj.) tikrai pelnytai paskelbta Mažąja Lietuvos kultūros sostine. Jau dešimtys kaimų ir miestelių perima Naisių (Šiaulių raj.) iniciatyvą puoselėti kultūros vertybes savo bendruomenėje bei skleisti jas visos šalies mastu.

Pakruojyje žmonės kviečiami vienai dienai patirti XIX a. dvarų autentiką (3)

Pakruojo dvare lankytojai sako nepastebintys, kaip prabėga diena. Įtraukti į dvaro gyvenimo kasdienybę, buities, ūkio darbus ir šventes jie tampa XIX amžiaus dvaro gyventojais.

Pakruojo dvare gaivinamos javapjūtės tradicijos

Liepos viduryje Lietuvoje ir kartu Pakruojo dvare minima rugiapjūtės pradžia. Seniau tą dieną būdavo apeidami rugiai, apžiūrimas galimas derlius, nupjaunama pirma sruoga rugių ir parnešama pavaišinti šeimai.

Kuo panašūs Ventos–Dubysos ir Panamos kanalai? (8)

Prof. Steponas Kolupaila pagrįstai vadinamas Lietuvos upių ir ežerų hidrologijos pradininku, jis sakė: „Tik tas žmogus laimingas, kuris turi aiškų gyvenimo tikslą. Mano tikslas aiškus kaip kristalas – tirti žavingą Dievo kūrinį – gamtą ir stengti ją prasmingai palenkti žmogaus naudai, pirmiausiai savo krašto žmonių naudai.

Prienai – vasaros bučinys iš dangaus (30)

Kodėl Prienai, kai šimtai miestų ir miestelių vasarą išskleidžia savo viliones? Tik eik ir grožėkis, atrask, pažink, užuosk, pajausk, pasimėgauk.

Tiškevičių Palangos dvaro rūmai - Baltijos kultūrinio paveldo perlas (4)

Tai didingi neorenesansiniai rūmai, kuriuos, garsėjant Palangai kaip kurortui, Tiškevičiai pavertė savo giminės vasaros rezidencija.

Šiaulių miesto TOP 8: privalote tai aplankyti (43)

Šv. Apaštalų Petro ir Pauliaus katedra, Saulės laikrodžio aikštė, Chaimo Frenkelio vila, Žaliūkių malūniniko vila, mažoji architektūra, paminklas popiežiui Jonui Pauliui II, skulptūra „Geležinė lapė“, šokolado muziejus, dviračių muziejus - tai vietos, kurias būdami Šiauliuose privalote pamatyti!