Koso salos gidas

 (2)
Koso saloje temperatūra pradeda kilti gegužės mėn, o šilčiausiais mėnesiais – liepą ir rugpjūtį – gyvsidabrio stulpelis retai nukrenta žemiau 30 (laipsnių) ribos. Lietingi debesys yra retenybė, o nuo pavasario iki spalio mėn. per dieną galite tikėtis apie 13 saulėtų valandų.
Koso sala, Kosas (Graikija)
© Shutterstock nuotr.

Taip pat skaitykite: Paslaptingiausias Balkanų vienuolynas, kuriame naktį praleisti galite ir jūs

arba: Santorino salos gidas

Keliauk į Kosą su Perpasaulį.lt! Geriausių skrydžių pasiūlymų ieškok čia.

Įspūdingas kraštovaizdis

Daugiau kaip 290 km. besitęsiančią pakrantę turinčioje Koso saloje yra nemažai paplūdimių. Jie yra įvairiausių formų ir dydžių, nuo auksinių atkarpų su paplūdimio barais, iki užslėptų įlankų ir mažai kam žinomų įlankėlių. Be to, salos grožis neapsiriboja vien jos pakrantėmis. Salos gilumoje nuo kalvų šlaitų driekiasi kalkėmis nubaltinti kaimai, o laukinės gėlės tarsi antklode apkloja laukus. Taip pat yra Dikeos kalnas, kurio šlaitai yra nubarstyti pušynais ir pilimis.

Pasilinksminimo miestai

Kalbant apie tai, kur apsistoti, Kosas turi dvi labai skirtingas puses. Kardamena yra geriausia vieta vykti, ieškant naktinio gyvenimo – jos gatvės yra sausakimšos karaokės barų, angliškų aludžių ir stroboskopais apšviestų klubų. Kosmopolitinė sostinė, Koso miestas, yra labai gyvybinga, atostogos čia leidžiamos palei uostą esančiose, žibintais apšviestose kavinėse, su kokteiliais ir šokiais skersgatvių baruose.

Ramūs kurortai

Kefalos apjungia seną ir naują. Iš pirmo žvilgsnio, jis yra visiškai tradicinis, su savo cukraus gabalėlius primenančiais namais, senoviniais griuvėsiais ir senais vėjo malūnais. Taip pat jis yra ir specialiai pastatyto Kamari kurorto namai, kuris kunkuliuoja kavinėmis, barais ir restoranais. Jei norite ramiai praleisti laiką, kitas geras pasirinkimas yra Psalidi. Čia yra tik auksinis smėlio paplūdimys ir žiupsnelis tavernų bei parduotuvių.

Koso salos gidas
© Shutterstock nuotr.

Psalidi yra mažas, šiuolaikiškas kurortas rytinėje Koso pakrantėje. Jis yra taip arti sostinės, Koso miesto, kad galėtų būti vadinamas priemiesčiu. Nepaisant palei nepaliestą jos pakrantę išsidėsčiusių vienų prašmatniausių salos viešbučių, tai vis tiek yra „mirktelk ir pražiūrėsi“ vieta, todėl yra ideali atgauti jėgas.

Koso miestas

Šiaurės rytinėje Koso salos pakrantėje įsikūrusi sostinė, Koso miestas, alsuoja savo istorija. Romėnai, osmanai ir italai - visi paliko čia savo žymę jo architektūroje ir griuvėsiuose, o XV a. pilis atspindi kurorto viduramžiškas šaknis. Kaip pastebėsite gyvybinguose baruose ir uosto pusėje įsikūrusiuose restoranuose, čia yra užtektinai vietos ir šiuolaikinei Graikijai. Taip pat miesto centre yra paplūdimys.

Kefalos

Šis 40 km. į pietvakarius nuo Koso miesto esantis ant kalvos šlaito įsikūręs kaimas buvo pirmoji salos sostinė. Šiandien jis yra padalintas į dvi dalis. Viena jų yra ant kalno, kur siaurose gatvėse rikiuojasi žavingi seni pastatai ir kur išvysite pilies liekanas. Toliau, pakrantėje, yra Kamari - senovinių bazilikų, paplūdimio ir jachtų bei žvejybinių laivų pilnos prieplaukos namai.

www.perpasauli.lt
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Kryptys

Talino gidas

Viduramžiai – tai epocha, kai už damų garbę ir širdį kovėsi riteriai, turtus žarstė feodalai, o politinė valdžia priklausė dvasininkams. Jei norite patirti tikrą viduramžių dvasią ar bent trumpam nusikelti 500 metų į praeitį, kviečiame apsilankyti Europos viduramžių perlu vadinamoje Estijos sostinėje – Taline.

Koso salos gidas (2)

Koso saloje temperatūra pradeda kilti gegužės mėn, o šilčiausiais mėnesiais – liepą ir rugpjūtį – gyvsidabrio stulpelis retai nukrenta žemiau 30 (laipsnių) ribos. Lietingi debesys yra retenybė, o nuo pavasario iki spalio mėn. per dieną galite tikėtis apie 13 saulėtų valandų.

Poznanės gidas

Poznanė (lenk. Poznań, vok. Posen, lot. Posnania) – miestas vakarinėje Lenkijoje, prie Vartos upės, Didžiosios Lenkijos vaivadijos sostinė. Tai – seniausias, o kartu ir vakarietiškiausias šalies didmiestis, daugeliui atvykėlių tampantis „vartais į Lenkiją“, kadangi jo strateginis išsidėstymas svarbiame ir viename didžiausių Lenkijoje geležinkelio transporto Maskva-Berlynas mazge užtikrina puikų susiekimą tiek su rytine, tiek su vakarine Europos dalimi.

Barbadoso gidas

Būtent čia rasite vienus geriausių viešbučių ir restoranų Karibų jūroje, vakarinėje Barbadoso salos pakrantėje. Žinoma, ši sala gali pasiūlyti kur kas daugiau.

Oslo gidas

Oslas su savo apytikriai 453 kv.km. yra viena didžiausių sostinių pasaulyje pagal plotą. Didžiąją jo dalį sudaro miškai, todėl Oslas yra miestas, turintis glaudų ryšį su jį supančia gamta.

Hamburgo gidas

Hamburgą 808 metais po Kristaus gimimo įkūrė imperatorius Karolis Didysis po pergalės prieš saksus ir jų prievartinį atvertimą į krikščionybę. Iš pradžių miestas vadintas Hamaburgu, pagrindinis jo tikslas buvo padėti Šlėzvige-Holšteine, Danijoje ir Skandinavijoje veiklą vykdžiusiems misionieriams.

Bukarešto gidas (2)

Bukareštas yra pagrindinis įvažiavimo į Rumuniją taškas. Tai - klestintis miestas, kuriame daug didelių infrastruktūrinių projektų, keičiančių senąjį miesto veidą. Kadaise vadintas „Mažuoju Paryžiumi“, pastaruoju metu Bukareštas labai pasikeitė ir šiandien yra labai įdomus senojo ir naujojo derinys, kurį mažai kas sieja su jo pradine reputacija.

Mauricijaus gidas

Mauricijuje rasite didžiausią prabangių viešbučių sankaupą ir mylias nuostabaus balto smėlio paplūdimių. Daugiakultūris Mauricijaus mišinys – daugiausia indai, kreolai, kiniečiai ir prancūzai – yra nerūpestinga, draugiškai ir palankiai nusiteikusi grupelė ir niekas jiems nesukelia per daug rūpesčių.

Vroclavo gidas

Vroclavas yra didžiulis turistų dar neatrastas brangakmenis – tai miestas pietvakarių Lenkijoje esančiame istoriniame Žemutinės Silezijos regione. Jis pasižymi žavinga architektūra, daugybe upių ir tiltų bei gyvybinga didmiesčio kultūrine scena.

Belgrado gidas

Dažnai tarp konfliktuojančių imperijų kūjo ir priekalo atsidurdavęs miestas įgavo unikalų charakterį, primenantį tiek Austrijos, tiek Turkijos įtaką, su unikalaus komunistinių elementų rinkinio priemaišomis, nors 1948 m. Jugoslavija buvo pašalinta iš Rytų bloko. Vis dėlto, miestas pasižymi savita dvasia ir jame galima aptikti ne tik unikalius bruožus, bet ir sveiką gyvenimo džiaugsmą jo kavinių, naktinio gyvenimo kultūroje ir dažnai Viduržemio jūros prieskonių jo požiūryje į gyvenimą.

Kijevo gidas (1)

Kijevas - vienas seniausių Rytų Europos miestų, oficialią savo istoriją skaičiuojantis nuo V a., nors gyvenvietės šioje vietoje egzistavo daug anksčiau. IX a. pabaigoje Kijevas jau buvo tapęs kylančios Rytų slavų valstybės de facto sostine. Nuo X a. iki XIII a. pradžios miestas pasiekė savo, kaip pirmosios Ukrainos valstybės, šiandien žinomos kaip Kijevo Rusia, sostinės auksinį amžių.

Birmos gidas

Nuo tada, kai Aung San Suu Kyi paskelbė, kad ji palaikys „atsakingą turizmą“, Birma - šalis, kurios jos prašymu daug kas vengė - per dvejus metus tapo šalimi, kurią visi nori pamatyti. Yra keletas nepaprastų reginių: Pagano lygumų su tūkstančiu šventyklų stebuklas, koja irklą valdantys Inle ežero žvejai ir žėruojanti Rangūno Shwedagon Pagoda auksinė stupa.

Lisabonos gidas

Vasaros metu po mėlynu dangaus kupolu Lisabona alpsta nuo karščio. „A praia“ (į paplūdimį) aidi iš miesto saulės nubučiuotų, begonijomis aplipusių gatvių, kai ant mašinų stogų yra pritvirtinamos banglentės ir visi keliauja į pajūrio miestelius Cascais ir Estoril – 20 minučių kelionė nuo miesto centro. Tikslas – atsivėsinti šaltame Atlante, pajusti smėlį po kojomis ir sušveisti klasikinį pajūrio patiekalą česnakinius ameijoas (moliuskus), užsigeriant bokalu ledinio alaus.

Marakešo gidas

Pamirškite visus tuos paplūdimyje figūruojančius kibirėlius ir kastuvėlius, kurie dažnai šmėžuoja ant atvirukų. Marakeše atostogų metu atliktos nuotraukos pareikalaus išsamesnio jų paaiškinimo.

Oksfordo gidas

Dulkėtos knygos, išrikiuotos lentynose senovinėse bibliotekose, susigūžusios galvos prastai apšviestose patalpose, gandai apie archaiškas tradicijas, ilgi ir vingiuoti koridoriai, kuriuos saugo chimeros: Anglijos Oksfordas yra tikrai puiki vieta fantazuoti ir semtis įkvėpimo.

Kryptys