Kinijos gidas

Savo aukšto oktaninio skaičiaus energija, „bus padaryta“ mąstymu, dideliu gyventojų skaičiumi ir iššūkį keliančiu kalbos barjeru pasižyminti Kinija gali būti varginantis kelionių tikslas pirmą kartą joje besilankančiajam svečiui. Dažniausi nusiskundimai, kuriuos tenka girdėti iš turistų, yra: „Čia tiek daug žmonių – visi braunasi ir stumdosi“, „Mes negalėjome susikalbėti“ ir „Mums reikėjo dar vienų atostogų po tos kelionės“. Geriausias patarimas, besitikint atsidurti panašioje į vieną iš minėtų situacijų - nesistengti perpildyti savo darbotvarkės. Kinija - didžiulė šalis ir protingi keliautojai sutrumpins savo būtinų pamatyti vietų sąrašą iki keleto kelionės tikslų. Protingai pasirinkus, Kinija yra tiek pat dvasią pakelianti, kiek ir intriguojanti šalis. Taip pat tai - pagrindinė stotelė bet kuriam, norinčiam daugiau sužinoti tą apie kryptį, kuria pasaulis juda XXI amžiuje.
Pudongas, Pekinas (Kinija)
© AOP nuotr.

Kodėl verta čia keliauti?

Kai kurie keliauja į Kiniją pasigrožėti kranų pilnu horizontu, pažangiais architektūros projektais ir šalies meniniais laimėjimais. Jie turėtų keliauti į Šanchajaus finansų ir prekybos centrą, Pekino Olimpinių žaidynių kaimelį ir pagal gamyklą pavadintą sostinės šiuolaikinio meno rajoną „798“.

Kiti norės sužinoti daugiau apie Kinijos 5 tūkstančių metų senumo civilizaciją, apie kurią geriausiai galima sužinoti aplankant šalies muziejus ir paminklus, nuo pirmojo imperatoriaus Terracotta karių Xi’an‘e iki Pekino Uždraustojo miesto, kuris nuo Mingų dinastijos iki Qing dinastijos pabaigos buvo imperatoriškaisiais rūmais. Vis dėlto, turėkite omenyje, kad šios būtinos aplankyti vietos, įskaitant Pekino Vasaros rūmus ir Dangaus šventyklą, ir arčiausiai sostinės esančios Didžiosios Kinijos sienos dalys (ypač Badaling), dažnai yra perpildytos lankytojų.

Mėgstantiems nuotykius yra mažiau žinomos ir turistų perpildytos vietos, tokios kaip budistų olos Dunhuange, žavingos buvusios sostinės Luoyang ir Kaifeng bei didžioji Taklamakano dykuma tolimuosiuose šiaurės vakaruose. Keletas iš išskirtinių, bet mažiau turistų lankomų Kinijos muziejų yra: Shaanxi istorijos muziejus, Xi’an muziejus ir Han Yangling muziejus (visi trys yra Xi’an arba netoli jo), taip pat ir Zhejiang provincijos muziejus.

Kiniečiai lankosi Tiananmena aikštėje
Kiniečiai lankosi Tiananmena aikštėje
© AFP/Scanpix

Tie, kurie atvyksta norėdami akies krašteliu pažvelgti į kasdieninį gyvenimą, turėtų planuoti lėtesnę kelionę, skirdami laiko pasivaikščiojimams miesto gatvėmis ir parkų tyrinėjimams. Tai natūraliai nulems neplanuotus sustojimus - tarkime, Jūsų žvilgsnis netyčia sustos ties mėnulio formos vartų, vedančių į slyvų žiedų kiemus, slenksčiu, spontaniškai nuspręsite pasiklausyti gatvės muzikanto, grojančio įsimenančiu dvistygiu erhu, ar stebėti tvarkingas, mėlynai baltas uniformas dėvinčius vaikus važiuojant dviračiais į mokyklą.

Informaciją papildysime

The Daily Telegraph
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Kryptys

Talino gidas

Viduramžiai – tai epocha, kai už damų garbę ir širdį kovėsi riteriai, turtus žarstė feodalai, o politinė valdžia priklausė dvasininkams. Jei norite patirti tikrą viduramžių dvasią ar bent trumpam nusikelti 500 metų į praeitį, kviečiame apsilankyti Europos viduramžių perlu vadinamoje Estijos sostinėje – Taline.

Koso salos gidas (2)

Koso saloje temperatūra pradeda kilti gegužės mėn, o šilčiausiais mėnesiais – liepą ir rugpjūtį – gyvsidabrio stulpelis retai nukrenta žemiau 30 (laipsnių) ribos. Lietingi debesys yra retenybė, o nuo pavasario iki spalio mėn. per dieną galite tikėtis apie 13 saulėtų valandų.

Poznanės gidas

Poznanė (lenk. Poznań, vok. Posen, lot. Posnania) – miestas vakarinėje Lenkijoje, prie Vartos upės, Didžiosios Lenkijos vaivadijos sostinė. Tai – seniausias, o kartu ir vakarietiškiausias šalies didmiestis, daugeliui atvykėlių tampantis „vartais į Lenkiją“, kadangi jo strateginis išsidėstymas svarbiame ir viename didžiausių Lenkijoje geležinkelio transporto Maskva-Berlynas mazge užtikrina puikų susiekimą tiek su rytine, tiek su vakarine Europos dalimi.

Barbadoso gidas

Būtent čia rasite vienus geriausių viešbučių ir restoranų Karibų jūroje, vakarinėje Barbadoso salos pakrantėje. Žinoma, ši sala gali pasiūlyti kur kas daugiau.

Oslo gidas

Oslas su savo apytikriai 453 kv.km. yra viena didžiausių sostinių pasaulyje pagal plotą. Didžiąją jo dalį sudaro miškai, todėl Oslas yra miestas, turintis glaudų ryšį su jį supančia gamta.

Hamburgo gidas

Hamburgą 808 metais po Kristaus gimimo įkūrė imperatorius Karolis Didysis po pergalės prieš saksus ir jų prievartinį atvertimą į krikščionybę. Iš pradžių miestas vadintas Hamaburgu, pagrindinis jo tikslas buvo padėti Šlėzvige-Holšteine, Danijoje ir Skandinavijoje veiklą vykdžiusiems misionieriams.

Bukarešto gidas (2)

Bukareštas yra pagrindinis įvažiavimo į Rumuniją taškas. Tai - klestintis miestas, kuriame daug didelių infrastruktūrinių projektų, keičiančių senąjį miesto veidą. Kadaise vadintas „Mažuoju Paryžiumi“, pastaruoju metu Bukareštas labai pasikeitė ir šiandien yra labai įdomus senojo ir naujojo derinys, kurį mažai kas sieja su jo pradine reputacija.

Mauricijaus gidas

Mauricijuje rasite didžiausią prabangių viešbučių sankaupą ir mylias nuostabaus balto smėlio paplūdimių. Daugiakultūris Mauricijaus mišinys – daugiausia indai, kreolai, kiniečiai ir prancūzai – yra nerūpestinga, draugiškai ir palankiai nusiteikusi grupelė ir niekas jiems nesukelia per daug rūpesčių.

Vroclavo gidas

Vroclavas yra didžiulis turistų dar neatrastas brangakmenis – tai miestas pietvakarių Lenkijoje esančiame istoriniame Žemutinės Silezijos regione. Jis pasižymi žavinga architektūra, daugybe upių ir tiltų bei gyvybinga didmiesčio kultūrine scena.

Belgrado gidas

Dažnai tarp konfliktuojančių imperijų kūjo ir priekalo atsidurdavęs miestas įgavo unikalų charakterį, primenantį tiek Austrijos, tiek Turkijos įtaką, su unikalaus komunistinių elementų rinkinio priemaišomis, nors 1948 m. Jugoslavija buvo pašalinta iš Rytų bloko. Vis dėlto, miestas pasižymi savita dvasia ir jame galima aptikti ne tik unikalius bruožus, bet ir sveiką gyvenimo džiaugsmą jo kavinių, naktinio gyvenimo kultūroje ir dažnai Viduržemio jūros prieskonių jo požiūryje į gyvenimą.

Kijevo gidas (1)

Kijevas - vienas seniausių Rytų Europos miestų, oficialią savo istoriją skaičiuojantis nuo V a., nors gyvenvietės šioje vietoje egzistavo daug anksčiau. IX a. pabaigoje Kijevas jau buvo tapęs kylančios Rytų slavų valstybės de facto sostine. Nuo X a. iki XIII a. pradžios miestas pasiekė savo, kaip pirmosios Ukrainos valstybės, šiandien žinomos kaip Kijevo Rusia, sostinės auksinį amžių.

Birmos gidas

Nuo tada, kai Aung San Suu Kyi paskelbė, kad ji palaikys „atsakingą turizmą“, Birma - šalis, kurios jos prašymu daug kas vengė - per dvejus metus tapo šalimi, kurią visi nori pamatyti. Yra keletas nepaprastų reginių: Pagano lygumų su tūkstančiu šventyklų stebuklas, koja irklą valdantys Inle ežero žvejai ir žėruojanti Rangūno Shwedagon Pagoda auksinė stupa.

Lisabonos gidas

Vasaros metu po mėlynu dangaus kupolu Lisabona alpsta nuo karščio. „A praia“ (į paplūdimį) aidi iš miesto saulės nubučiuotų, begonijomis aplipusių gatvių, kai ant mašinų stogų yra pritvirtinamos banglentės ir visi keliauja į pajūrio miestelius Cascais ir Estoril – 20 minučių kelionė nuo miesto centro. Tikslas – atsivėsinti šaltame Atlante, pajusti smėlį po kojomis ir sušveisti klasikinį pajūrio patiekalą česnakinius ameijoas (moliuskus), užsigeriant bokalu ledinio alaus.

Marakešo gidas

Pamirškite visus tuos paplūdimyje figūruojančius kibirėlius ir kastuvėlius, kurie dažnai šmėžuoja ant atvirukų. Marakeše atostogų metu atliktos nuotraukos pareikalaus išsamesnio jų paaiškinimo.

Oksfordo gidas

Dulkėtos knygos, išrikiuotos lentynose senovinėse bibliotekose, susigūžusios galvos prastai apšviestose patalpose, gandai apie archaiškas tradicijas, ilgi ir vingiuoti koridoriai, kuriuos saugo chimeros: Anglijos Oksfordas yra tikrai puiki vieta fantazuoti ir semtis įkvėpimo.

Kryptys