Išsamus Italijos gidas – ką verta pamatyti ir kaip sutaupyti

 (2)
Nuostabus Italijos maistas, gražios kaimo vietovės, pasakiškas vynas ir ilga istorija yra tai, dėl ko ji yra nuostabi šalis apsilankyti. Gyvenimas nevisavertis be kelionės į Italiją.
© AOP nuotr.

Taip pat skaitykite: Roma nustebins ir čia jau buvusius

arba: Atkasus Pompėją, to laikmečio gyventojai pašiurpo nuo senovinio erotikos vaizdavimo būdo

Įsimyliu ją kiekvieną kartą lankydamasis joje. Man patinka vynuogynai Florencijoje, senovinės gatvės Romoje, nerūpestingas pietinės Italijos būdas, žavinga Cinque Terre ir romantiška Venecija.

Keliauk į Italiją su Perpasaulį.lt! Geriausių skrydžių pasiūlymų ieškok čia.

Italija nei vieno nepalieka abejingo. Italijoje yra tiek daug ką nuveikti, kad reiktų viso gyvenimo viską padaryti. Nesugrūskite visko į vieną apsilankymą. Italiją yra geriausiai pamatyti iš lėto – tiesiog perimkite šalies pasaulėjautą. Atsipalaiduokite, žavėkitės kraštovaizdžiu ir mėgaukitės latte kava.

Įprastinės išlaidos

Apgyvendinimas

Apgyvendinimas Italijoje yra nepigus. Nakvynės namai yra gana brangūs, bendrabučio kambarių kainoms svyruojant nuo 15 iki 30 eurų (apie 50-100 litų) už naktį. Atskiri kambariai kainuoja apie iki maždaug 250 litų už naktį.

Ekonominės klasės viešbutyje už dvivietį kambarį mokėsite apie 200 litų ar daugiau. Gera žinia ta, kad kuo toliau į pietus keliauji, tuo mažesnės kainos. Tikėkitės mažesnių nakvynės namų ir viešbučių kambarių kainų, už maždaug 150 litų piečiau nuo Romos. Šalyje yra keletas pigių viešbučių, bet juos sunku rasti.

Viešbutis, Italija
Viešbutis, Italija
© Shutterstock nuotr.

Maistas

Čia yra nesunku gerai (ir brangiai) pavalgyti itališko maisto, bet taip pat lengva pavalgyti ir už mažiau kaip apie 37 litų per dieną. Dauguma restoranų patiekalų su vynų kainuos apie 60 litų vienam žmogui.

Turistų lankomose vietose prie šios sumos pridėkite dar apie 10 JAV dolerių (apie 25 litų). Greiti patiekalai, tokie kaip picos gabalėlis, panini ir lengvi užkandžiai, kainuos apie 7,5-10 litų.

Greitas maistas (t.y., „McDonalds“) kainuos maždaug 7-8 eurus (apie 25 litų) už meniu komplektą. Visuose restoranuose pridėkite 2 eurus (apie 7 litus) už „coperta“ (atsisėdimo mokestis). Maisto gaminimasis patiems paplonins jūsų piniginę maždaug 125-150 litų per savaitę.

Transportas

Geriausias būdas keliauti po Italiją yra naudojantis jų plačiu traukinių tinklu. Greiti traukiniai („Eurostar“) kainuoja maždaug 100-175 litų už kelionę. Lėtesni vietiniai traukiniai kainuoja apie 17-62 litų) už kelionę. (Važiuokite jais!). Viešojo transporto kainos yra prieinamos, dauguma autobusų ir metro bilietų kainuoja po 1,5 euro (apie 5 litų) už bilietą. Kai jums trūksta laiko, ilgiems atstumams įveikti „Ryanair“ ir „EasyJet“ siūlo pigius skrydžius po visą šalį.

Veikla

Italijoje įėjimas į daugumą lankytinų vietų ir muziejų kainuoja apie 12-15 eurų (apie 37-50 litų). Vyno ekskursijos gali kainuoti ir iki 200 litų.

Išsamus Italijos gidas – ką verta pamatyti ir kaip sutaupyti
© AOP nuotr.

Patarimai, kaip sutaupyti

Atsisakykite duonos – restoranai ims papildomą mokestį už duoną, bet nepraneš jums apie tai ją patiekdami. Jei nenorite už tai mokėti, grąžinkite ją atgal.

Gerkite vandenį iš čiaupo – prašykite vandens iš čiaupo, priešingu atveju gausite vandenį butelyje ir turėsite už tai taip pat mokėti. Be to, savo vandens butelius galite papildyti bet kuriame visoje Italijoje esančiuose geriamojo vandens fontanuose. Vanduo yra tinkamas gerti.

Pirkite daug vyno – už kiek daugiau nei eurą galite nusipirkti butelį puikaus vyno. Tai yra daug pigiau, nei gerti bare.

Valgykite panini – valgymas populiariuose Italijos miestuose yra brangus malonumas. Vos už keletą eurų nusipirkite panini ir picą ir sutaupykite daug pinigų.

Naudokitės svetingumo nakvynėmis („couchsurfing“) – apgyvendinimas Italijoje yra ganėtinai brangus, net ir nakvynės namuose. Naudokitės svetingumo nakvynėmis ir apsistokite pas vietinius gyventojus, kurie turi atliekamų lovų ir sofų nemokamai. Aš naudojuosi šia paslauga dažnai ir pastebiu, kad tai ne tik sutaupo man pinigų, bet ir susipažįstu su nuostabiais žmonėmis.

Ką nuveikti?

Pamatykite Venecijos karnavalą – vasario mėn. prieš Gavėnią vykstančią dešimties dienų ir naktų maskarado beprotybę. Tai yra itališka Karnavalo versija! Ši tradicija gyvuoja šimtmečius ir yra viena iš didžiausių švenčių ir festivalių Italijoje. Jei turite išteklių, galite susimokėti, kad sudalyvautumėte tradiciniame kaukių baliuje.

Venecijos karnavalas
Venecijos karnavalas
© AFP/Scanpix

Patyrinėkite Veneciją – nepaisant Karnavalo, Venecija yra tiesiog nuostabi vieta apsilankyti. Nors ir ne pigiausias kelionės tikslas Italijoje, Venecija yra puiki vieta pamatyti kanalus, paplaukioti gondola ir nuostabiai romantiškai pavakarieniauti žvakių šviesoje. Keliaukite į senąjį žydų getą dėl šiuolaikinių barų ir pigių gėrimų.

Paklaidžiokite po Pompėją – Pompėja yra antikinis miestas, kuris buvo sugriautas ugnikalnio, bet išsaugotas pelenų dangos. Pasivaikščiokite po miestą, tokį, koks jis buvo, kai išsiveržė ugnikalnis, vaikštinėdami po namus ir prekybos vietas, kuriose vis dar mėtosi puodai ir vazos. Dauguma gražiųjų freskų su savo nuostabiomis spalvomis vis dar ten. Tai dienos trukmės užsiėmimas.

Atraskite Romą – Romos miestas yra nuostabi vieta su mažomis gatvelėmis ir istorija. Čia galėsite apsilankyti Romos griuvėsiuose – daugiau nei galite pamatyti per vieną kelionę. Būtinai pasižvalgykite po į vakarus nuo upės esantį Trastevere rajoną. Tai mano mėgstamiausia vieta Romoje, ji siūlo pigų maistą, puikius mažus barus ir mažytes vingiuotas gatveles, į kurias užklysta nedaug turistų.

Apsilankykite Sienoje – visi nuolat sako: „aš dievinu Sieną“ ir ne be priežasties. Tai yra vienas geriausiai išsilaikiusių viduramžių miestų Italijoje, turintis aplink Piazza del Campo (kur vasarą vyksta žirgų lenktynės) aikštę išsidėsčiusių keliukų labirintą.

Piazza del Campo, Siena (Italija)
Piazza del Campo, Siena (Italija)
© Shutterstock nuotr.

Pasivaikščiokite po Cinque Terre – penki vakarinėje Italijos pakrantėje įspūdingai išsidėstę kaimai su stačiais vynuogynais ir kalnais. Čia – rojus. Aš pasilikau savaitę, nes buvo labai gražu. Yra puikių skirtingo sudėtingumo pasivaikščiojimo takų. Miestai siūlo nuostabų maistą ir puikų vietinį vyną. Manarola turi nuostabių jūros gėrybių. Šis puikus rajonas pateisina triukšmingą jo reklamą.

Patyrinėkite Amalfi pakrantę – pietine Cinque Terre pussesere esanti Amalfi pakrantė yra žymiai rečiau lankoma, bet ne mažiau graži (kai kurie teigia, kad gražesnė). Išvysite nuostabius įkalnėse įsikūrusius miestus, gražius paplūdimius ir žydrynės mėlynumo vandenį, kuriame galima atsivėsinti.

Atsipalaiduokite ežeruose – šiaurėje esantys nuostabūs ežerai (tokie kaip Komo ežeras) yra italų, turtingųjų ir George Clooney vasaros poilsio ir pasilinksminimų vieta. Atvykite čia, papramogaukite ežeruose, pamatykite nuostabias vilas ir pasivaikščiokite po kaimo vietoves.

Patyrinėkite Florenciją – Tai – Florencija. Nereikia net aiškinti, kodėl verta ten vykti. Viskas, ką žmonės apie ją kalba, yra tiesa. Puikus maistas, nuostabūs muziejai, senoviniai pastatai, mažos gatvelės ir nuostabūs ledai. Būdami čia, būtinai sudalyvaukite keliose vyno ekskursijose po Toskanos regioną, kad pajustumėte vietos dvasią.

Toskana, Italija
Toskana, Italija
© Shutterstock nuotr.

Pavažinėkite po „Kulną“ – niekas niekada nevyksta į pietinį Italijos „bato kulną“. Visgi, jei turite laiko, atvykite čia. Iš čia Italijoje atkeliauja dauguma vaisių ir daržovių. Kelionė į čia leis geriausiai pajusti Italijos kaimo gyvenimą.

Pavalgykite Sicilijoje – Sicilija garsėja savo mafija, bet saloje yra daugiau, nei gangsteriai. Ji turi savo unikalų kulinarijos stilių, nuostabius, vasaros mėnesiais šiltus pakrantės paplūdimius, draugiškas, mažučiukes Italijos močiutes ir dideles vyno daryklas.

Sudalyvaukite Settimana Santa – tai yra paskutinė Gavėnios savaitė, vadinama Šventąja savaite. Šiuo metu visoje Italijoje vyksta keletas procesijų, pritraukiančių tūkstantines minias. Savaitės metu vyksta įvairūs susibūrimai Apulijoje, Abrucuose ir Sicilijoje, bet svarbiausias renginys vyksta Šv. Velykų sekmadienį, kuriam vadovauja popiežius.

Popiežius Pranciškus šventė Didįjį ketvirtadienį
Popiežius Pranciškus šventė Didįjį ketvirtadienį
© AFP/Scanpix

Apsilankykite Alberobele – Tai yra UNESCO pasaulio paveldo vieta, įdomus ir vaizdingas mažas miestelis, kuriame verta apsilankyti lapkričio-balandžio mėnesiais (kad išvengtumėte būrių ir pulkų turistų). Yra keli muziejai patyrinėti bei keletas puikių restoranų, barų ir turgų.

Pasigrožėkite Vatikano muziejais – Jei turite kantrybės laukti eilėse ir jūsų troškimas yra pakankamai stiprus, tai yra viena didingiausių kolekcijų, kurias verta pamatyti būnant Romoje. Tai yra XVI a. pradžioje įkurtas muziejų kompleksas, išsidėstęs daugiau kaip 5 ha. teritorijoje. Yra tiek daug neįkainojamų objektų, kad galite praleisti valandų valandas vien žiūrėdami į juos ir apžiūrinėdami tūkstančius kitų kūrinių.

Užeikite į Chiesa di Sant’Efisio – Atsidūrus Kaljaryje, jums vertėtų nueiti į Stampace kvartalą pamatyti šios bažnyčios. Šventajam Ephisius skirta bažnyčia yra pati svarbiausia bažnyčia mieste, beje, ji buvo pastatyta ant kalėjimo, kuriame kalėjo šventasis.

www.perpasauli.lt
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Kryptys

Talino gidas

Viduramžiai – tai epocha, kai už damų garbę ir širdį kovėsi riteriai, turtus žarstė feodalai, o politinė valdžia priklausė dvasininkams. Jei norite patirti tikrą viduramžių dvasią ar bent trumpam nusikelti 500 metų į praeitį, kviečiame apsilankyti Europos viduramžių perlu vadinamoje Estijos sostinėje – Taline.

Koso salos gidas (2)

Koso saloje temperatūra pradeda kilti gegužės mėn, o šilčiausiais mėnesiais – liepą ir rugpjūtį – gyvsidabrio stulpelis retai nukrenta žemiau 30 (laipsnių) ribos. Lietingi debesys yra retenybė, o nuo pavasario iki spalio mėn. per dieną galite tikėtis apie 13 saulėtų valandų.

Poznanės gidas

Poznanė (lenk. Poznań, vok. Posen, lot. Posnania) – miestas vakarinėje Lenkijoje, prie Vartos upės, Didžiosios Lenkijos vaivadijos sostinė. Tai – seniausias, o kartu ir vakarietiškiausias šalies didmiestis, daugeliui atvykėlių tampantis „vartais į Lenkiją“, kadangi jo strateginis išsidėstymas svarbiame ir viename didžiausių Lenkijoje geležinkelio transporto Maskva-Berlynas mazge užtikrina puikų susiekimą tiek su rytine, tiek su vakarine Europos dalimi.

Barbadoso gidas

Būtent čia rasite vienus geriausių viešbučių ir restoranų Karibų jūroje, vakarinėje Barbadoso salos pakrantėje. Žinoma, ši sala gali pasiūlyti kur kas daugiau.

Oslo gidas

Oslas su savo apytikriai 453 kv.km. yra viena didžiausių sostinių pasaulyje pagal plotą. Didžiąją jo dalį sudaro miškai, todėl Oslas yra miestas, turintis glaudų ryšį su jį supančia gamta.

Hamburgo gidas

Hamburgą 808 metais po Kristaus gimimo įkūrė imperatorius Karolis Didysis po pergalės prieš saksus ir jų prievartinį atvertimą į krikščionybę. Iš pradžių miestas vadintas Hamaburgu, pagrindinis jo tikslas buvo padėti Šlėzvige-Holšteine, Danijoje ir Skandinavijoje veiklą vykdžiusiems misionieriams.

Bukarešto gidas (2)

Bukareštas yra pagrindinis įvažiavimo į Rumuniją taškas. Tai - klestintis miestas, kuriame daug didelių infrastruktūrinių projektų, keičiančių senąjį miesto veidą. Kadaise vadintas „Mažuoju Paryžiumi“, pastaruoju metu Bukareštas labai pasikeitė ir šiandien yra labai įdomus senojo ir naujojo derinys, kurį mažai kas sieja su jo pradine reputacija.

Mauricijaus gidas

Mauricijuje rasite didžiausią prabangių viešbučių sankaupą ir mylias nuostabaus balto smėlio paplūdimių. Daugiakultūris Mauricijaus mišinys – daugiausia indai, kreolai, kiniečiai ir prancūzai – yra nerūpestinga, draugiškai ir palankiai nusiteikusi grupelė ir niekas jiems nesukelia per daug rūpesčių.

Vroclavo gidas

Vroclavas yra didžiulis turistų dar neatrastas brangakmenis – tai miestas pietvakarių Lenkijoje esančiame istoriniame Žemutinės Silezijos regione. Jis pasižymi žavinga architektūra, daugybe upių ir tiltų bei gyvybinga didmiesčio kultūrine scena.

Belgrado gidas

Dažnai tarp konfliktuojančių imperijų kūjo ir priekalo atsidurdavęs miestas įgavo unikalų charakterį, primenantį tiek Austrijos, tiek Turkijos įtaką, su unikalaus komunistinių elementų rinkinio priemaišomis, nors 1948 m. Jugoslavija buvo pašalinta iš Rytų bloko. Vis dėlto, miestas pasižymi savita dvasia ir jame galima aptikti ne tik unikalius bruožus, bet ir sveiką gyvenimo džiaugsmą jo kavinių, naktinio gyvenimo kultūroje ir dažnai Viduržemio jūros prieskonių jo požiūryje į gyvenimą.

Kijevo gidas (1)

Kijevas - vienas seniausių Rytų Europos miestų, oficialią savo istoriją skaičiuojantis nuo V a., nors gyvenvietės šioje vietoje egzistavo daug anksčiau. IX a. pabaigoje Kijevas jau buvo tapęs kylančios Rytų slavų valstybės de facto sostine. Nuo X a. iki XIII a. pradžios miestas pasiekė savo, kaip pirmosios Ukrainos valstybės, šiandien žinomos kaip Kijevo Rusia, sostinės auksinį amžių.

Birmos gidas

Nuo tada, kai Aung San Suu Kyi paskelbė, kad ji palaikys „atsakingą turizmą“, Birma - šalis, kurios jos prašymu daug kas vengė - per dvejus metus tapo šalimi, kurią visi nori pamatyti. Yra keletas nepaprastų reginių: Pagano lygumų su tūkstančiu šventyklų stebuklas, koja irklą valdantys Inle ežero žvejai ir žėruojanti Rangūno Shwedagon Pagoda auksinė stupa.

Lisabonos gidas

Vasaros metu po mėlynu dangaus kupolu Lisabona alpsta nuo karščio. „A praia“ (į paplūdimį) aidi iš miesto saulės nubučiuotų, begonijomis aplipusių gatvių, kai ant mašinų stogų yra pritvirtinamos banglentės ir visi keliauja į pajūrio miestelius Cascais ir Estoril – 20 minučių kelionė nuo miesto centro. Tikslas – atsivėsinti šaltame Atlante, pajusti smėlį po kojomis ir sušveisti klasikinį pajūrio patiekalą česnakinius ameijoas (moliuskus), užsigeriant bokalu ledinio alaus.

Marakešo gidas

Pamirškite visus tuos paplūdimyje figūruojančius kibirėlius ir kastuvėlius, kurie dažnai šmėžuoja ant atvirukų. Marakeše atostogų metu atliktos nuotraukos pareikalaus išsamesnio jų paaiškinimo.

Oksfordo gidas

Dulkėtos knygos, išrikiuotos lentynose senovinėse bibliotekose, susigūžusios galvos prastai apšviestose patalpose, gandai apie archaiškas tradicijas, ilgi ir vingiuoti koridoriai, kuriuos saugo chimeros: Anglijos Oksfordas yra tikrai puiki vieta fantazuoti ir semtis įkvėpimo.

Kryptys