Algarvės gidas

Algarvė turi nepaprastai daug sluoksnių. Monchique kalvose išvysite gyvenimo būdą, kuris jau išnyko daugelyje Europos vietų. Dienos čia priklauso nuo sezono – papjauti kiaulę ir kaupti atsargas žiemai ar rinkti kaštonus ir uogas vietinei „naminukei“. Alyvuogės, apelsinai, saldžiosios seratonijos ir migdolai skinami nuo medžių ir parduodami turguose. Mažų grįstų gatvelių kaimuose surasite kalkėmis baltintus namus, kavines, kur darbininkų klasės vyrai geria bica (espresso), o moterys gatvėse kepa sardines.
Algarvė
© AOP nuotr.

Kodėl verta vykti?

Užtektų pasakyti tik tai - dėl šviesos. Būtent dėl to Algarvė yra fantastiška. Kas rytą atitraukti užuolaidas ir pamatyti žydrą dangų bei ryškią, energijos suteikiančią šviesą yra nuostabu, net ir po 11 čia pragyventų metų.

Tačiau čia rasite kur kas daugiau. Tai regionas, kupinas paslėptų malonumų, auksinių paplūdimių, įrėmintų nuostabiomis kalkakmenių uolomis, mažų paprastų restoranėlių, kur ką tik pagautos, ant grotelių iškeptos ir vietiniu alyvuogių aliejumi apipurkštos žuvies skonis jus vis sugrąžins atgal.

Jūra yra kitokio Algarvės gyvenimo sluoksnis, kuris taip pat yra artimas gamtai. Galite pamatyti į Atlantą ieškoti moliuskų ir vėžiagyvių brendančius vietinius ir visą pakrantę žvejų, kurie prekiauti išmoko iš savo tėvų, gaudančių kalmarus ir aštuonkojus, sardines ir tuną.

Apart tokio tikro gyvenimo atstovų aptiksite ir atostogautojų sluoksnį.

Algarvės centre ant jūros kranto stovintys viešbučiai atsiremia į uolas. Kai kurie jų yra patraukliai įsikūrę sodriuose soduose, pavyzdžiui, Vila Joya ar Vila Vita Parc (žr. viešbučius), kiti (neįtraukti į sąrašą) yra besieliai, tiesiog siaubingi.

Algarvė, Portugalija
Algarvė, Portugalija
© Shutterstock nuotr.

Rytuose atrodo lyg laikas būtų sustojęs: ten yra nuostabūs, nedideli, autentiški svečių namai (Fazenda Nova, Vila Campina), o masinio turizmo banga, kuri nusirito beveik per visą Algarvę, nepalietė šio regiono, išsaugodama ramų kalkėmis baltintų kaimelių ir kamščiamedžių bei alyvmedžių giraičių kraštovaizdį.

Laukinė vakarų Algarvė pasidavė Atlanto galiai – čia karaliauja gamta, banglentės ir jūra, paukščių ir delfinų stebėjimas, vaikščiojimas uolėtais takeliais iš vienos apleistos smėlėtos įlankėlės į kitą. Pastaruoju metu čia padaugėjo puikių apgyvendinimo vietų (Martinhal Resort, Memmo Baleeira), kurios neužgožia gamtos.

Kad ir kurią Algarvės pusę pasirinksite, sutiksite draugiškus, malonius žmones, džiaugsitės nuostabiais vietiniais vynais (puikiomis kainomis) ir skaniu maistu - nuo šviežiausių žuvų iki vietinių prieskoniais pagardintų vytintų kumpių.

Apstatytose srityse, tokiose kaip Albufeira ar Vilamoura, vis dar yra nuostabių nestandartinių paplūdimių, tačiau norėdami geriau pažinti Algarvę ir suprasti, kas joje geriausia, geriau keliaukite į šalia esančias vietoves ir suderinsite visus puikių atostogų ingredientus bei pajusite vietinę atmosferą. Ar tik ne dėl to ir keliaujame?

The Daily Telegraph

Kryptys

Talino gidas

Viduramžiai – tai epocha, kai už damų garbę ir širdį kovėsi riteriai, turtus žarstė feodalai, o politinė valdžia priklausė dvasininkams. Jei norite patirti tikrą viduramžių dvasią ar bent trumpam nusikelti 500 metų į praeitį, kviečiame apsilankyti Europos viduramžių perlu vadinamoje Estijos sostinėje – Taline.

Koso salos gidas (2)

Koso saloje temperatūra pradeda kilti gegužės mėn, o šilčiausiais mėnesiais – liepą ir rugpjūtį – gyvsidabrio stulpelis retai nukrenta žemiau 30 (laipsnių) ribos. Lietingi debesys yra retenybė, o nuo pavasario iki spalio mėn. per dieną galite tikėtis apie 13 saulėtų valandų.

Poznanės gidas

Poznanė (lenk. Poznań, vok. Posen, lot. Posnania) – miestas vakarinėje Lenkijoje, prie Vartos upės, Didžiosios Lenkijos vaivadijos sostinė. Tai – seniausias, o kartu ir vakarietiškiausias šalies didmiestis, daugeliui atvykėlių tampantis „vartais į Lenkiją“, kadangi jo strateginis išsidėstymas svarbiame ir viename didžiausių Lenkijoje geležinkelio transporto Maskva-Berlynas mazge užtikrina puikų susiekimą tiek su rytine, tiek su vakarine Europos dalimi.

Barbadoso gidas

Būtent čia rasite vienus geriausių viešbučių ir restoranų Karibų jūroje, vakarinėje Barbadoso salos pakrantėje. Žinoma, ši sala gali pasiūlyti kur kas daugiau.

Oslo gidas

Oslas su savo apytikriai 453 kv.km. yra viena didžiausių sostinių pasaulyje pagal plotą. Didžiąją jo dalį sudaro miškai, todėl Oslas yra miestas, turintis glaudų ryšį su jį supančia gamta.

Hamburgo gidas

Hamburgą 808 metais po Kristaus gimimo įkūrė imperatorius Karolis Didysis po pergalės prieš saksus ir jų prievartinį atvertimą į krikščionybę. Iš pradžių miestas vadintas Hamaburgu, pagrindinis jo tikslas buvo padėti Šlėzvige-Holšteine, Danijoje ir Skandinavijoje veiklą vykdžiusiems misionieriams.

Bukarešto gidas (2)

Bukareštas yra pagrindinis įvažiavimo į Rumuniją taškas. Tai - klestintis miestas, kuriame daug didelių infrastruktūrinių projektų, keičiančių senąjį miesto veidą. Kadaise vadintas „Mažuoju Paryžiumi“, pastaruoju metu Bukareštas labai pasikeitė ir šiandien yra labai įdomus senojo ir naujojo derinys, kurį mažai kas sieja su jo pradine reputacija.

Mauricijaus gidas

Mauricijuje rasite didžiausią prabangių viešbučių sankaupą ir mylias nuostabaus balto smėlio paplūdimių. Daugiakultūris Mauricijaus mišinys – daugiausia indai, kreolai, kiniečiai ir prancūzai – yra nerūpestinga, draugiškai ir palankiai nusiteikusi grupelė ir niekas jiems nesukelia per daug rūpesčių.

Vroclavo gidas

Vroclavas yra didžiulis turistų dar neatrastas brangakmenis – tai miestas pietvakarių Lenkijoje esančiame istoriniame Žemutinės Silezijos regione. Jis pasižymi žavinga architektūra, daugybe upių ir tiltų bei gyvybinga didmiesčio kultūrine scena.

Belgrado gidas

Dažnai tarp konfliktuojančių imperijų kūjo ir priekalo atsidurdavęs miestas įgavo unikalų charakterį, primenantį tiek Austrijos, tiek Turkijos įtaką, su unikalaus komunistinių elementų rinkinio priemaišomis, nors 1948 m. Jugoslavija buvo pašalinta iš Rytų bloko. Vis dėlto, miestas pasižymi savita dvasia ir jame galima aptikti ne tik unikalius bruožus, bet ir sveiką gyvenimo džiaugsmą jo kavinių, naktinio gyvenimo kultūroje ir dažnai Viduržemio jūros prieskonių jo požiūryje į gyvenimą.

Kijevo gidas (1)

Kijevas - vienas seniausių Rytų Europos miestų, oficialią savo istoriją skaičiuojantis nuo V a., nors gyvenvietės šioje vietoje egzistavo daug anksčiau. IX a. pabaigoje Kijevas jau buvo tapęs kylančios Rytų slavų valstybės de facto sostine. Nuo X a. iki XIII a. pradžios miestas pasiekė savo, kaip pirmosios Ukrainos valstybės, šiandien žinomos kaip Kijevo Rusia, sostinės auksinį amžių.

Birmos gidas

Nuo tada, kai Aung San Suu Kyi paskelbė, kad ji palaikys „atsakingą turizmą“, Birma - šalis, kurios jos prašymu daug kas vengė - per dvejus metus tapo šalimi, kurią visi nori pamatyti. Yra keletas nepaprastų reginių: Pagano lygumų su tūkstančiu šventyklų stebuklas, koja irklą valdantys Inle ežero žvejai ir žėruojanti Rangūno Shwedagon Pagoda auksinė stupa.

Lisabonos gidas

Vasaros metu po mėlynu dangaus kupolu Lisabona alpsta nuo karščio. „A praia“ (į paplūdimį) aidi iš miesto saulės nubučiuotų, begonijomis aplipusių gatvių, kai ant mašinų stogų yra pritvirtinamos banglentės ir visi keliauja į pajūrio miestelius Cascais ir Estoril – 20 minučių kelionė nuo miesto centro. Tikslas – atsivėsinti šaltame Atlante, pajusti smėlį po kojomis ir sušveisti klasikinį pajūrio patiekalą česnakinius ameijoas (moliuskus), užsigeriant bokalu ledinio alaus.

Marakešo gidas

Pamirškite visus tuos paplūdimyje figūruojančius kibirėlius ir kastuvėlius, kurie dažnai šmėžuoja ant atvirukų. Marakeše atostogų metu atliktos nuotraukos pareikalaus išsamesnio jų paaiškinimo.

Oksfordo gidas

Dulkėtos knygos, išrikiuotos lentynose senovinėse bibliotekose, susigūžusios galvos prastai apšviestose patalpose, gandai apie archaiškas tradicijas, ilgi ir vingiuoti koridoriai, kuriuos saugo chimeros: Anglijos Oksfordas yra tikrai puiki vieta fantazuoti ir semtis įkvėpimo.

Kryptys