Viešnagė tikrame Trolių mumių slėnyje

 (5)
Pagaliau atsirado laiko papasakoti apie vietas, aplankytas per atostogas - vieni renkasi jūrą, paplūdimius ir baseinus prie viešbučių, kiti – egzotines šalis, treti – poilsį arčiau, tokį, kad ir vaikams būtų įdomu.
Trolių mumių slėnis. K.Ameliuškino nuotr.
Trolių mumių slėnis. K.Ameliuškino nuotr.

Nantalyje, kuris yra už kelių dešimčių kilometrų nuo kadaise Didžiosios Suomijos kunigaikštystės sostine buvusio Turku miesto, yra vieta, kur iš viso pasaulio skuba mėgstantys Tuvės Janson knygas apie paslaptingas būtybes – trolius mumius. Šiame nedideliame Suomijos miestelyje, nedidelėje saloje yra ir Trolių mumių slėnis.

Perėję per tiltą, pro prišvartuotas jachtas ir burlaivius, atsidursite T. Janson sukurtame pasaulyje. Čia viskas kaip knygoje – namai, personažai, po salą bėgioja kaukas, kurį vejasi policininkai, mumių mama ir mumių tėtis kalbasi ir fotografuojasi su vaikais, Snusmumrikas susimąstęs vaikštinėja po salą su kuprine ant pečių.

Trolių mumių slėnio žemėlapis
Trolių mumių slėnio žemėlapis


K.Ameliuškino nuotr.

Galima užeiti ir į keturių aukštų namą, kuriame gyvena visa šeima, pažiūrėti, kur jie miega, gamina valgyti ir t. t. Prie durų sėdi Filipjonka, mezga ir draugiškai su jumis pasišneka suomių ir anglų kalbomis. Galima pamatyti ir baisiąją Morą, užeiti į Hemulio namelį, pažiūrėti į hatifnatus, pavaikštinėti po laivą, išeiti iš labirinto ir pažiūrėti, kaip raganos verda savo viralą, o per žiūroną, pastatytą ant paaukštinimo, – pamatyti Suomijos prezidento rezidenciją. Čia taip pat vyksta spektakliai.

„Trolių mumių name ir jų slėnyje – nuostabi atmosfera. Čia su ištiestomis rankomis priims kiekvieną atėjusį, pasodins už stalo, apnakvyndins, priims gyventi visam laikui. Mumių tėtis ir mumių mama stato naujas lovas ir stato prie pietų stalo naujas kėdes“, – taip pristatomos paslaptingos būtybės, sugalvotos T. Janson.

Trolių mumių slėnis
Trolių mumių slėnis


K.Ameliuškino nuotr.

„Troliai mumiai – fantastinės būtybės, gyvenančios gana žmogišką gyvenimą. Jie svajoja apie paprasto gyvenimo stebuklą, kuris, kaip jie dainuoja, galimas su viena sąlyga – kiekvienas turi teisę būti savimi, bet niekas neturi teisės galvoti tik apie save.

Knygos apie trolius mumius kupinos humoro ir optimizmo. Veikiausiai tai ir traukia čia žmones ne tik iš Suomijos, iš kaimyninių šalių, bet ir iš tolimų kraštų. Pavyzdžiui, čia galima pamatyti net japonų. Japonijoje labai populiarūs komiksai, animaciniai filmukai ir knygos apie trolius mumius. Yra galvojančių, kad knygos apie trolius mumius – knygos suaugusiems apie vaikus, nes jose su stulbinamu tikslumu vaizduojama vaikiška psichologija, baimės ir viltys.

Trolių mumių slėnis
Trolių mumių slėnis


K.Ameliuškino nuotr.

Vaikams labai patinka Trolių mumių slėnyje Nantalyje. Žmonės atvyksta šeimomis, praleidžia čia po kelias dienas. Turku yra viešbutis, iš kurio atveža tiesiai į Trolių mumių slėnį. Viskas, kas pastatyta saloje, natūraliai įsipaišo į aplinką, prie pilkų uolų, būdingų Suomijos gamtai. Norintys gali išsimaudyti, išsiųsti iš pašto atviruką ir, žinoma, užkąsti bei įsigyti suvenyrų.

Galima pasivaikščioti ir po Nantalio miestelį, kuris išsaugojo istorinį centrą, atkuriantį senosios Suomijos paveikslą – jaukius medinius namukus, mažas gatveles, taip pat apsilankyti Šv. Brigitos bažnyčioje, kurioje iki reformacijos veikė vienuolynas.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Kelionių blogas

Netikėtumai, kurie laukia Tailande: nuo viešbučio be elektros iki iš lovos verčiančių dramblių

Didžiausias Tailando kurortas Pataja – rojus žemėje tiems, kas per atostogas nori suderinti paplūdimius, aktyvias pramogas ir pažintines ekskursijas bei ryškias naktinio gyvenimo šviesas. Parankiausias laikas atostogauti Siamo įlankoje, kuri dar vadinama Tailando Rivjera, prasideda jau dabar, kai sulig lapkričiu šalyje baigiasi lietingasis periodas ir įsivyrauja švelnus bei saulėtas klimatas, kuris idealiai tinka ir paplūdimio malonumams, ir pažinimui. Tad kaip dėlioti atostogų scenarijų, jei jūsų lėktuvo bilietas žada, kad skrendate į Patają Tailande?

Patarimai, kaip sutaupyti keliaujant

Žmonės vis dažniau ir dažniau keliauja. Vienas tą lėmusių faktorių yra pigūs skrydžiai. Kai kelionė Europoje pirmyn ir atgal kainuoja iki 100 eurų, susigundo vos ne kiekvienas. Ypač studentai ar neseniai studijas pabaigęs jaunimas.

„Beprotis drąsuolis“ - taip iššūkį sau metusį Roką vadino kelyje sutikti žmonės (46)

Palangiškis kurčias 19-metis vaikinas Rokas Koveckis šią vasarą nuo liepos 12 d. iki rugsėjo 12 d. keliaudamas po Europą pėsčiomis nuėjo 500 km, o autostopu nukeliavo 5000 km. Kelyje sutikti žmonės jį vadino tiesiog bepročiu drąsuoliu.

Ar ne svajonė: išradingas lietuvis keliauja po pasaulį pragyvendamas iš savo pomėgių (43)

Mokykla, universitetas, darbas – toks gyvenimo scenarijus Lietuvoje įsigalėjęs nuo neatmenamų laikų. Tačiau kelionių entuziastas ir pradedantysis fotografas Vytautas Jankulskas (24) nenorėjo paklusti šiai sistemai ir išdrįso savo talentų ieškoti keliaudamas, o ne nuobodžiai sėdėdamas paskaitose.

Penkios nepamirštamos dienos tropikų rojuje (3)

Zanzibaras - nuo vaikystės šis žodis man siejosi su šiltomis jūromis, balto smėlio paplūdimiais, burlaiviais ir piratais. Paskui diskotekose suskambo naivoka, bet smagi Arabesque grupės daina - "Zanzibar is not far!" (Zanzibaras netoli), entuziastingai skandavo grupės merginos.

Vietnamo keistenybės: „Išprotėjęs namas“, dykuma ir naktinis turgus

Keliautojas ir verslininkas Jokūbas Laukaitis išsiruošė į kelionę po Vietnamą. Čia rasite jo pirmų dienų nuotykius.

Lietuvio nuotykiai Vietname: paskutinius kilometrus važiavo sukandęs dantis iš skausmo (7)

Nepailstantis keliautojas ir verslininkas Jokūbas Laukaitis šį kartą tyrinėjo Tailandą. Su DELFI skaitytojais jis sutiko pasidalinti įspūdžiais ir tolimoje šalyje patirtais nuotykiais.

Vilniečiai su kūdikiu ant rankų išmaišė tolimiausius pasaulio kampelius (60)

Kelionės mūsų šeimai yra vienas didžiausių gyvenimo malonumų, dažnai ir metus prisimename pagal tai, kur kada lankėmės, ką matėme. O kaip kelionės su kūdikiu, vaiku?

Auksinio Indijos trikampio spindesys ir skurdas (3)

Vidurio nėra. Indija arba patinka, arba ne. Tai – kontrastų ir mistikos šalis. Dešimties dienų jai pažinti ir suprasti tikrai neužtenka.

Šešios dienos Austrijoje: pilys, ledo urvai ir nepakartojamas Zalcburgas

Austrija. Iš tikrųjų tik Zalcburgo žemė ir jos apylinkės.

Foralbergo kalnų sakmės, Alpių sūris ir karvių šypsenos

Žvilgsnis bėgioja žaliais Alpių šlaitais, užkliūdamas už viršūnių, kai kur net ir vasarą pasipuošusių sniego lopinėliais. Kojos nespėja lėkti iš paskos. Debesėliai glosto skruostus, palikdami drėgnus bučinius veide ir rasą plaukuose. Saulės pakutenti žolynai skleidžia virš slėnių tūkstantį ir vieną aromatą. Abipus tako mūkia karvės, o snukiai tokie draugiški, kad praeinant norisi sveikintis, glostyti, pakasyti paausį.

„Baltoscandia 2016“: kodėl skandinavai vis dar tiki troliais

Norėčiau pratęsti trijų savaičių „Baltoscandia 2016” ekspedicijos apžvalgą. Kuomet kelionė jau praeityje ir namie į dienoraštį sugulė paskutinės mintys, prieš akis šmėsteli daug, tuo metu rodos, nesvarbių dalykų.

Dviračiais Slovakiją apvažiavę lietuviai džiaugiasi, kad nesutiko meškų (2)

Lietuvis keliautojas Aurimas Valujavičius, pernai vasarą dviračiu apvažiavęs Norvegiją ir Švediją, šiemet su draugu Mindaugu patraukė į Slovakiją ir apvažiavo Karpatų kalnyną.

Baltijos rivjera Jūrmaloje (11)

Atėjus vasaros atostogoms norėjau išsirinkti gražią vietą, šalį ar kurortą, kuris būtų ir įdomus, ir netoliese. Ieškojau ramesnio kampelio, kur galėčiau atgauti jėgas ir nepavargti keliaujant nežinia kur ir toli bei jokiu būdu nenorėjau grūstis minioje nuotykių trokštančių turistų. Į Lietuvos pajūrį važiuoti netraukė, lietuvių atsiliepimai nuteikė pesimistiškai, be to, norėjosi kažko naujo ir nematyto.

Keliaujančius po Ameriką lietuvius vienas dalykas sukrėtė iki sielos gelmių (8)

Rašydamas mūsų kelionės įspūdžius nesistengiau susikoncentruoti į visiems žinomus lankytinus objektus, bet norėjau parodyti viską mūsų akimis, tai kas tuo metu atrodė svarbiausia, tai kas labiausiai sukrėtė ar sužavėjo.