Savaitgalis Osle – kaip sutaupyti?

 (2)
Oslas – vienas brangiausių pasaulio miestų. Jei neatvykstate iš kitų Skandinavijos šalių ar Australijos, pasiruoškite morališkai, kainos šokiruos. Todėl keletas praktiškų patarimų, padėsiančių bent šiek tiek sutaupyti apžiūrinėjant miestą, tikrai nepamaišys.
© Shutterstock nuotr.

Žinoma, galima būtų parašyti ir apie tai, kaip sutaupyti stipriau, o ne šiek tiek. Pavyzdžiui, laukiant vakaro prie kepyklų, kai į lauką išnešamos neparduotos, liūdnos ir niekam nebereikalingos bandelės. Bet tikiu, kad atvykus savaitgaliui, neturėsite tam nei laiko, nei noro.

Taigi, patarimai, padėsiantys sutaupyti Osle, neprarandant garbės ir orumo:

1. Flytoget, greitasis traukinys vykstantis iš Oslo Lufthavn oro uosto į Oslo centrą – ko gero didžiausias masinis apiplėšimas vidury baltos dienos. Šis ekspresas jums kainuos apie 20 eurų, o kiek laiko sutaupysite? Maždaug dvi minutes! Paprastasis traukinys, kuris iš oro uosto išvyksta taip pat reguliariai, yra toks pat švarus bei tvarkingas, jums kainuos perpus pigiau, apie 10 eurų. Siūlyčiau naudotis antruoju variantu, nebent jums išties svarbi kiekviena sutaupyta minutė. Bilietus galima įsigyti oro uoste, šiame tinklalapyje https://www.nsb.no/en/frontpage ar parsisiuntus mobiliąją programėlę RuterBillett.

2. Jei vartojate alkoholį (o pažiūrėjus į bendrą Lietuvos statistiką panašu, kad vartojate) ir žadate šėlti naktiniame klube, ar gūdų vakarą užeiti į keletą hispteriškų Oslo barų, nesibodėkite ir oro uoste nusipirkite jums patraukliausią alkoholio butelį, o gal net ir du. Prieš eidami į miestą didžioji dauguma norvegų gerokai apsisvaigina namuose, vėliau bare nusiperka vieną, patį mažiausią buteliuką alaus ir stengiasi jį siurbčioti visą vakarą, taigi nieko tokiu elgesiu nenustebinsite.

Jau supratote, alkoholis tikrai brangus. Taip pat ne visada įmanoma jo lengvai nusipirkti, nes Norvegija vietinius girtuokliautojus tramdo ne tik žiauriomis kainomis, bet ir valstybei priklausančiomis, nuo pasaulio atskirtomis alkoholio parduotuvėmis, su kuo trumpesnėmis darbo valandomis. Išvada – importuotas alkoholis sutaupys jums ir pinigų, ir laiko.

3. Drąsiai gerkite vandenį iš čiaupo, eidami į miestą prisipildykite gertuvę. Norvegijoje vanduo visiškai saugus. Mėgaukitės šiuo nemokamu malonumu!

4. Venkite taksi, jei 10 minučių pasivažinėjimo už 23 eurus jums labiau primena brangų malonumą nei įprastą paslaugą. Oslas nėra Londonas ar Paryžius, tai palyginus mažas miestas, į daugelį lankytinų vietų galite lengvai nueiti. Taip pat mieste puikiai veikia viešasis transportas. Belieka rinktis, kuo važinėsite, autobusu, tramvajumi, o gal metro? Visus tvarkaraščius galite rasti čia: https://ruter.no/reiseplanlegger/#st:1,sp:0,bp:0, ar atsisiųsti RuterReise mobiliąją programėlę.

Autobusai važinėja ir naktį, nors gerokai rečiau nei dienos metu. Taigi, jums turėtų pavykti išvengti limuzino nuomos lygio taksi kainų. Bet jei netikėtai atsidursite situacijoje, kai vėlyvą naktį nežinote, kur esate, nebegalite paeiti, o lauke tamsu ir šalta, ar keliaujate su trimis mažais vaikais, šimtu lagaminų ir panašu, kad niekaip nepavyks surasti reikiamos autobuso stotelės, vis tiek nelipkite į taksi. Dar šiek tiek pakentėkite, išsikvieskite Uber ir į reikiamą vietą nusigausite perpus pigiau.

5. Ieškantiems, kur apsistoti. Anker Hotel – švarus, pigus (atsižvelgiant į kitas Oslo kainas) viešbutis centrinėje miesto dalyje. Čia pat įsikūręs ir Anker Hostel, jaunimo hostelis, kuriame dar pigiau galite užsisakyti lovą šešiaviečiame ar aštuonviečiame kambaryje. O jeigu jums nelabai rūpi žemiškieji patogumai, galite išbandyti Bogstad ar Ekeberg parko kempingą.

6. Pigiausios parduotuvės, restoranai ir barai įsikūrę Grønland rajone. Tai vadinamasis imigrantų rajonas, bet nieko nesaugaus ar baisaus jame nėra, gal tik aplink šmėžuojančių galvų su geltonais plaukais šiek tiek mažiau. Taip pat pigesni nei centrinėse Oslo gatvėse vietnamiečių, indų, tajų restoranai, įsikūrę Youngstorget ir Tøyen rajonuose.

7. Tiems, kurie nemėgsta beprasmiškai švaistyti pinigų, nesiūlyčiau nieko pirkti 7-Eleven ar Narvesen kioskeliuose. Net jei norite paprasčiausio šokoladuko ar kolos buteliuko, šiuose kioskuose visos prekės euru ar dviem brangesnės nei didesnėse parduotuvėse Rema 1000 ar Kiwi. Visgi yra viena išimtis, Narvesen kioskeliuose galite įsigyti karštos kavos, kuri perpus pigesnė nei tokiose madingose kavinėse kaip, pavyzdžiui, Espresso House, jose latte puodelis kainuoja apie 6 eurus. Sužinojus kainą, mažiau stebina norvegai, tą vienintelę kavą geriantys bent keletą valandų, o kartais ir visą pusdienį.

8. Džiugi žinia ta, kad Osle daug nemokamų lankytinų vietų. Visą sąrašą galite rasti čia: http://www.visitoslo.com/en/your-oslo/on-a-budget/attractions/. p.s. apžiūrinėdami modernųjį Operos ir baleto teatrą, nesidrovėkite užeiti į vidų, pašmirinėti. Jis dienos metu visuomet atidarytas plačiajai liaudžiai, viliojantis savo puikiais, meniškais, žinoma, nemokamais tualetais.

9. Taip pat pasitaiko įdomių, nemokamų renginių. Prieš vykstant visuomet verta pasitikrinti, kas vyksta? Gal lankysitės kaip tik tuo metu, kai gros Norvegijos nacionalinis orkestras? Nemokamų renginių tvarkaraštis.

Tai štai, devyni paprasti, bet naudingi patarimai. Kodėl ne dešimt, kaip pridera normaliam sąrašui? Nes tik tiek sugalvojau, gal dešimtą sugalvosite jūs.

Daugiau Lauros kelionių įspūdžių galite rasti:

pazinkuzsieni.lt

Facebook

Pažink užsienį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Kelionių blogas

Indijoje padirbėjusi lietuvė namo nebenori – įkūrė čia kelionių agentūrą ir mėgaujasi atradimais (15)

Magistrantūros studijos Prancūzijoje, ekologinio turizmo ir teritorijų plėtros projektai Vakarų Afrikoje, darbas logistikos įmonėje Europoje ir galiausiai - rinkodaros ir pardavimų patirtis Indijoje. Visi šie keliai, Šarūnę Baubaitę atvedę į Indiją, čia kol kas ir sustojo - moteris Naujajame Delyje įkūrė turizmo įmonę ir jaučiasi neapsakomai laiminga. Kodėl Indija? „Nes Indijos atmosfera leidžia jaustis laisvam, spalvingi žmonės supa su džiaugsmu akyse ir svarbiausia - kiekviena nauja diena yra išskirtinė“,- šypsodamasi taria jau septintus metus čia gyvenanti Šarūnė.

Vietnamietiški opusai: kaip organizmą veikia delno dydžio krevetės ir kitos jūros gėrybės

Rytas į mano dieną pasibeldė oreiviškai anksti, gerokai prieš saulėtekį. Šiaip jau, esant tinkamai draugijai, slapčia dievinu ilgus rytinius pasivartymus minkštoje lovoje. Tačiau tiek minkštai lovai, tiek kompanijai neesant, apgavau save pareigos ir dar kažkokiais, kaip ir viskas aplink penktą ryto iš miegų pakirdus, miglotais argumentais.

1200 km Islandijoje: kūną skrodžiantis šaltis ir kinkuojantys arkliai

Prieš gerą pusmetį lietuviškoje internetinėje erdvėje pasirodė neblogi pasiūlymai – trys pilnos savaitgalio dienos Islandijoje už 180-200 eurų, įskaitant skrydžius ir kuklius svečių namus Reikjavike.

Keliautojas papasakojo apie gražiausias Naujosios Zelandijos vietas (1)

„Naujoji Zelandija visų pirma yra tolima šalis, toliausiai esanti nuo Lietuvos valstybės. Ji turi unikalų klimatą, nes ją iš visų pusių supa vandenys. Šalį sudaro dvi salos, kurios yra dvigubai didesnės už Lietuvą. Klimato kontrastai ten labai ryškūs. Tik viskas yra atvirkščiai: iš pietų važiuojant į šiaurę šilčiau, žmonės ten saulę mato ne rytuose, o vakaruose“, – pasakoja keliautojas, geografas Rytas Šalna.

Išmokę keliauti neišlaidaujant lietuviai džiaugiasi naujais atradimais (23)

Nežinau, ar atsitiktinumas, ar likimo ženklas, bet mano stalčiuje vis dar saugiai padėtas atvirukas iš Portugalijos, kurį praėjusios vasaros pabaigoje gavau iš Jolantos ir Daliaus. Tiesa, visai atsitiktinai, laimėjus buvauten.lt „Facebook“ profilyje skelbtame konkurse.

Piligrimų keliai Ispanijoje: pėsčiomis į Santjago de Kompostelą (13)

Į kuprinę kraunu miegmaišį, megztinį, šlepetes. Laukia kelias - ilgas, nenuspėjamas. Žingsniai nuo aušros lig sutemų. Saulė, vėjas, sulytos žemės kvapas ir medžių šnabždesys. Kai lėtai artėju prie Santjago, nežinau, kuri diena, kiek valandų. Laikas lieka kitame pasaulyje.

Savaitgalis Osle – kaip sutaupyti? (2)

Oslas – vienas brangiausių pasaulio miestų. Jei neatvykstate iš kitų Skandinavijos šalių ar Australijos, pasiruoškite morališkai, kainos šokiruos. Todėl keletas praktiškų patarimų, padėsiančių bent šiek tiek sutaupyti apžiūrinėjant miestą, tikrai nepamaišys.

Žydrojo dangaus kraštas Bavarija - viena gražiausių planetos vietų (1)

Arūna Kaminskienė ir Dana Loher – dvi knygos „Žydrojo dangaus kraštas Bavarija: viena gražiausių planetos vietų“ autorės, kurias suvedė aistra keliauti po Bavarijos kraštą. Danutė gyvena Bavarijoje, o Arūna – Lietuvoje, tačiau jau daug metų judvi kartu su bičiuliais leidžiasi į keliones po šį stulbinantį Vokietijos regioną, garsėjantį nuostabaus grožio kraštovaizdžiu, pasakiškomis Liudwigo II pilimis, tyru Alpių kalnų oru, žmogaus veiklos nepaliesta gamta ir turtingu kultūriniu gyvenimu.

Naujųjų metų šventimo ypatumai Vietname: prietarai ir tradicijos

Paskutinę senųjų metų dieną Hojanas neatpažįstamas: senamiestis turistą pasitinka uždarytomis kavinėmis ir parduotuvėmis, visos miesto ir aplinkinių kaimelių gatvės bei kiemai blizga, blizga ir retokai čia sutinkami automobiliai bei spiečiai pralekiančių motorolerių. Gatvėse, tiesiog ant krūmų, džiovinami kilimai, po liūčių sezono plaunamos ir dažomos namų sienos bei tvoros ir moterų plaukai. Anokia čia šventė jei plaukai šviežiai nenudažyti!

V. Samarinas: kodėl aš nefotografuoju kelionėse

Nefotografuojantis keliauninkas? Gaila, bet aš tiesiog nemoku fotografuoti. Jei mokėčiau, Vietname fotografuočiau viską. Pradėčiau savo kone ceremoniška pastarųjų dienų kelione į pajūrį. Pirmajame kadre atsidurtų mano minamo svečių namų dviračio, amžinai kiek per žema europiečiams, nors ir iki maksimumo iškelta, sėdynė.

Metė darbą ir neatsidžiaugia: tai – ne planas, tai – gyvenimo svajonė (76)

34-erių vilnietė Viktorija Pukinskaitė ryžosi gyvenimo pokyčiams – atsisakė gerai apmokamo darbo ir aštuonis mėnesius keliavo po Aziją. Norėtų aplankyti šimtą šalių. „Tai nėra konkretus planas, kurį būtinai turiu įgyvendinti per numatytą laikotarpį. Tai gyvenimo svajonė. Kartais pats geriausias planas – neplanuoti“, – sako Viktorija.

Dvi savaitės ir stulbinantys atradimai Tailando Rojuje

Tailandas Tailandas… Šalis, apie kurią girdėjau tiek įvairiausių nuomonių ir tiek atkalbinėjimų ten nevažiuoti, nes man jau kiek metų ir ką aš ten veiksiu, kad nusprendžiau imti ir pati pamatyti, ko gi man ten neverta pamatyti.

Itališka mozaika: ko mes galime pavydėti italams (4)

Šis rašinys atsiųstas konkursui „Italija, kurios nepamiršiu“. Dėkojame Jovitai!

Kultūrinis lietuvių šokas Panamoje: to niekaip nebuvo galima tikėtis (3)

Į saulėtąją Panamą nuvykę lietuviai Austėja ir Vytautas patyrė tikrą kultūrinį šoką - tikėdamiesi išvysti čia skurdą, jie rado didžiausią prabangą.

Pasimatymas su saulės sala

Šis rašinys atsiųstas konkursui „Italija, kurios nepamiršiu“. Dėkojame Gintarei.