Lietuvių kelionė po Europą III: iš Costa Adelės į Santa Cruzą

Praeitą savaitę apžiūrėję Costa Adeje ir aplinkinius miestelius, taip pat pamatę verdantį naktinį gyvenimą, patraukėme apžiūrėti Tenerifės šiaurinės dalies ir taip pat aplankyti draugų iš Lietuvos. Atkeliavome į Tenerifės sostinę Santa Cruzą, pasivaikščiojom ratais kvadratais po pagrindines aikštes, ten esančius parkus,jausmas čia buvo visai kitoks, aplink girdisi tik ispanų kalba - pasijutome jog vis tik esam Ispanijoje.
Trispalvė
Trispalvė
© DELFI (J.Markevičiaus nuotr.)

Aplankėme ir Auditorium teatrą, po kelių dienų ten nuvykęs Andrius, lankėsi šokio pamokoj, kurią profesonalai gali ten gauti nemokamai. Aplankėme kelias fotografijos galerijas, buvo gera ikvėpti meno. Jau pradėjus raudonuoti danguj patraukėme į Puerto de la cruz miestelį.

Ispanija, Tenerifė
Ispanija, Tenerifė
© V. Virbickaitės nuotr.

Atvykę ten, užsukome į Playa Jardin paplūdimį ir sutikome savo draugus iš Lietuvos. Jau daugiau nei metus porelė keliauja po Ispaniją, o lygiai prieš metus persikėlė į Tenerifę.

Nuotykiai Tenerifėje
Nuotykiai Tenerifėje
© V. Virbickaitės nuotr.

Mano akimis jie gyvena kaip hipiai - miega olose, su savimi kasdien nešiojasi po 30 kg. sveriančias kuprines ir naktį jų daiktus saugo šuo. Dienos metu jie pardavinėja savo rankdarbius iš odos ir akmenų, kurie yra labai kruopščiai ir kokybiškai padaryti, taip užsidirba maistui ir pramogoms.

Nuotykiai Tenerifėje
Nuotykiai Tenerifėje
© V. Virbickaitės nuotr.

Porelė laisvai galėtų nuomoti būstą, bet jie pasirinko tokį gyvenimo budą ir jiems žymiai labiau patinka miegoti po atviru dangumi.

Ispanija, Tenerifė
Ispanija, Tenerifė
© V. Virbickaitės nuotr.

Tą naktį praleidome su jais ir taip kaip jie gaminomės valgyti gatvėje šalia prausyklų, kurios priklauso paplūdimio teritorijai, ėjome miegoti šalia jų į gan mažą olą, tad pusę mūsų kūno kiurksojo po atviru dangumi ir ryte pradėjus lyti buvo šiek tiek nejauku...

Nuotykiai Tenerifėje
Nuotykiai Tenerifėje
© V. Virbickaitės nuotr.

Prie tokio gyvenimo būdo reikia labai labai įprasti ir gal tada nebesinori to, ko norėjosi prieš tai, bet tą akimirką mes galvojome, jog ilgai taip neištemptume.

Nuotykiai Tenerifėje
Nuotykiai Tenerifėje
© V. Virbickaitės nuotr.

Kitą dieną, patraukėme į draugų mums rekomenduotas vietas, nes jie visą salą apkeliavo keliaudami peškomis ir tranzuojant. Apvažiavome šiaurinę salos dalį, atradome nuostabių vietų, labiausiai patiko kelias nuo La Lagunos iki Playa de Santiago, kur jautiesi lyg užburtame miške: kelias apgaubtas pušimis, jog vos matosi dangus, taip pat vienas po kito tarp mašinų praslenka debesys.

Nuotykiai Tenerifėje
Nuotykiai Tenerifėje
© V. Virbickaitės nuotr.

Tik pasitaikius kitai progai aplankysime kuo daugiau vietų ir prieš išvykstant iš čia į tolimesnę mūsų kelionės dalį nuvyksime į Teidės ugnikalnį, kurios viršūnė vien važiuojant pro šalį užgožia kvapą.

Praėjo beveik 3 savaitės kaip mes čia, tad laikas ieškotis darbo, apie tai ir apie čia dirbančius žmones - kitą kartą.

Ispanija, Tenerifė
Ispanija, Tenerifė
© V. Virbickaitės nuotr.
Nuotykiai Tenerifėje
Nuotykiai Tenerifėje
© V. Virbickaitės nuotr.
www.perpasauli.lt
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Kelionių blogas

Dviračiu po Hanzos miestą Kuldygą

Kol Kuldygos aikštėje kremtu pusryčių bandelę, saulė senų namų sienomis nuo stogų lipa žemyn. Pasiekusi pamatus, aukso juosta atslenka akmeniniu grindiniu, užlieja mano pėdas ir šalia staliuko lūkuriuojantį dviratį. Netoli dviračius nuomojančio Rekreacijos centro įsikūrusį restoraną „Goldingen Room“ išsirinkau ne šiaip sau – jo pavadinime įamžintas senasis Kuldygos vardas, nuo kurio ir dera pradėti pažintį su šiuo Hanzos miestu.

Netikėtumai, kurie laukia Tailande: nuo viešbučio be elektros iki iš lovos verčiančių dramblių

Didžiausias Tailando kurortas Pataja – rojus žemėje tiems, kas per atostogas nori suderinti paplūdimius, aktyvias pramogas ir pažintines ekskursijas bei ryškias naktinio gyvenimo šviesas. Parankiausias laikas atostogauti Siamo įlankoje, kuri dar vadinama Tailando Rivjera, prasideda jau dabar, kai sulig lapkričiu šalyje baigiasi lietingasis periodas ir įsivyrauja švelnus bei saulėtas klimatas, kuris idealiai tinka ir paplūdimio malonumams, ir pažinimui. Tad kaip dėlioti atostogų scenarijų, jei jūsų lėktuvo bilietas žada, kad skrendate į Patają Tailande?

Patarimai, kaip sutaupyti keliaujant

Žmonės vis dažniau ir dažniau keliauja. Vienas tą lėmusių faktorių yra pigūs skrydžiai. Kai kelionė Europoje pirmyn ir atgal kainuoja iki 100 eurų, susigundo vos ne kiekvienas. Ypač studentai ar neseniai studijas pabaigęs jaunimas.

5 dalykai, kuriuos reikia žinoti prieš keliaujant į Aziją (2)

Šiandien visas pasaulis yra ranka pasiekiamas. Kelionių agentūros ir internetiniai puslapiai siūlo keliones ne tik po Europą, bet ir po visą pasaulį.

„Beprotis drąsuolis“ - taip iššūkį sau metusį Roką vadino kelyje sutikti žmonės (48)

Palangiškis kurčias 19-metis vaikinas Rokas Koveckis šią vasarą nuo liepos 12 d. iki rugsėjo 12 d. keliaudamas po Europą pėsčiomis nuėjo 500 km, o autostopu nukeliavo 5000 km. Kelyje sutikti žmonės jį vadino tiesiog bepročiu drąsuoliu.

Ar ne svajonė: išradingas lietuvis keliauja po pasaulį pragyvendamas iš savo pomėgių (45)

Mokykla, universitetas, darbas – toks gyvenimo scenarijus Lietuvoje įsigalėjęs nuo neatmenamų laikų. Tačiau kelionių entuziastas ir pradedantysis fotografas Vytautas Jankulskas (24) nenorėjo paklusti šiai sistemai ir išdrįso savo talentų ieškoti keliaudamas, o ne nuobodžiai sėdėdamas paskaitose.

Penkios nepamirštamos dienos tropikų rojuje (5)

Zanzibaras - nuo vaikystės šis žodis man siejosi su šiltomis jūromis, balto smėlio paplūdimiais, burlaiviais ir piratais. Paskui diskotekose suskambo naivoka, bet smagi Arabesque grupės daina - "Zanzibar is not far!" (Zanzibaras netoli), entuziastingai skandavo grupės merginos.

Vietnamo keistenybės: „Išprotėjęs namas“, dykuma ir naktinis turgus

Keliautojas ir verslininkas Jokūbas Laukaitis išsiruošė į kelionę po Vietnamą. Čia rasite jo pirmų dienų nuotykius.

Lietuvio nuotykiai Vietname: paskutinius kilometrus važiavo sukandęs dantis iš skausmo (7)

Nepailstantis keliautojas ir verslininkas Jokūbas Laukaitis šį kartą tyrinėjo Tailandą. Su DELFI skaitytojais jis sutiko pasidalinti įspūdžiais ir tolimoje šalyje patirtais nuotykiais.

Vilniečiai su kūdikiu ant rankų išmaišė tolimiausius pasaulio kampelius (60)

Kelionės mūsų šeimai yra vienas didžiausių gyvenimo malonumų, dažnai ir metus prisimename pagal tai, kur kada lankėmės, ką matėme. O kaip kelionės su kūdikiu, vaiku?

Auksinio Indijos trikampio spindesys ir skurdas (3)

Vidurio nėra. Indija arba patinka, arba ne. Tai – kontrastų ir mistikos šalis. Dešimties dienų jai pažinti ir suprasti tikrai neužtenka.

Šešios dienos Austrijoje: pilys, ledo urvai ir nepakartojamas Zalcburgas

Austrija. Iš tikrųjų tik Zalcburgo žemė ir jos apylinkės.

Foralbergo kalnų sakmės, Alpių sūris ir karvių šypsenos

Žvilgsnis bėgioja žaliais Alpių šlaitais, užkliūdamas už viršūnių, kai kur net ir vasarą pasipuošusių sniego lopinėliais. Kojos nespėja lėkti iš paskos. Debesėliai glosto skruostus, palikdami drėgnus bučinius veide ir rasą plaukuose. Saulės pakutenti žolynai skleidžia virš slėnių tūkstantį ir vieną aromatą. Abipus tako mūkia karvės, o snukiai tokie draugiški, kad praeinant norisi sveikintis, glostyti, pakasyti paausį.

„Baltoscandia 2016“: kodėl skandinavai vis dar tiki troliais

Norėčiau pratęsti trijų savaičių „Baltoscandia 2016” ekspedicijos apžvalgą. Kuomet kelionė jau praeityje ir namie į dienoraštį sugulė paskutinės mintys, prieš akis šmėsteli daug, tuo metu rodos, nesvarbių dalykų.

Dviračiais Slovakiją apvažiavę lietuviai džiaugiasi, kad nesutiko meškų (2)

Lietuvis keliautojas Aurimas Valujavičius, pernai vasarą dviračiu apvažiavęs Norvegiją ir Švediją, šiemet su draugu Mindaugu patraukė į Slovakiją ir apvažiavo Karpatų kalnyną.