Lietuvių kelionė po Europą II: kėlimasis į Tenerifę

 (18)
Atvykome į Tenerifę, dar pačiame oro uoste supratom, jog tai, ką buvome girdėję anksčiau - jog reikia kuo greičiau įsisavinti daugiau nei pagrindines ispaniškas frazes, jei nori bent paklausti kelio - yra tiesa. Kelios moterys, dirbadamos duty free ne itin daug suprato angliškai, bet infromacijos darbuotojas tobula anglų kalba mus nukreipęs į mums reikiamo autobuso stotelę išsklaidė mūsų sutrikimą.
Tenerifėje
Tenerifėje
© Asmeninio archyvo nuotr.

Visiškai normalu yra nemokėti anglų kalbos tokioje šalyje, bet, mano manymu, dirbant darbą duty free, anglų kalba yra gan privaloma, bent jau turėtų būti.

Autobuso ir vėliau Taxi vairuotojai pusiau angliškai, pusiau ispaniškai mus pristatė prie mūsų laikino – mėnesiui išsinuomoto būsto , Costa Adeje miestelyje. Butas su vaizdu į vandenyną, baseinu ir skruzdžių plantacija visur, kur tik matai medinį paviršių, o po nakties ir kompiuteryje. Taip pat turime tarakonų, kurių dydis prilygsta 5iems lietuviškiems gentainiams. Manėme, jog priemonės nuo tokių gyvių padės, bet tai – bergždžias reikalas, tad mūsų būstas turi savų pliusų ir minusų.

Tenerifė
Tenerifė
© V. Virbickaitės nuotr.

Pirmasis įspūdis išėjus į gatvę – vien senukai iš Didžiosios Britanijos ir Vokietijos, atrodė, jog mes esame bene jauniausi savo miestelyje. Minios juodaodžių, ikyriai siūlančių laikrodžius, akinius nuo saulės ir iš po skverno traukiančius žolės pakelius. Išbandėme paplūdimius aplink, matėme gan nemažai poilsiaujančių tautiečių. Jausmas čia atvykus kažkodėl buvo panašus, lyg atvykus į Palangą.

Tenerifė
Tenerifė
© V. Virbickaitės nuotr.

Praėjus kelioms dienoms ir susipažinus su aplinka netikėtai parašęs draugas iš Lietuvos, kuris čia vieši jau pora savaičių pakvietė mus susitikti Tenerifės vakarėlių miestu vadinamą Playa las de Amerikas. Čia mus pasitiko Britų jaunimas, ir begalės keistų barų ir klubų.

Kekvienas baras turi krūva darbuotojų, kurie kviečia klientus užsukti į jų pasilinksminimo vietą. Žmones jie vilioja įvairiais pasiūlymais, kurie lepina ausis – 4 eurai už litrą pasirinkto kokteilio plius po kelis šotus kiekvienam, arba 5 eurai už litrą pasirinkto gėrimo ir jei perki tokių ne vieną gauni nemokamų gėrimų. Alaus pintą daugelyje barų čia gali gauti už 1 eurą.

Tenerifė
Tenerifė
© V. Virbickaitės nuotr.

Britų jaunimas nesidrovėdamas perka gėrimus vieną po kito ir šoka iki vėlyvos nakties, nes toliau jau tiesiog nebepaeina... Užsukome į populiariausią klubą Tenerifės pietuose – Papagayo – kas mėgsta elektroninę muziką tiems tikrai patiks čia patrepsėti. Mes čia užsibuvome, sutikome apie 10 lietuvių su grandinėlėmis, su jais persimetę po kelis sakinius, supratome, jog mūsų interesai skiriasi.

Didžiausia pramoga be šokių tą vakarą buvo stebėti azijiečių porelę. Minėta porelė musų akis patraukė tada, kad kaip manėme tada, veikiausiai netyčia sumaišė sieninį barą ir norėjo paimti mūsų draugo gėrimą, bet mes gražiai paaiškinom, jog tai ne jų nuosavybė ir atsiprašę jie šoko toliau. Po kelių akimirkų pastebėjome, jog jie pamažu juda po visą salę ir tik pamatę, jog žmogus yra nusisukęs - gražiai ir greitai pasiima jo gėrimą ir išgeria.

Prie mūsų akių jie tai padarė apie 3 kartus ir tada apsauginis tai pastebėjęs ar gavęs ne vieną nusiskundimą bandė pereiti per minią ir išvesti nepanorusius mokėti šokejėlius. Tada pasidėjo visas įdomumas, porelė pastebėjusi artėjantį pavojų pradėjo brautis pro žmones, bet kadangi klubas buvo sausakimšas jie toli neprasprūdo. Mergina griebė kažkieno gėrimą tiesiai iš rankų tekštelėjo jį apsauginiui į veidą, tas sutrikęs pradėjo valytis skystį nuo akių, o porelė prasibrovusi pro žmones, pradėjo lakstyti aplink klubą, nes išėjimas buvo kiek toliau.

Kilo nemažas sąmyšis, nes į lakstymus įsijungė ne vienas apsauginis, galiausiai porelė buvo sugauta ir išvesta iš klubo. Neužilgo namo pasukome ir mes, nes dangus jau šviesėjo, pakeliui matėme nemažai jaunų ir girtų britų sukeltų muštynių, merginų, kurios bandė kištis ir skirti juos išverkdamos žodį – STOOOOP.

Jautėmės kaip kai kuriuose Londono rajonuose ar net beveik, kaip dokumentikoje apie Graikijos kurortą, esantį Corfu „What happens in Kavos “. Tą akimirką pagalvojom, jog visi kurortai yra tokie patys – atostogoms viskas gal ir nieko, bet jei nori likti čia daugiau nei porai savaičių, reikia apsišlifuoti kantrybe ir rasti savo kelią, kaip pažinti vietą, kurioje esi iš geresnės pusės, nei ją atranda turistai.

Tenerifė
Tenerifė
© V. Virbickaitės nuotr.

Šią savaitę keliausime į šiaurinę salos dalį, kurią žmonės vadina Ispaniškąją Tenerifės dalimi. Aplankysime teatrą esantį Tenerifės sostinėje Santa Cruz, kur Andrius bandys savo laimę būti to teatro dalimi. Taip pat lankysime draugus iš Lietuvos, kurie jau daugiau nei puse metų salos gyvena olose. Bet apie tai kitą kartą.

Tenerifė
Tenerifė
© V. Virbickaitės nuotr.
www.perpasauli.lt
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Kelionių blogas

Dviračiu po Hanzos miestą Kuldygą

Kol Kuldygos aikštėje kremtu pusryčių bandelę, saulė senų namų sienomis nuo stogų lipa žemyn. Pasiekusi pamatus, aukso juosta atslenka akmeniniu grindiniu, užlieja mano pėdas ir šalia staliuko lūkuriuojantį dviratį. Netoli dviračius nuomojančio Rekreacijos centro įsikūrusį restoraną „Goldingen Room“ išsirinkau ne šiaip sau – jo pavadinime įamžintas senasis Kuldygos vardas, nuo kurio ir dera pradėti pažintį su šiuo Hanzos miestu.

Netikėtumai, kurie laukia Tailande: nuo viešbučio be elektros iki iš lovos verčiančių dramblių

Didžiausias Tailando kurortas Pataja – rojus žemėje tiems, kas per atostogas nori suderinti paplūdimius, aktyvias pramogas ir pažintines ekskursijas bei ryškias naktinio gyvenimo šviesas. Parankiausias laikas atostogauti Siamo įlankoje, kuri dar vadinama Tailando Rivjera, prasideda jau dabar, kai sulig lapkričiu šalyje baigiasi lietingasis periodas ir įsivyrauja švelnus bei saulėtas klimatas, kuris idealiai tinka ir paplūdimio malonumams, ir pažinimui. Tad kaip dėlioti atostogų scenarijų, jei jūsų lėktuvo bilietas žada, kad skrendate į Patają Tailande?

Patarimai, kaip sutaupyti keliaujant

Žmonės vis dažniau ir dažniau keliauja. Vienas tą lėmusių faktorių yra pigūs skrydžiai. Kai kelionė Europoje pirmyn ir atgal kainuoja iki 100 eurų, susigundo vos ne kiekvienas. Ypač studentai ar neseniai studijas pabaigęs jaunimas.

5 dalykai, kuriuos reikia žinoti prieš keliaujant į Aziją (2)

Šiandien visas pasaulis yra ranka pasiekiamas. Kelionių agentūros ir internetiniai puslapiai siūlo keliones ne tik po Europą, bet ir po visą pasaulį.

„Beprotis drąsuolis“ - taip iššūkį sau metusį Roką vadino kelyje sutikti žmonės (48)

Palangiškis kurčias 19-metis vaikinas Rokas Koveckis šią vasarą nuo liepos 12 d. iki rugsėjo 12 d. keliaudamas po Europą pėsčiomis nuėjo 500 km, o autostopu nukeliavo 5000 km. Kelyje sutikti žmonės jį vadino tiesiog bepročiu drąsuoliu.

Ar ne svajonė: išradingas lietuvis keliauja po pasaulį pragyvendamas iš savo pomėgių (45)

Mokykla, universitetas, darbas – toks gyvenimo scenarijus Lietuvoje įsigalėjęs nuo neatmenamų laikų. Tačiau kelionių entuziastas ir pradedantysis fotografas Vytautas Jankulskas (24) nenorėjo paklusti šiai sistemai ir išdrįso savo talentų ieškoti keliaudamas, o ne nuobodžiai sėdėdamas paskaitose.

Penkios nepamirštamos dienos tropikų rojuje (5)

Zanzibaras - nuo vaikystės šis žodis man siejosi su šiltomis jūromis, balto smėlio paplūdimiais, burlaiviais ir piratais. Paskui diskotekose suskambo naivoka, bet smagi Arabesque grupės daina - "Zanzibar is not far!" (Zanzibaras netoli), entuziastingai skandavo grupės merginos.

Vietnamo keistenybės: „Išprotėjęs namas“, dykuma ir naktinis turgus

Keliautojas ir verslininkas Jokūbas Laukaitis išsiruošė į kelionę po Vietnamą. Čia rasite jo pirmų dienų nuotykius.

Lietuvio nuotykiai Vietname: paskutinius kilometrus važiavo sukandęs dantis iš skausmo (7)

Nepailstantis keliautojas ir verslininkas Jokūbas Laukaitis šį kartą tyrinėjo Tailandą. Su DELFI skaitytojais jis sutiko pasidalinti įspūdžiais ir tolimoje šalyje patirtais nuotykiais.

Vilniečiai su kūdikiu ant rankų išmaišė tolimiausius pasaulio kampelius (60)

Kelionės mūsų šeimai yra vienas didžiausių gyvenimo malonumų, dažnai ir metus prisimename pagal tai, kur kada lankėmės, ką matėme. O kaip kelionės su kūdikiu, vaiku?

Auksinio Indijos trikampio spindesys ir skurdas (3)

Vidurio nėra. Indija arba patinka, arba ne. Tai – kontrastų ir mistikos šalis. Dešimties dienų jai pažinti ir suprasti tikrai neužtenka.

Šešios dienos Austrijoje: pilys, ledo urvai ir nepakartojamas Zalcburgas

Austrija. Iš tikrųjų tik Zalcburgo žemė ir jos apylinkės.

Foralbergo kalnų sakmės, Alpių sūris ir karvių šypsenos

Žvilgsnis bėgioja žaliais Alpių šlaitais, užkliūdamas už viršūnių, kai kur net ir vasarą pasipuošusių sniego lopinėliais. Kojos nespėja lėkti iš paskos. Debesėliai glosto skruostus, palikdami drėgnus bučinius veide ir rasą plaukuose. Saulės pakutenti žolynai skleidžia virš slėnių tūkstantį ir vieną aromatą. Abipus tako mūkia karvės, o snukiai tokie draugiški, kad praeinant norisi sveikintis, glostyti, pakasyti paausį.

„Baltoscandia 2016“: kodėl skandinavai vis dar tiki troliais

Norėčiau pratęsti trijų savaičių „Baltoscandia 2016” ekspedicijos apžvalgą. Kuomet kelionė jau praeityje ir namie į dienoraštį sugulė paskutinės mintys, prieš akis šmėsteli daug, tuo metu rodos, nesvarbių dalykų.

Dviračiais Slovakiją apvažiavę lietuviai džiaugiasi, kad nesutiko meškų (2)

Lietuvis keliautojas Aurimas Valujavičius, pernai vasarą dviračiu apvažiavęs Norvegiją ir Švediją, šiemet su draugu Mindaugu patraukė į Slovakiją ir apvažiavo Karpatų kalnyną.