Lietuvių kelionė po Europą I: viskas prasideda Berlyne

 (5)
Pradžiai prisistatysiu - esu Vaida Virbickaitė (23 m.), fotografė, mano draugas Andrius Stakelė (27 m.) - šiuolaikinio šokio šokėjas. Užsibrėžėme tikslą spontaniškai keliauti iš vienos šalies į kitą ir įgauti daugiau įgūdžių savo gana specifiniams užsiėmimams. Taip pat pasisemti gyvenimiškos ir kultūrinės patirties.
Lietuvių kelionė po Europą I: viskas prasideda Berlyne
© V. Virbickaitės nuotr.

Mūsų pradinis planas toks - būnant vienoje vietoje stengtis dirbti darbą, kuris būtų artimas mūsų specialybėms, užsidirbti šiek tiek ir keliauti toliau. Lyg ir paprasta, tačiau taip viskas gali pasirodyti tik iš pradžių. Kiekvieną savaitę pasidalinsime su Perpasaulį.lt skaitytojais savo nuotykiais tam, kad parodytume ir Jums, ir sau, kokie šie spontaniškumai gali būti žavingi.

Taigi, pirma stotelė – Berlynas, Vokietija

Atvykome į Berlyną, nes čia vyko paskutinis Andriaus spektaklis su šiuolaikinio šokio trupe „Aura“, su kuria jis prabuvo 7 metus. Po kelių dienų buvimo čia turėjome išvykti į Tenerifę.

Pasirinkome Kanarų salas todėl, jog čia žiemą vyrauja apie 22-25 laipsnius ir visi vyksta atostogauti, o kur turistai – ten ir lengvesnė darbo paieška. Tuo metu dar nežinojome kur gyvensime, nes tartis apie konkrečius dalykus e-mailu su pietiečiais yra gan sunku, tad buvome palikti tiesiog „ant ledo“ – susitarimas lyg ir buvo priimtas, bet kažkodėl sulaukėme laiško, jog savininkas išnuomavo būstą kitiems.

Tik atvykę į savo gyvenąmąją vietą Berlyne, pastebėjome, jog rajonas yra gan keistas, netradiciškas: visos parduotuvės prekiavo fetišistiniais, odiniais apdarais ir visos prekės buvo skirtos tik vyrams. Vakare viskas išaiškėjo – gyvename gėjų kvartale, šalia mūsų gyvenamosios vietos, buvo vienas iš gėjų barų, kuris į vidų įsileidžia ir moteris, nes į kitus barus moterys nėra „priimtinos“.

Lietuvių kelionė po Europą I: viskas prasideda Berlyne
© V. Virbickaitės nuotr.

Žinoma, nepasididžiavome ir aplankėme barą. Žmonių nebuvo daug, bet iškart užmezgėm kontaktą su barmenu, kuris paatviravo ir suteikė mums daugiau žinių apie čia tvyrančią kultūrą ir apie save. Barmenas buvo ne homoseksualus, tad kartais, kai ten isismarkauja vyrai, jam tenka skambinti draugei ir kviesti pagalbos. Išėjus keliems žmonėms, barą palikome ir mes.

Išaušo pasirodymo diena. Pasirodymas vyko galerijoje, labai neįprastoj erdvėj, su kuria reikėjo susidoroti. Kadangi erdveje kiurksojo keturios kolonos, teko spektaklį pritaikyti pagal erdve.

Lietuvių kelionė po Europą I: viskas prasideda Berlyne
© V. Virbickaitės nuotr.

Buvo daug įtampos, nes sudelioti viską taip, jog matytų kuo daugiau žmonių buvo pakankamai sunku. Praėjo du pasirodymai, salėje susirinko gan daug lietuvių gyvenančių Berlyne.

Beje, buvo gan džiugu, nes antrąjį pasirodymą stebejo Choreografas Royston’as Maldoom’as, kuris „Auros“ šokio trupei buvo pastatęs kelis spektaklius. Po visko galerijoje įvyko pasisėdėjimas su svečiais, tada Royston’as sužinojo jog Andrius palieka trupę.

Lietuvių kelionė po Europą I: viskas prasideda Berlyne
© V. Virbickaitės nuotr.

Choregrafas papasakojo, jog kai žmogui sueina 70 metų – jis pažįsta visus, taip pat ir šiuolaikinio šokio teatro atstovą Tenerifėje. Ši naujiena buvo be galo džiugi ir net šiek tiek nuramino mūsų keistą jausmą, jog dar nežinome kur dėtis ten atvykus.

Kitą dieną nuvykome į Bremeną, ten vienai nakčiai apsistojome pas vokietį Marką, kurį susiradome per Couchsurfing'ą. Naktis praėjo be galo smagiai, nes jo namuose vyko vakarėlis, kurio svečiai buvo iš Italijos ir Ispanijos, tad jautėme šokią tokią įžangą į tolimesnę kelionės dalį.

Vėlai vakare pasitikrinusi Feisbuką radau laišką iš vieno lietuvio, kuriam parašiau dėl būsto bene 3 savaites prieš išvykstant iš Lietuvos, šis žmogus pasiūlė mums neblogus apartamentus Costa Adeje, Tenerifėje. Ilgai negalvoję sutikome apsistoti ten mėnesiui. Viskas vyko ekspromtu ir tai mano manymu yra vienas iš smagiausių gyvenimo variklių.

Kitą rytą palikome Marko namus ir išvykome į oro uostą, vakarop nusileidome Tenerifėje, atvykome į Costa Adeje ir šiuo metu rašau šį pasakojimą nuo uolos, šalia Atlanto vandenyno, bet apie tai kitą kartą…

www.perpasauli.lt
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Kelionių blogas

Netikėtumai, kurie laukia Tailande: nuo viešbučio be elektros iki iš lovos verčiančių dramblių

Didžiausias Tailando kurortas Pataja – rojus žemėje tiems, kas per atostogas nori suderinti paplūdimius, aktyvias pramogas ir pažintines ekskursijas bei ryškias naktinio gyvenimo šviesas. Parankiausias laikas atostogauti Siamo įlankoje, kuri dar vadinama Tailando Rivjera, prasideda jau dabar, kai sulig lapkričiu šalyje baigiasi lietingasis periodas ir įsivyrauja švelnus bei saulėtas klimatas, kuris idealiai tinka ir paplūdimio malonumams, ir pažinimui. Tad kaip dėlioti atostogų scenarijų, jei jūsų lėktuvo bilietas žada, kad skrendate į Patają Tailande?

Patarimai, kaip sutaupyti keliaujant

Žmonės vis dažniau ir dažniau keliauja. Vienas tą lėmusių faktorių yra pigūs skrydžiai. Kai kelionė Europoje pirmyn ir atgal kainuoja iki 100 eurų, susigundo vos ne kiekvienas. Ypač studentai ar neseniai studijas pabaigęs jaunimas.

„Beprotis drąsuolis“ - taip iššūkį sau metusį Roką vadino kelyje sutikti žmonės (48)

Palangiškis kurčias 19-metis vaikinas Rokas Koveckis šią vasarą nuo liepos 12 d. iki rugsėjo 12 d. keliaudamas po Europą pėsčiomis nuėjo 500 km, o autostopu nukeliavo 5000 km. Kelyje sutikti žmonės jį vadino tiesiog bepročiu drąsuoliu.

Ar ne svajonė: išradingas lietuvis keliauja po pasaulį pragyvendamas iš savo pomėgių (44)

Mokykla, universitetas, darbas – toks gyvenimo scenarijus Lietuvoje įsigalėjęs nuo neatmenamų laikų. Tačiau kelionių entuziastas ir pradedantysis fotografas Vytautas Jankulskas (24) nenorėjo paklusti šiai sistemai ir išdrįso savo talentų ieškoti keliaudamas, o ne nuobodžiai sėdėdamas paskaitose.

Penkios nepamirštamos dienos tropikų rojuje (5)

Zanzibaras - nuo vaikystės šis žodis man siejosi su šiltomis jūromis, balto smėlio paplūdimiais, burlaiviais ir piratais. Paskui diskotekose suskambo naivoka, bet smagi Arabesque grupės daina - "Zanzibar is not far!" (Zanzibaras netoli), entuziastingai skandavo grupės merginos.

Vietnamo keistenybės: „Išprotėjęs namas“, dykuma ir naktinis turgus

Keliautojas ir verslininkas Jokūbas Laukaitis išsiruošė į kelionę po Vietnamą. Čia rasite jo pirmų dienų nuotykius.

Lietuvio nuotykiai Vietname: paskutinius kilometrus važiavo sukandęs dantis iš skausmo (7)

Nepailstantis keliautojas ir verslininkas Jokūbas Laukaitis šį kartą tyrinėjo Tailandą. Su DELFI skaitytojais jis sutiko pasidalinti įspūdžiais ir tolimoje šalyje patirtais nuotykiais.

Vilniečiai su kūdikiu ant rankų išmaišė tolimiausius pasaulio kampelius (60)

Kelionės mūsų šeimai yra vienas didžiausių gyvenimo malonumų, dažnai ir metus prisimename pagal tai, kur kada lankėmės, ką matėme. O kaip kelionės su kūdikiu, vaiku?

Auksinio Indijos trikampio spindesys ir skurdas (3)

Vidurio nėra. Indija arba patinka, arba ne. Tai – kontrastų ir mistikos šalis. Dešimties dienų jai pažinti ir suprasti tikrai neužtenka.

Šešios dienos Austrijoje: pilys, ledo urvai ir nepakartojamas Zalcburgas

Austrija. Iš tikrųjų tik Zalcburgo žemė ir jos apylinkės.

Foralbergo kalnų sakmės, Alpių sūris ir karvių šypsenos

Žvilgsnis bėgioja žaliais Alpių šlaitais, užkliūdamas už viršūnių, kai kur net ir vasarą pasipuošusių sniego lopinėliais. Kojos nespėja lėkti iš paskos. Debesėliai glosto skruostus, palikdami drėgnus bučinius veide ir rasą plaukuose. Saulės pakutenti žolynai skleidžia virš slėnių tūkstantį ir vieną aromatą. Abipus tako mūkia karvės, o snukiai tokie draugiški, kad praeinant norisi sveikintis, glostyti, pakasyti paausį.

„Baltoscandia 2016“: kodėl skandinavai vis dar tiki troliais

Norėčiau pratęsti trijų savaičių „Baltoscandia 2016” ekspedicijos apžvalgą. Kuomet kelionė jau praeityje ir namie į dienoraštį sugulė paskutinės mintys, prieš akis šmėsteli daug, tuo metu rodos, nesvarbių dalykų.

Dviračiais Slovakiją apvažiavę lietuviai džiaugiasi, kad nesutiko meškų (2)

Lietuvis keliautojas Aurimas Valujavičius, pernai vasarą dviračiu apvažiavęs Norvegiją ir Švediją, šiemet su draugu Mindaugu patraukė į Slovakiją ir apvažiavo Karpatų kalnyną.

Baltijos rivjera Jūrmaloje (11)

Atėjus vasaros atostogoms norėjau išsirinkti gražią vietą, šalį ar kurortą, kuris būtų ir įdomus, ir netoliese. Ieškojau ramesnio kampelio, kur galėčiau atgauti jėgas ir nepavargti keliaujant nežinia kur ir toli bei jokiu būdu nenorėjau grūstis minioje nuotykių trokštančių turistų. Į Lietuvos pajūrį važiuoti netraukė, lietuvių atsiliepimai nuteikė pesimistiškai, be to, norėjosi kažko naujo ir nematyto.

Keliaujančius po Ameriką lietuvius vienas dalykas sukrėtė iki sielos gelmių (8)

Rašydamas mūsų kelionės įspūdžius nesistengiau susikoncentruoti į visiems žinomus lankytinus objektus, bet norėjau parodyti viską mūsų akimis, tai kas tuo metu atrodė svarbiausia, tai kas labiausiai sukrėtė ar sužavėjo.