Jordanija - ką prisimintumėte sugrįžę?

 (3)
Jordanija – tai šalis, apie kurią išgirdusi, suklūstu. Europos šalys – gražios, tik visoms joms būdinga daug turistų numindžiotų vietų, kurios kone žiba nuo idealios tvarkos, o aukštos kainos proporcingai atitinka paslaugų kokybę. Tąkart Lietuvoje, šaltą kovo mėnesį, skridau į Azijos šalį, kurioje viskas turėjo būti kitaip.
Negyvoji jūra
Negyvoji jūra
© Asmeninio archyvo nuotr.

Ir iš tiesų neapsirikau – šilti ir svetingi žmonės, daug šypsenų, saulė, žydras dangus, smėlis, dulkės, ore tvyrantis, nežinia iš kur sklindantis salstelėjęs kvapas. Viskas kitaip nei esame įpratę. Ir tai be proto džiugino!

Pagal savo norus planuota kelionė patenkino lūkesčius su kaupu. Pirmosios išvykos tikslas buvo nuvažiuoti iki Nebo kalno, nuo kurio Mozė žvelgė į Pažadėtąją žemę, ir pasigrožėti Negyvosios jūros panorama.

Pakeliui į Nebo kalną, kraštovaizdis vertė aikčioti, statūs serpantinai vertė ranka įsikibti į mašinos dureles, pakilimai į kalnus užgulė ausis.

Kalnuose matyti beduinų gyvenvietės, tingiai vaikštinėjantys asiliukai, kupranugariai ir avys. O Negyvosios jūros panorama – vaizdai, verti milijono, svaiginantis aukštis, smarkus vėjas ir neapsakomas laisvės pojūtis. Stovi rankas ištiesus ir gėriesi akimirka.

Jordanijos pasididžiavimas – Petra, istorinis nabatėjų miestas, iškaltas uolose. Ši vieta daugeliui pažįstama iš interneto, atvirukų, prezentacijų apie šalį, galbūt kai kam iš filmų apie Indianą Džounsą.

Kad ir kaip buvau nusiteikusi pamatyti kažką įstabaus ir didingo, tačiau vis tiek likau apstulbusi. Saulei kylant ir leidžiantis keitėsi uolų spalvos ir pasijaučiau tartum mažytis pilkos masės vienetas toje spalvų įvairovėje.

Iždinė, link kurios reikia eiti ilgu tarpekliu, iš už uolų atsiveria tik po truputį, tuomet išsprūsta aibė ištiktukų ir retorinis klausimas: „Kaip jie šitaip sugebėjo?..“

Iždinė
Iždinė
© Asmeninio archyvo nuotr.
Iždinė vakarop
Iždinė vakarop
© Asmeninio archyvo nuotr.

1000 laiptukų link Petros „kulminacijos“ – vienuolyno - pareikalauja labai daug jėgų, tačiau kai toks vaizdas išnyra prieš akis, netenku žado ir be žodžių spragsiu fotoaparatu.

Viršuje įrengta kavinukė, vietoj mūsų akims įprastų staliukų ir kėdžių - pritiesta gultų (kas, kad ir smėlėtų), bet ragaudama beprotiškai saldžios tradicinės arbatos ir įsitaisius juose, įsiliejau į jų pasaulį. Netoliese patogiai, tarp iškaltų vienuolyno durų, įsitaisęs vaikinukas groja arabišką muziką, vėjas neša smėlio dulkes. Tiesiog guli ir apie nieką negalvoji.

Wadi Rum dykuma – dar vienas objektas, kurį siūlyčiau aplankyti kiekvienam.

Visą laiką šalia buvo beduinas, kuris lydėjo per visą išvyką. Tokio laimingo, švytinčiomis akimis, rūpestingo žmogaus reikėtų paieškoti! Dykumą visada įsivaizdavau maždaug taip: neaprėpiamos platybės smėlio, kopos, suneštos bangelėmis, galbūt kažkur yra oazė su palmėmis ir vandeniu.

Labai greitai mano įsivaizduojamas dalykas buvo paneigtas - ten, dykumoje, violetine spalva žydi mažytės gėlytės, kažkur tolumoje matyti avys ir keli kupranugariai, o mes vis važiuojam.

Aplink didžiulės uolos ir smėlis, kurio pasikeitusios spalvos matyti ruožais: vos gelsvas ruožas, ryškiai oranžinis ruožas, raudonas, šviesiai geltonas, rudas. Panašiai kaip būna jūroje: kur negilu, vandens ruožas žydras, kur gilu - tamsiai mėlynas. Beprotiškai gražu! 5 minutes lipam į Raudonąją kopą, žemyn nubėgam per 5 sekundes. Natūraliai susiformavęs uolinis grybas, 18 m aukščio tiltas - visa tai pritrenkia.

Renkantis išvyką į dykumą, vienas svarbiausių dalykų buvo nakvynė joje. Ir tikrai žmonės nemeluoja sakydami, kad dykumoje žvaigždžių nesuskaičiuojama galybė, o jos tokios ryškios ir didelės. Spengianti tyla, mėnulio apšviestos uolų viršūnės, jų šonai atrodo lyg būtų apsnigti, ir saldus miegas.

Tai viso labo keli aplankyti objektai nuostabioje šalyje, tačiau sukėlę daugiausiai jausmų. Jei tik galėčiau sugrįžti...

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Kelionių blogas

Netikėtumai, kurie laukia Tailande: nuo viešbučio be elektros iki iš lovos verčiančių dramblių

Didžiausias Tailando kurortas Pataja – rojus žemėje tiems, kas per atostogas nori suderinti paplūdimius, aktyvias pramogas ir pažintines ekskursijas bei ryškias naktinio gyvenimo šviesas. Parankiausias laikas atostogauti Siamo įlankoje, kuri dar vadinama Tailando Rivjera, prasideda jau dabar, kai sulig lapkričiu šalyje baigiasi lietingasis periodas ir įsivyrauja švelnus bei saulėtas klimatas, kuris idealiai tinka ir paplūdimio malonumams, ir pažinimui. Tad kaip dėlioti atostogų scenarijų, jei jūsų lėktuvo bilietas žada, kad skrendate į Patają Tailande?

Patarimai, kaip sutaupyti keliaujant

Žmonės vis dažniau ir dažniau keliauja. Vienas tą lėmusių faktorių yra pigūs skrydžiai. Kai kelionė Europoje pirmyn ir atgal kainuoja iki 100 eurų, susigundo vos ne kiekvienas. Ypač studentai ar neseniai studijas pabaigęs jaunimas.

„Beprotis drąsuolis“ - taip iššūkį sau metusį Roką vadino kelyje sutikti žmonės (48)

Palangiškis kurčias 19-metis vaikinas Rokas Koveckis šią vasarą nuo liepos 12 d. iki rugsėjo 12 d. keliaudamas po Europą pėsčiomis nuėjo 500 km, o autostopu nukeliavo 5000 km. Kelyje sutikti žmonės jį vadino tiesiog bepročiu drąsuoliu.

Ar ne svajonė: išradingas lietuvis keliauja po pasaulį pragyvendamas iš savo pomėgių (44)

Mokykla, universitetas, darbas – toks gyvenimo scenarijus Lietuvoje įsigalėjęs nuo neatmenamų laikų. Tačiau kelionių entuziastas ir pradedantysis fotografas Vytautas Jankulskas (24) nenorėjo paklusti šiai sistemai ir išdrįso savo talentų ieškoti keliaudamas, o ne nuobodžiai sėdėdamas paskaitose.

Penkios nepamirštamos dienos tropikų rojuje (5)

Zanzibaras - nuo vaikystės šis žodis man siejosi su šiltomis jūromis, balto smėlio paplūdimiais, burlaiviais ir piratais. Paskui diskotekose suskambo naivoka, bet smagi Arabesque grupės daina - "Zanzibar is not far!" (Zanzibaras netoli), entuziastingai skandavo grupės merginos.

Vietnamo keistenybės: „Išprotėjęs namas“, dykuma ir naktinis turgus

Keliautojas ir verslininkas Jokūbas Laukaitis išsiruošė į kelionę po Vietnamą. Čia rasite jo pirmų dienų nuotykius.

Lietuvio nuotykiai Vietname: paskutinius kilometrus važiavo sukandęs dantis iš skausmo (7)

Nepailstantis keliautojas ir verslininkas Jokūbas Laukaitis šį kartą tyrinėjo Tailandą. Su DELFI skaitytojais jis sutiko pasidalinti įspūdžiais ir tolimoje šalyje patirtais nuotykiais.

Vilniečiai su kūdikiu ant rankų išmaišė tolimiausius pasaulio kampelius (60)

Kelionės mūsų šeimai yra vienas didžiausių gyvenimo malonumų, dažnai ir metus prisimename pagal tai, kur kada lankėmės, ką matėme. O kaip kelionės su kūdikiu, vaiku?

Auksinio Indijos trikampio spindesys ir skurdas (3)

Vidurio nėra. Indija arba patinka, arba ne. Tai – kontrastų ir mistikos šalis. Dešimties dienų jai pažinti ir suprasti tikrai neužtenka.

Šešios dienos Austrijoje: pilys, ledo urvai ir nepakartojamas Zalcburgas

Austrija. Iš tikrųjų tik Zalcburgo žemė ir jos apylinkės.

Foralbergo kalnų sakmės, Alpių sūris ir karvių šypsenos

Žvilgsnis bėgioja žaliais Alpių šlaitais, užkliūdamas už viršūnių, kai kur net ir vasarą pasipuošusių sniego lopinėliais. Kojos nespėja lėkti iš paskos. Debesėliai glosto skruostus, palikdami drėgnus bučinius veide ir rasą plaukuose. Saulės pakutenti žolynai skleidžia virš slėnių tūkstantį ir vieną aromatą. Abipus tako mūkia karvės, o snukiai tokie draugiški, kad praeinant norisi sveikintis, glostyti, pakasyti paausį.

„Baltoscandia 2016“: kodėl skandinavai vis dar tiki troliais

Norėčiau pratęsti trijų savaičių „Baltoscandia 2016” ekspedicijos apžvalgą. Kuomet kelionė jau praeityje ir namie į dienoraštį sugulė paskutinės mintys, prieš akis šmėsteli daug, tuo metu rodos, nesvarbių dalykų.

Dviračiais Slovakiją apvažiavę lietuviai džiaugiasi, kad nesutiko meškų (2)

Lietuvis keliautojas Aurimas Valujavičius, pernai vasarą dviračiu apvažiavęs Norvegiją ir Švediją, šiemet su draugu Mindaugu patraukė į Slovakiją ir apvažiavo Karpatų kalnyną.

Baltijos rivjera Jūrmaloje (11)

Atėjus vasaros atostogoms norėjau išsirinkti gražią vietą, šalį ar kurortą, kuris būtų ir įdomus, ir netoliese. Ieškojau ramesnio kampelio, kur galėčiau atgauti jėgas ir nepavargti keliaujant nežinia kur ir toli bei jokiu būdu nenorėjau grūstis minioje nuotykių trokštančių turistų. Į Lietuvos pajūrį važiuoti netraukė, lietuvių atsiliepimai nuteikė pesimistiškai, be to, norėjosi kažko naujo ir nematyto.

Keliaujančius po Ameriką lietuvius vienas dalykas sukrėtė iki sielos gelmių (8)

Rašydamas mūsų kelionės įspūdžius nesistengiau susikoncentruoti į visiems žinomus lankytinus objektus, bet norėjau parodyti viską mūsų akimis, tai kas tuo metu atrodė svarbiausia, tai kas labiausiai sukrėtė ar sužavėjo.