Elektros nutrenktas britas, višta Vilsonas, Kudirka ir kiti lietuvių nuotykiai užsienyje

Simą Janulį žiniasklaida turbūt banaliai tituluotų užkietėjusiu keliautoju. O pats vaikinas turbūt tokio apibūdinimo kratytųsi ir sakytų, kad jeigu tik gali ištrūkti iš rutinos ir darbų – keliauja.
Elektros nutrenktas britas, višta Vilsonas, Kudirka ir kiti lietuvių nuotykiai užsienyje
© Asmeninio albumo nuotr.

Ir, rodos, kelionės neatsiejama jo gyvenimo dalis. Vien praėjusiais metais apkeliavo Kiprą, Izraelį, Jordaniją, Indiją, Airiją, Tailandą, Švediją ir galiausiai, apie kalbėsime dabar – Mergelių salas ir Puerto Riką.

Vos grįžo, išmovė Naujuosius sutikti Baltarusijoje! Pagauti Simą sunkiau nei galvojau. Bet pavyko.

Simas jau vaikystėje pamėgo keliones, o ypač tranzuoti. Pradėjo dar mokykloje. Vėliau taip keliavo ir užsienyje, tačiau ten brangu, todėl atsirado azartas viską susiorganizuoti kuo pigiau. Prisidėjo ir Vilniaus universiteto žygeivių klubas – žygiai su nakvynėmis, miegant lauke, keliaujant po visą Lietuvą. Čia įgauni patirties, išmoksti tapti nepriklausomu nuo viešbučių, patogumų, komforto. Tai prisidėjo ir prie Simo kaip žmogaus formavimosi vertybių.

Ieškojo, kas nori miegoti po palme su gyvate

Iki tol keliavęs po kelias dienas, ar skyręs joms savaitę, šiais metais Simas nutarė jose praleisti kiek galima daugiau laiko – mėnesį.

„Vienas pažįstamas, Darius, su kuriuo susipažinome kelionėje Kipre, feisbuko grupėje ieškojo kolegos, kuris norėtų miegoti po palme su gyvate ir laikantis dietos tą gyvatę valgyti. Pasiūlymas buvo čia ir dabar – rytoj perkam bilietus į Mergelių salas ir lekiam! Džiunglių dar nebuvau matęs, todėl užsikabinau. Likus savaitei iki skrydžio atsidariau žemėlapį, kur tos Mergelių salos yra, o Puerto Riką atsiminiau tik iš to, kad Lietuva žaidė prieš Puerto Riką pasaulio čempionate. Tik vėliau išsiaiškinau, kad ten viskas priklauso Amerikai, todėl kainos bus didelės. Kiek nusiminiau“, – kelionės pradžios planus nupasakojo vaikinas.

Elektros nutrenktas britas, višta Vilsonas, Kudirka ir kiti lietuvių nuotykiai užsienyje
© Asmeninio albumo nuotr.

Kelionė salose prasidėjo ne iškart – pirmiau Simas nuskrido iki Oslo. Ten dar spėjo aplėkti aplink miestą, o sulaukęs Dariaus, išskrido. Ir prasidėjo kiek absurdiškas skrydis – iš Oslo į Helsinkį ir tada padarius šį ratą, atgal į kitą pusę – į Majamį. Na, o iš ten, į Mergelių salas.

Simas stengėsi imti kuo mažiau daiktų. „Namai“ – hamakas, sveriantis iki pusės kilogramo, su tinkleliu nuo moskitų, bet tai vargiai nuo jų gelbėjo. Pripučiamas kilimėlis, miegmaišis, svarbu, kad būtų su gobtuvu, lengvas, 300 gramų. Verta įsidėti džemperį, kuris, pasak Simo, retai naudojamas kaip rūbas, o dažniau kaip „pagalvė“ nakčiai. Viskas turėjo tilpti į rankinį bagažą. Ir 2 poros batų – didžiąją dalį Simas keliavo su sandalais, o kiti, jeigu prireiktų – sportbačiai. Jų neprireikė.

www.perpasauli.lt
Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Kelionių blogas

Kinija. Drakono šalies keliais (7)

Lėktuvas nusileido didžiausiame, 20 mln. gyventojų talpinančiame Kinijos mieste – Šanchajuje. Žydro dangaus čia pamatyti beveik neįmanoma – tvyro smogas. Dėmesį kreipia aukšti pastatai, elektros laidų raizgalynė, prie daugiabučių namų palangių pritvirtintos grotelės skalbiniams džiovinti.

Gran Kanarija: gamtos grožis užgniaužė kvapą (17)

Maždaug prieš mėnesį įsigijome bilietus į Gran Kanariją, trečią pagal dydį Kanarų salą. Mūsų bendraminčių buvo net šeši. Vienas kito gerai nepažinojome, todėl nežinia, kas galėjo laukti viešnagės metu.

Amerikoje ieškojo laisvės, o ją pajuto tik sutikę kitą lietuvį (13)

Pirmi žodžiai atsibudus ryte Čikagoje buvo: „Niekur aš šiandien neisiu“. Prieš tai, vakar vakare, vos tik atvykę į Čikagą, buvom nuvažiavę į miesto centrą.

Varanasis – šventas Indijos purvynas, kur ateinama numirti (24)

„Pas jus yra eismo taisyklės, bet juk tiek daug avarijų! O pas mus – totalus chaosas, jokių taisyklių, visiška absurdo demokratija keliuose, bet avarijų, tai nėra!“, - sako rusiškai mokantis indas, prisistatantis kaip Šaša (dauguma indų neištaria raidės s, sako kaip š) Ir žinote kodėl? Nes visi indai užsiiminėja joga!

Mano gyvenimo kelionė: Nepalas ir Himalajai užbūrė didybe ir grožiu (3)

Dar rodos visai neseniai išsiruošiau į savo išsvajotą, tiek kartų susapnuotą ir taip lauktą kelionę į Nepalą. Nežinau kodėl, bet mane traukte traukė į šią stebuklingąją Himalajų buveinę, pasaulio stogo tvirtovę, šventųjų Sidhų namus, tūkstančių šventyklų, margųjų maldos vėliavėlių šalį.

Lietuvio kelionė pavojingiausiai keliais: ant plauko kabančios gyvybės, kalnų grožis ir Dalai Lama (7)

„Kai jėgos išsenka, bet nėra pasirinkimo, mūsų kūnai gali žymiai daugiau nei mes manome. Svarbiausia – nusiteikimas ir tinkamos mintys. Kai įvykiai dėliojasi savaime ir ekspromtu pamatai Dalai Lama. Kai kontrastus tarp skurdo ir prabangos išgyveni vieną šalia kito. Kai gamta dovanoja pasakišką grožį, tačiau išgyvenimui neduoda net menkiausios augalijos“, – sako pavojingus Himalajų kelius įveikęs Linas Čeikus.

Ekspedicija Lofotenų salose: pakerėjo kvapą gniaužiantys vaizdai

Lofotenų salų pavadinimas reiškia lūšies pėdą, tai Norvegijos žemės už poliarinio rato, garsėjančios neįprastai patraukliu savo kraštovaizdžiu.

Lietuvių sutikti amerikiečiai: jaučiamės taip, lyg reikėtų rinktis, kokios lytiškai plintančios ligos norėtumėm (10)

Iš Kolorado valstijos važiuojame Čikagos link. Šioje dalyje nieko nesame suplanavę ir tiesiog važiuojame link kito lankytino objekto Čikagoje neįsivaizduodami, ką rasime pakeliui. Tik pajudėjus iš viešbučio Kolorado valstijoje suprantame, kad nebus nuobodu.

Ekspedicija „Baltoscandia 2016“: Švedijoje aptikti legendinio keliautojo A. Poškos pėdsakai

Ekspedicijos dalyviai, susipažinę su Švedijos sostine Stokholmu, dalyvavo konferencijoje, skirtoje paminėti prof. Kazio Pakšto idėją, suvienyti Baltijos ir Skandinavijos šalis į vieną Baltoskandijos regioną.

Ekspedicija “Baltoscandia 2016” - po pilis ir dvarus, kuriuose viešėjo mūsų karaliai ir didikai (1)

Su trijų Lietuvos garsiausių tarpukario keliautojų – Kazio Pakšto, Mato Šalčiaus ir Antano Poškos vardais į ekspediciją aplink Baltijos jūrą išvyko Lietuvos žurnalistų sąjungos Kelionių ir pramogų klubas.

Atostogos su motociklu – būdas atitrūkti nuo elektroninio pavadžio

Ar pa­ly­di­te žvilgs­niu Aly­taus gat­vė­se mo­to­cik­li­nin­kų ko­lo­nas, ku­rių daik­tais ap­krau­ti plie­ni­niai žir­gai iš­duo­da, kad jie lei­do­si į to­li­mą ke­lią? Spren­džiant pa­gal mo­to­cik­lų nu­me­rius, daž­niau­siai to­kį ke­lio­nės bū­dą ren­ka­si už­sie­nie­čiai, mū­sų mies­te pa­lie­kan­tys dū­mų de­be­sį ir sve­čių kraš­tų bei atos­to­gų, ku­rios vi­suo­met bū­na per trum­pos, il­ge­sį.

Nuotykiai Istrijoje: triufelių medžioklė ir karališka kiaušinienė (8)

Pajutę drėgną miško žemę po letenomis du Ivano Karličo šunys skuodžia pirmyn neatsisukdami. Šeimininkas lekia jiems iš paskos, apsiginklavęs nedideliu kastuvėliu. Šunys stabteli tai prie vieno, tai prie kito krūmo, uosto, rausia, aria samanas snukiu. Po akimirkos pasigirsta traškesys, šūksniai ir duslus amtelėjimas. Kol prisikapstome iki įvykio vietos, Ivanas, pražiodęs šunį, traukia iš burnos pirmąjį triufelį. Taip Kroatijai priklausančiame Istrijos pusiasalyje vyksta triufelių medžioklė.

Vardan gražaus tikslo kauniečiai pasišovė apvažiuoti Italiją dviračiais (10)

Du iniciatyvūs kauniečiai dviratininkai inžinierius Vladas Žotkevičius ir kardiologas Gediminas Brazaitis šiais metais leisis į ypatingą kelionę – Italiją, kuri garsėja antromis pagal svarbą etapinėmis dviratininkų lenktynėmis, sniegu padengtomis kalnų viršūnėmis, begale kultūros paminklų ir aišku savo virtuve.

Amerikos grožybės: kelias ties bedugne, raudonos arkos ir seniausias „Fordas“ (2)

Po dienos praleistos vaikščiojantis po Didįjį kanjoną sėdamės ant motociklo ir jau vakarėjant važiuojame link nakvynės vietos, kuri dar už gerų 200 mylių. Pakeliui ieškome degalinės, kur galėtume prisipildyti baką ir pasiimti užkandžių vakarienei.

Kelionė aplink Kiprą motociklais: 1100 eurų ir 1100 nepakartojamų kilometrų (3)

Ši sala atsirado mūsų planuose iškart po 2015m. kelionės aplink Korsiką. Kadangi Kipras po 1974 m. karinio konflikto yra padalintas į dvi puses (turkiškoji ir graikiškoji arba šiaurės ir pietų) – tai sudarė nemažai sunkumų planuojant kelionę.