Elektros nutrenktas britas, višta Vilsonas, Kudirka ir kiti lietuvių nuotykiai užsienyje

Simą Janulį žiniasklaida turbūt banaliai tituluotų užkietėjusiu keliautoju. O pats vaikinas turbūt tokio apibūdinimo kratytųsi ir sakytų, kad jeigu tik gali ištrūkti iš rutinos ir darbų – keliauja.
Elektros nutrenktas britas, višta Vilsonas, Kudirka ir kiti lietuvių nuotykiai užsienyje
© Asmeninio albumo nuotr.

Ir, rodos, kelionės neatsiejama jo gyvenimo dalis. Vien praėjusiais metais apkeliavo Kiprą, Izraelį, Jordaniją, Indiją, Airiją, Tailandą, Švediją ir galiausiai, apie kalbėsime dabar – Mergelių salas ir Puerto Riką.

Vos grįžo, išmovė Naujuosius sutikti Baltarusijoje! Pagauti Simą sunkiau nei galvojau. Bet pavyko.

Simas jau vaikystėje pamėgo keliones, o ypač tranzuoti. Pradėjo dar mokykloje. Vėliau taip keliavo ir užsienyje, tačiau ten brangu, todėl atsirado azartas viską susiorganizuoti kuo pigiau. Prisidėjo ir Vilniaus universiteto žygeivių klubas – žygiai su nakvynėmis, miegant lauke, keliaujant po visą Lietuvą. Čia įgauni patirties, išmoksti tapti nepriklausomu nuo viešbučių, patogumų, komforto. Tai prisidėjo ir prie Simo kaip žmogaus formavimosi vertybių.

Ieškojo, kas nori miegoti po palme su gyvate

Iki tol keliavęs po kelias dienas, ar skyręs joms savaitę, šiais metais Simas nutarė jose praleisti kiek galima daugiau laiko – mėnesį.

„Vienas pažįstamas, Darius, su kuriuo susipažinome kelionėje Kipre, feisbuko grupėje ieškojo kolegos, kuris norėtų miegoti po palme su gyvate ir laikantis dietos tą gyvatę valgyti. Pasiūlymas buvo čia ir dabar – rytoj perkam bilietus į Mergelių salas ir lekiam! Džiunglių dar nebuvau matęs, todėl užsikabinau. Likus savaitei iki skrydžio atsidariau žemėlapį, kur tos Mergelių salos yra, o Puerto Riką atsiminiau tik iš to, kad Lietuva žaidė prieš Puerto Riką pasaulio čempionate. Tik vėliau išsiaiškinau, kad ten viskas priklauso Amerikai, todėl kainos bus didelės. Kiek nusiminiau“, – kelionės pradžios planus nupasakojo vaikinas.

Elektros nutrenktas britas, višta Vilsonas, Kudirka ir kiti lietuvių nuotykiai užsienyje
© Asmeninio albumo nuotr.

Kelionė salose prasidėjo ne iškart – pirmiau Simas nuskrido iki Oslo. Ten dar spėjo aplėkti aplink miestą, o sulaukęs Dariaus, išskrido. Ir prasidėjo kiek absurdiškas skrydis – iš Oslo į Helsinkį ir tada padarius šį ratą, atgal į kitą pusę – į Majamį. Na, o iš ten, į Mergelių salas.

Simas stengėsi imti kuo mažiau daiktų. „Namai“ – hamakas, sveriantis iki pusės kilogramo, su tinkleliu nuo moskitų, bet tai vargiai nuo jų gelbėjo. Pripučiamas kilimėlis, miegmaišis, svarbu, kad būtų su gobtuvu, lengvas, 300 gramų. Verta įsidėti džemperį, kuris, pasak Simo, retai naudojamas kaip rūbas, o dažniau kaip „pagalvė“ nakčiai. Viskas turėjo tilpti į rankinį bagažą. Ir 2 poros batų – didžiąją dalį Simas keliavo su sandalais, o kiti, jeigu prireiktų – sportbačiai. Jų neprireikė.

www.perpasauli.lt
Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Kelionių blogas

Motociklu per Ameriką: pažintis su indėnais ir paslaptingas Didysis kanjonas (22)

Šioje kelionėje jau apsistojome tiek viešbučių, privačių namų ir kempingų, kad jau sunku visus ir prisiminti. Atmintyje išlieka tik patys maloniausi žmonės, gražiausi vaizdai arba baisiausi rajonai. Viena paskutiniųjų viešnagių tikrai pateks į kelionės top 5.

Pusę pasaulio išmaišęs Linas pasiryžo ekstremaliems nuotykiams Himalajuose (9)

„Kai būdamas dvylikos tėčio paprašiau nupirkti motorolerį, jis man nupirko variklį, du ratus, kuro baką ir vairą. Akivaizdu, kad važiuoti buvo neįmanoma dar daug metų.

Motociklu per Ameriką: laimingas lietuvis ir svilinantis karštis (5)

Lietuva eina miegoti, o mes dar tik pradedam dieną. Išsikraustom iš savo būsto Los Andžele, bandom viską ką turim sutalpinti ant motociklo ir važiuojam susitikti su vietiniu lietuviu Jonu, kuris žadėjo mums motociklu aprodyti apylinkes.

Savaitgalis Lydoje: Gedimino pilis, Jogailos bažnyčia, Leninas ir ožkos (30)

Šalčininkuose kirtus Lietuvos ir Baltarusijos sieną peizažas nepasikeičia – tas pats žydras dangus, tos pačios pievos, tie patys žali beržynėliai, į tolį lekia smagus siauras keliukas. Nieko nuostabaus, kad jausmas lyg namie – nuo Vilniaus iki sienos vos pusšimtis kilometrų.

Motociklu per Ameriką: nauja šukuosena ir kalnuose sutiktas didžiaragis (3)

Welcome to fabulous Las Vegas. Vietą, kur žmonės elgiasi lyg pinigai nebūtų tikri, o išvažiuoja visiškai bankrutavę. Prie lošimų automatų sėdi senučiukai su cigarete rankoje dieną naktį, o mes išbandom visko po truputį: pokerio turnyrą (manau, gan neblogai atsilaikiau, kol mano porą įveikė paskutine korta gauta eilė), baseiną, gėrimus, lošimo automatus.

Italas pasakė, ką galvoja apie Lietuvą (325)

Lietuvoje gyvenantis Federico nori pasidalinti savo įspūdžiais apie Lietuvą, taip pat sugriauti mitus apie italus. Taigi pasiruoškite negailestingos kritikos dozei - juk ir jums nepatiktų, jei visas sriubas italai vadintų šaltibarščiais? Tai kodėl tuomet mes pastą vadiname makaronais?

Keliones lėktuvu išmainė į dviratį ir nesigaili (6)

Bent po 1000 kilometrų dviračiu Algirdas Gurevičius įveikė Kinijoje, Indijoje, Altajuje, Islandijoje, kiek mažiau – Kirgizijoje, Gruzijoje, Kroatijoje. Ne greitkeliais, o keliukais, serpantinais, takais, kartais bekele, stumdamas dviratį į kalną ar nešdamas jį per upę. Į tolimus kraštus programuotojas važiuoja pamatyti daugiau, nei pamato važiuojantys automobiliu. Kartą per metus A. Gurevičius išvyksta patirti vėją, pajusti klimatą, pabūti kiek įmanoma arčiau krašto, kuriame keliauja.

Kodėl verta aplankyti Balio salos seserį – Lombok (11)

Lombok - vos 30 min. lėktuvu, 1,5 val. greituoju kateriu, 5 val. viešuoju keltu nuo Balio esanti Indonezijos sala. Vieni šią salą vadina Balio salos seserimi, kiti „1000 mečečių sala“. Bet daugelis apie ją girdėjo dėl populiariųjų 3 Gili salų: Air, Meno ir Trawangan, esančių šiaurės vakarų Lombok dalyje.

Nekasdieniais keliais: kelionė į Elzasą ir Normandiją (21)

Kitokių atostogų nei kelionė automobiliu nelabai įsivaizduoju – toks poilsis atrodo pats patraukliausias, kadangi gali atitrūkti nuo darbų rutinos, nenuobodžiauti tysodamas kurorto pakrantėje ir patenkinti savo smalsumą susipažindamas su naujomis šalimis, jų žmonėmis ir papročiais. Na, ir taip, turiu prisipažinti – man labai patinka vairuoti.

Motociklu per Ameriką: išgirdę planus visi mus vadino bepročiais (8)

Kelionė prasideda. Paskubom susipakuojam būtiniausius daiktus ir traukiam iš Lietuvos sekinančio karščio. Varšuvoj 22 val. jau kur kas vėsiau. Apsistojam puikiam Varšuvos viešbuty už juokingą kainą, kaip vėliau supratom, lygindami su Los Andželu.

Brazilijos kasdienybė: alinantis karštis, šiukšlynai ir šūviai gatvėse (9)

Vieną dieną pailsėję Makapoje, pasivaikščioję Amazonės krantine iš ryto išminame į uostą – parą plauksime laivu iki Belemo. 23 km numiname nesustoję, skubame. Džiaugiuosi, kad spėju minti su grupe. Sunkiau sekasi Marekui, jis po traumos kopiant į Roraimą nemažai laiko praleido ligoninėse ir mašinoje. Bet laikosi jis tvirtai – nepanikuoja ir mina. Pabaigė žygį, kaip ir planavo, Beleme.

Lietuvis pristatė idėją, kuri sužavėjo ne vieną (3)

Lietuvis Kęstutis išsiruošė į kelionę po Jungtines Amerikos Valstijas (JAV). Įdomu tai, kad joje jis keliaus motociklu.

Skaniausių burgerių nominuotame mieste gali tekti nusivilti

Kelionė į kitą pasaulio pusę - Naująją Zelandiją - tikras iššūkis. Lietuvių kompanija, norėjusi pamatyti ypatingą šalies gamtą, ten praleido mėnesį.

Lietuvio kelionė dviračiu aplink Baltijos jūrą: kas buvo sunkiausia (2)

„Keista, net kojos dreba, nesitiki, kad jau esu savoje žemėje“, – šypsojosi kelionę aplink Baltijos jūrą dviračiu pabaigęs vėžaitiškis Valdas Dumašius.

5 gražiausi pasaulio miestai, pastatyti ant vandens kanalų (1)

Ne tik žymioji Venecija pastatyta ant vandens kanalų. Kadaise tokia padėtis miestui turėjo itin svarbios strateginės reikšmės – klestėjo prekyba.