Atokioje Kambodžos saloje lietuviai pajuto sustojusį laiką

 (4)
Nakvynė namelyje medyje, be durų ir beveik be sienų, bet užtat su didžiule armija vietinės faunos ir vos dviem turistų porom visoje saloje. Užkandėlės su pūdyta žuvimi, laukinis pliažas su šėlstančiais krabais ir aklina tamsa nusileidus saulei.
Namelis medyje
Namelis medyje
© Asmeninio archyvo nuotr.

Lyg muzika ošiantis vandenynas kone po lova ir neįtikėtini salos „šeimininko“ Džo pasakojimai prieš miegą apie nuodingas gyvates ir sviesto su marihuana kontrabandą.

Užtenka praleisti tris paras Koh Ta Kiev saloje Kambodžoje, kad imtų atrodyti, jog laikas sustojo, o tu atsidūrei seriale „Dingę“.

Prie Kambodžos pakrantės nemažai salų, kuriose siūlomas pusiau laukinis poilsis su patogumais. Valanda ne pačia greičiausia valtimi iš žemyno, ir jau gali mėgautis iliuzija, kad esi atskirtas nuo pasaulio. Bungalų tipo mediniuose nameliuose ant vandenyno kranto įrengti paprasti tualetai ir dušai, prieangiuose kabo hamakai, o kai kur sustatyti ir šiaudiniai skėčiai nuo saulės. Geresnėje poilsiavietėje rastum ir šezlongą. Į tokią salą mes ir taikėme.

Vietinėje Sihanukvilio agentūroje pasiteiravę apie aplink esančias salas, buvome informuoti, kad beveik visose vietos užimtos, išskyrus dvi. Viena tokia, kokios ir ieškome, kita kiek kitokia - Koh Ta Kiev.

Būtent čia stovyklavietę, pavadintą „Ten 103“, įrengęs amerikietis Džo.

Beje, pirmasis susidūrimas su juo mums nesukėlė nei simpatijos, nei pasitikėjimo. Išlindęs iš salos gilumos, dėvintis tik aptrintus šortus ir kiek apsiblaususiu žvilgsniu, nelabai patenkintu tonu pareiškė: „Nesitikėjau, kad kas nors atplauks taip anksti, bet, kad jau atplaukėt, eime, parodysiu apartamentus“. Kambodžoje tuo metu buvo pirma dienos!

Kiek nuogąstaudami, kad į salą atplukdę kambodžiečiai neįjungtų valties variklių vos mums pasukus už pirmos palmės, vis dėlto leidomės apžiūrėti „apartamentų“, kurių iš valties visiškai nematyti, nors stovi jie ant paties salos kranto.

„Apartamentai“ - nuo hamakų iki namelių

Netrukus paslaptį, kodėl namelių nematyti, sužinojome. Kelios minutės smėlėtu keliuku tarp įspūdingų medžių bei krūmų knibždėlynės ir mes išvydome pirmuosius apartamentus…

„Šitie - 20 dolerių už naktį“ – Džo bakstelėjo į medyje įrengtą namelį. Nors poilsiauti medyje tikėjomės mažiausiai, smalsumo genami stačiomis kopėčiomis užsiropštėme į viršų.

Namelio viduje – plati savadarbė lova, virš jos tinklelis nuo uodų, šalia dvi kėdės ir dvi lentynos daiktams susidėti. Viskas. Tualetas? Dušas? Kur jau, net durų čia nėra, už tai prieš akis atsiveria dieviška panorama – bekraštis vandenynas ir kitos salos tolumoje.

Apačioje stovintis Džo praneša, kad apartamentų yra ir kitokių. Vieni, pavyzdžiui, – medinė pakyla ant žemės su šiaudiniu stogu, čiužiniu ir rėmu, kad būtų už ko pakabinti tinklelį nuo mašalų. Viskas.

„Turim ir tokių miegamų vietų, po 5 dolerius už naktį“, – parodo į tarp medžių ištemptą hamaką, kurį užsisegęs primintum neišsiritusio drugelio kokoną.

Vaizdas iš namelio terasos

Dušas statinėje ir baras džiunglėse

Paėję dar šiek tiek, tarp medžių, išvystame daugiau pastatų, jau stovinčių ant žemės, tai – Džo įrengtos stovyklavietės centras.

„Čia mūsų dušas“, – baksteli į medinę pašiūrę, kurioje – statinė vandens ir vašku apvarvėjusi žvakė. Šalia ir tualetai, su į žemę įleistomis tualeto kriauklėmis (tokiomis, kokių dar rastum lietuviškose mokyklose). Viskas tvarkinga ir švaru.

Netoli įkurta nemaža pavėsinė su ilgu stalu bei lentyna, pilna knygų, prie pat ir iš molio drėbta lauko virtuvė.

„Kiekvieną dieną pats gaminu skirtingus pietus. Kepu naminę duoną,“ – išdidžiai paaiškina.

Prie virtuvės – iš lentų sukaltas baras ir nedidelė terasa su pintais foteliais, keliais šezlogais ir savadarbiais stalais. Čia sutinkame ir daugiau žmonių. Visi jie vietiniai – khmerai. Džo paaiškina, kad jie jo darbuotojai, atplaukę iš žemyno, sezono metu kartu saloje gyvenantys ir dirbantys.

Paėjus kiek toliau Džo aprodo dar vieną namelį medyje: „Šitas 25 doleriai už naktį, jis didesnis. Panašių yra daugiau, dabar užimti tik du. Nors vienas nuo kito jie nutolę nedideliu atstumu, net nepastebėsite, kad kažkas gyvena netoliese“.

Ir tai tiesa, nameliai taip gerai maskuojasi, kad iš pirmo žvilgsnio juos sunku net įžiūrėti džiunglių raizgalynėje. O mes, apžiūrėję antrąjį, iš tiesų erdvesnį, ir, kaip mums pasirodo, jaukesnį, suprantame, kad mažiausiai porą dienų iš šios salos kojos nekelsim. Mintys apie gyvenimą medyje sėkmingai padeda ignoruoti tai, kad 25 JAV doleriai už nakvynę Kambodžoje yra nemaži pinigai, iki tol buvome įpratę pakloti ne daugiau 6 dolerių.

TĘSINYS - KITAME PUSLAPYJE.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Kelionių blogas

Dviračiu po Hanzos miestą Kuldygą

Kol Kuldygos aikštėje kremtu pusryčių bandelę, saulė senų namų sienomis nuo stogų lipa žemyn. Pasiekusi pamatus, aukso juosta atslenka akmeniniu grindiniu, užlieja mano pėdas ir šalia staliuko lūkuriuojantį dviratį. Netoli dviračius nuomojančio Rekreacijos centro įsikūrusį restoraną „Goldingen Room“ išsirinkau ne šiaip sau – jo pavadinime įamžintas senasis Kuldygos vardas, nuo kurio ir dera pradėti pažintį su šiuo Hanzos miestu.

Netikėtumai, kurie laukia Tailande: nuo viešbučio be elektros iki iš lovos verčiančių dramblių

Didžiausias Tailando kurortas Pataja – rojus žemėje tiems, kas per atostogas nori suderinti paplūdimius, aktyvias pramogas ir pažintines ekskursijas bei ryškias naktinio gyvenimo šviesas. Parankiausias laikas atostogauti Siamo įlankoje, kuri dar vadinama Tailando Rivjera, prasideda jau dabar, kai sulig lapkričiu šalyje baigiasi lietingasis periodas ir įsivyrauja švelnus bei saulėtas klimatas, kuris idealiai tinka ir paplūdimio malonumams, ir pažinimui. Tad kaip dėlioti atostogų scenarijų, jei jūsų lėktuvo bilietas žada, kad skrendate į Patają Tailande?

Patarimai, kaip sutaupyti keliaujant

Žmonės vis dažniau ir dažniau keliauja. Vienas tą lėmusių faktorių yra pigūs skrydžiai. Kai kelionė Europoje pirmyn ir atgal kainuoja iki 100 eurų, susigundo vos ne kiekvienas. Ypač studentai ar neseniai studijas pabaigęs jaunimas.

„Beprotis drąsuolis“ - taip iššūkį sau metusį Roką vadino kelyje sutikti žmonės (48)

Palangiškis kurčias 19-metis vaikinas Rokas Koveckis šią vasarą nuo liepos 12 d. iki rugsėjo 12 d. keliaudamas po Europą pėsčiomis nuėjo 500 km, o autostopu nukeliavo 5000 km. Kelyje sutikti žmonės jį vadino tiesiog bepročiu drąsuoliu.

Ar ne svajonė: išradingas lietuvis keliauja po pasaulį pragyvendamas iš savo pomėgių (45)

Mokykla, universitetas, darbas – toks gyvenimo scenarijus Lietuvoje įsigalėjęs nuo neatmenamų laikų. Tačiau kelionių entuziastas ir pradedantysis fotografas Vytautas Jankulskas (24) nenorėjo paklusti šiai sistemai ir išdrįso savo talentų ieškoti keliaudamas, o ne nuobodžiai sėdėdamas paskaitose.

Penkios nepamirštamos dienos tropikų rojuje (5)

Zanzibaras - nuo vaikystės šis žodis man siejosi su šiltomis jūromis, balto smėlio paplūdimiais, burlaiviais ir piratais. Paskui diskotekose suskambo naivoka, bet smagi Arabesque grupės daina - "Zanzibar is not far!" (Zanzibaras netoli), entuziastingai skandavo grupės merginos.

Vietnamo keistenybės: „Išprotėjęs namas“, dykuma ir naktinis turgus

Keliautojas ir verslininkas Jokūbas Laukaitis išsiruošė į kelionę po Vietnamą. Čia rasite jo pirmų dienų nuotykius.

Lietuvio nuotykiai Vietname: paskutinius kilometrus važiavo sukandęs dantis iš skausmo (7)

Nepailstantis keliautojas ir verslininkas Jokūbas Laukaitis šį kartą tyrinėjo Tailandą. Su DELFI skaitytojais jis sutiko pasidalinti įspūdžiais ir tolimoje šalyje patirtais nuotykiais.

Vilniečiai su kūdikiu ant rankų išmaišė tolimiausius pasaulio kampelius (60)

Kelionės mūsų šeimai yra vienas didžiausių gyvenimo malonumų, dažnai ir metus prisimename pagal tai, kur kada lankėmės, ką matėme. O kaip kelionės su kūdikiu, vaiku?

Auksinio Indijos trikampio spindesys ir skurdas (3)

Vidurio nėra. Indija arba patinka, arba ne. Tai – kontrastų ir mistikos šalis. Dešimties dienų jai pažinti ir suprasti tikrai neužtenka.

Šešios dienos Austrijoje: pilys, ledo urvai ir nepakartojamas Zalcburgas

Austrija. Iš tikrųjų tik Zalcburgo žemė ir jos apylinkės.

Foralbergo kalnų sakmės, Alpių sūris ir karvių šypsenos

Žvilgsnis bėgioja žaliais Alpių šlaitais, užkliūdamas už viršūnių, kai kur net ir vasarą pasipuošusių sniego lopinėliais. Kojos nespėja lėkti iš paskos. Debesėliai glosto skruostus, palikdami drėgnus bučinius veide ir rasą plaukuose. Saulės pakutenti žolynai skleidžia virš slėnių tūkstantį ir vieną aromatą. Abipus tako mūkia karvės, o snukiai tokie draugiški, kad praeinant norisi sveikintis, glostyti, pakasyti paausį.

„Baltoscandia 2016“: kodėl skandinavai vis dar tiki troliais

Norėčiau pratęsti trijų savaičių „Baltoscandia 2016” ekspedicijos apžvalgą. Kuomet kelionė jau praeityje ir namie į dienoraštį sugulė paskutinės mintys, prieš akis šmėsteli daug, tuo metu rodos, nesvarbių dalykų.

Dviračiais Slovakiją apvažiavę lietuviai džiaugiasi, kad nesutiko meškų (2)

Lietuvis keliautojas Aurimas Valujavičius, pernai vasarą dviračiu apvažiavęs Norvegiją ir Švediją, šiemet su draugu Mindaugu patraukė į Slovakiją ir apvažiavo Karpatų kalnyną.

Baltijos rivjera Jūrmaloje (11)

Atėjus vasaros atostogoms norėjau išsirinkti gražią vietą, šalį ar kurortą, kuris būtų ir įdomus, ir netoliese. Ieškojau ramesnio kampelio, kur galėčiau atgauti jėgas ir nepavargti keliaujant nežinia kur ir toli bei jokiu būdu nenorėjau grūstis minioje nuotykių trokštančių turistų. Į Lietuvos pajūrį važiuoti netraukė, lietuvių atsiliepimai nuteikė pesimistiškai, be to, norėjosi kažko naujo ir nematyto.