Amsterdamas - miestas be jokių tabu

 (33)
Sugrįžome iš kelionės į Amsterdamą. Ilgai masčiau apie patirtus įspūdžius, žiūrėjau nuotraukas ir supratau, kad miestas yra unikalus, vien pažiūrėjus į fotografijų pavidalu parsigabentas lauktuves nepajusi to, ką mes jautėme būdami čia. Bet aš pamėginsiu papasakoti.
Amsterdamo Raudonųjų žibintų kvartalas
Amsterdamo Raudonųjų žibintų kvartalas
© Shutterstock nuotr.

Prieš kelionę surinkau daug informacijos apie Amsterdamą. Įsivaizdavau, kad važiuoju pasiruošiąs ir jokių staigmenų nebus. Bet kaip tik pakilome iš centrinės stoties metro aš supratau, kad tai ką aš skaičiau ir žiūrėjau yra tik miesto išorė, o mes patekome į miesto sielą. Amsterdamo centras tai kažkas neformalaus, unikalaus ir sunkiai suprantamo.Visas miesto centras išraižytas kanalais ir tiltukais . Margaspalviai namai, kurių fasadas kreivas, o ant stogų kabliai. Kam reikalingi tie kabliai? Pasirodo tam, kad įkelti baldus per langą. Amsterdamo standartiniai laiptai į kitus namo aukštus yra tokie status, kad neįmanoma įnešti didesnio baldo.

Amsterdamas, Olandija
Amsterdamas, Olandija
© Shutterstock nuotr.

Visi žino, kad tulpių gimtinė yra būtent čia. Amsterdame yra įsikūręs labai populiarus tulpių turgus. Tai milijonai gėlių. Daugelis čia ateina ne nusipirkti, o tiesiog pasigrožėti tulpių grožiu. Įvairiausios spalvos, rūšis ir formas. Visa tai galima pamatyti tik čia.

Šiame turguje, galima nusipirkti unikalių tulpių svogūnėlių, parsivežti ir pasodinti namuose. Senais laikas tokie svogūnėliai turėjo labai didelę vertę. Pardavus kelis svogūnėlius, buvo galima nusipirkti didžiulį namą.

Amsterdamas, Olandija
Amsterdamas, Olandija
© AFP/Scanpix

Ar žinote, kad Amsterdamas yra pastatytas ant upės Amstel? Ir tai yra tiesiogine žodžių prasme. Žmonės kovojo už kiekvieną sausumos plotą. Pastatė įžymiuosius malūnus, kurie pumpavo vandenį, taip sausindami žemę. Pastatė užtvanką ir daugybę kanalų. Šitaip ir atsirado nuostabus miestas, kurio vardas Amsterdamas kilo būtent nuo žodžių: Amstel (upės pavadinimas) ir Damb (užtvanka).Šiame mieste, ypač kai sutemsta, nelieka jokiu tabu. Čia viskas priimtina ir žmonės jaučiasi laisvi. Baruose (ne visur) galima rūkyti. Sekso parduotuvės tiesiog verčia iš koto, asortimento pasirinkimu,o jų čia tikrai daug daugiau nei kur kitur. Čia galima nusipirkti viską. Pradedant nuo paprastos marihuanos cigaretės ir baigiant prabangiais Porshe automobiliais.

Rembrantas Amsterdame
Rembrantas Amsterdame
© AP/Scanpix

Pagalvosite, kad tai anarchija. Bet taip nėra. Amsterdamas turi griežtus įstatymus ir jeigu jų nesilaikysi, gręsią didelės baudos. Pavyzdžiui vartoti narkotines medžiagas galima tik tam skirtose vietose, priešingu atvejų jums gręsią kalėjimas iki 12 metų.

Prostitucija, nors šis žodis nelabai tinkamas ir priimtinas čia, tik tam skirtose vietose. Viskas legalu ir normalu, jums net čekį išrašys kai pirksite marihuaną ar pasinaudosite kitomis paslaugomis. Bet jeigu pažeisite įstatymą tai bus teismas.

Amsterdamo Raudonųjų žibintų kvartalas
Amsterdamo Raudonųjų žibintų kvartalas
© AP/Scanpix

Per visą kelionę aš nemačiau nei vieno incidento. Visi laimingi ir patenkinti, draugiški ir geranoriški. Kas atvažiuoja čia pasijunta laimingais ir tai ne dėl to, kad galima vartoti narkotines medžiagas, tai dėl bendros miesto atmosferos.

Dviračiai. Ši transporto priemonė yra pagrindinė Amsterdame ir tai yra gyvenimo stilius. Dviračių takai, tai net ne takai, o atskiras kelias, kur galėtų pravažiuoti automobilis. Merginos važiuoja pasipuošusios į klubus su dviračiais, valdininkai su kostiumais į darbą. Tai normalu ir patogu. Svarbu nestovėti ant dviračio tako, nes tai tikrai pavojinga. Čia tiek daug dviratininkų, kad nespėsi pasitraukti.

Tiesa Amsterdamas turi ir savo trukumų. Pagrindinis tai viešbučiai. Jų čia yra per mažai. Miesto centre viešbučio kainos yra aukštos ir rezervuoti reikia iš anksto.

Amsterdamas, Olandija
Amsterdamas, Olandija
© AP/Scanpix

Alternatyva tai hosteliai - tai pigesnis variantas, bet ir turėsite atitinkamai. Žinoma, tie kas atvažiuoja į Amsterdamą miega mažai, tai daugeliui ne taip ir svarbu kur nusnausti, bet jeigu norite padoresnio viešbučio tai siūlyčiau pasirinkti toliau nuo centro ar už miesto. Susisiekimas paprastas ir patogus. Yra traukiniai, autobusai ir metro.

Susišnekėti Amsterdame labai paprasta. Daugiau ar mažiau visi vietiniai gyventojai kalba anglų kalba. Visi draugiški ir mielai pagelbės jeigu paprašysite.

Savaitgaliais Amsterdamo centras yra perpildytas turistais. Jaunimas iš visos Europos suvažiuoja čia pasilinksminti ir puikiai praleisti laiką. Daugelis neužsakinėja net viešbučio. Atskrenda, praleidžia dieną ir naktį miesto centre ir išskrenda. Galima drąsiai teigti, kad nors kartą gyvenime būtina aplankyti Amsterdamą.

keliauninkas.co.uk
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Kelionių blogas

Dviračiu po Hanzos miestą Kuldygą

Kol Kuldygos aikštėje kremtu pusryčių bandelę, saulė senų namų sienomis nuo stogų lipa žemyn. Pasiekusi pamatus, aukso juosta atslenka akmeniniu grindiniu, užlieja mano pėdas ir šalia staliuko lūkuriuojantį dviratį. Netoli dviračius nuomojančio Rekreacijos centro įsikūrusį restoraną „Goldingen Room“ išsirinkau ne šiaip sau – jo pavadinime įamžintas senasis Kuldygos vardas, nuo kurio ir dera pradėti pažintį su šiuo Hanzos miestu.

Netikėtumai, kurie laukia Tailande: nuo viešbučio be elektros iki iš lovos verčiančių dramblių

Didžiausias Tailando kurortas Pataja – rojus žemėje tiems, kas per atostogas nori suderinti paplūdimius, aktyvias pramogas ir pažintines ekskursijas bei ryškias naktinio gyvenimo šviesas. Parankiausias laikas atostogauti Siamo įlankoje, kuri dar vadinama Tailando Rivjera, prasideda jau dabar, kai sulig lapkričiu šalyje baigiasi lietingasis periodas ir įsivyrauja švelnus bei saulėtas klimatas, kuris idealiai tinka ir paplūdimio malonumams, ir pažinimui. Tad kaip dėlioti atostogų scenarijų, jei jūsų lėktuvo bilietas žada, kad skrendate į Patają Tailande?

Patarimai, kaip sutaupyti keliaujant

Žmonės vis dažniau ir dažniau keliauja. Vienas tą lėmusių faktorių yra pigūs skrydžiai. Kai kelionė Europoje pirmyn ir atgal kainuoja iki 100 eurų, susigundo vos ne kiekvienas. Ypač studentai ar neseniai studijas pabaigęs jaunimas.

„Beprotis drąsuolis“ - taip iššūkį sau metusį Roką vadino kelyje sutikti žmonės (47)

Palangiškis kurčias 19-metis vaikinas Rokas Koveckis šią vasarą nuo liepos 12 d. iki rugsėjo 12 d. keliaudamas po Europą pėsčiomis nuėjo 500 km, o autostopu nukeliavo 5000 km. Kelyje sutikti žmonės jį vadino tiesiog bepročiu drąsuoliu.

Ar ne svajonė: išradingas lietuvis keliauja po pasaulį pragyvendamas iš savo pomėgių (45)

Mokykla, universitetas, darbas – toks gyvenimo scenarijus Lietuvoje įsigalėjęs nuo neatmenamų laikų. Tačiau kelionių entuziastas ir pradedantysis fotografas Vytautas Jankulskas (24) nenorėjo paklusti šiai sistemai ir išdrįso savo talentų ieškoti keliaudamas, o ne nuobodžiai sėdėdamas paskaitose.

Penkios nepamirštamos dienos tropikų rojuje (5)

Zanzibaras - nuo vaikystės šis žodis man siejosi su šiltomis jūromis, balto smėlio paplūdimiais, burlaiviais ir piratais. Paskui diskotekose suskambo naivoka, bet smagi Arabesque grupės daina - "Zanzibar is not far!" (Zanzibaras netoli), entuziastingai skandavo grupės merginos.

Vietnamo keistenybės: „Išprotėjęs namas“, dykuma ir naktinis turgus

Keliautojas ir verslininkas Jokūbas Laukaitis išsiruošė į kelionę po Vietnamą. Čia rasite jo pirmų dienų nuotykius.

Lietuvio nuotykiai Vietname: paskutinius kilometrus važiavo sukandęs dantis iš skausmo (7)

Nepailstantis keliautojas ir verslininkas Jokūbas Laukaitis šį kartą tyrinėjo Tailandą. Su DELFI skaitytojais jis sutiko pasidalinti įspūdžiais ir tolimoje šalyje patirtais nuotykiais.

Vilniečiai su kūdikiu ant rankų išmaišė tolimiausius pasaulio kampelius (60)

Kelionės mūsų šeimai yra vienas didžiausių gyvenimo malonumų, dažnai ir metus prisimename pagal tai, kur kada lankėmės, ką matėme. O kaip kelionės su kūdikiu, vaiku?

Auksinio Indijos trikampio spindesys ir skurdas (3)

Vidurio nėra. Indija arba patinka, arba ne. Tai – kontrastų ir mistikos šalis. Dešimties dienų jai pažinti ir suprasti tikrai neužtenka.

Šešios dienos Austrijoje: pilys, ledo urvai ir nepakartojamas Zalcburgas

Austrija. Iš tikrųjų tik Zalcburgo žemė ir jos apylinkės.

Foralbergo kalnų sakmės, Alpių sūris ir karvių šypsenos

Žvilgsnis bėgioja žaliais Alpių šlaitais, užkliūdamas už viršūnių, kai kur net ir vasarą pasipuošusių sniego lopinėliais. Kojos nespėja lėkti iš paskos. Debesėliai glosto skruostus, palikdami drėgnus bučinius veide ir rasą plaukuose. Saulės pakutenti žolynai skleidžia virš slėnių tūkstantį ir vieną aromatą. Abipus tako mūkia karvės, o snukiai tokie draugiški, kad praeinant norisi sveikintis, glostyti, pakasyti paausį.

„Baltoscandia 2016“: kodėl skandinavai vis dar tiki troliais

Norėčiau pratęsti trijų savaičių „Baltoscandia 2016” ekspedicijos apžvalgą. Kuomet kelionė jau praeityje ir namie į dienoraštį sugulė paskutinės mintys, prieš akis šmėsteli daug, tuo metu rodos, nesvarbių dalykų.

Dviračiais Slovakiją apvažiavę lietuviai džiaugiasi, kad nesutiko meškų (2)

Lietuvis keliautojas Aurimas Valujavičius, pernai vasarą dviračiu apvažiavęs Norvegiją ir Švediją, šiemet su draugu Mindaugu patraukė į Slovakiją ir apvažiavo Karpatų kalnyną.

Baltijos rivjera Jūrmaloje (11)

Atėjus vasaros atostogoms norėjau išsirinkti gražią vietą, šalį ar kurortą, kuris būtų ir įdomus, ir netoliese. Ieškojau ramesnio kampelio, kur galėčiau atgauti jėgas ir nepavargti keliaujant nežinia kur ir toli bei jokiu būdu nenorėjau grūstis minioje nuotykių trokštančių turistų. Į Lietuvos pajūrį važiuoti netraukė, lietuvių atsiliepimai nuteikė pesimistiškai, be to, norėjosi kažko naujo ir nematyto.