Vieta, kur erotiškų pozų pasižiūrėti vykdavo markizai

Didžiausias, garsiausias pasaulyje vaško muziejus „La Specola“ priklauso Florencijos gamtos istorijos muziejui. Kolekcijoje yra įdomių iškamšų, taip pat ir jau išnykusių gyvūnų bei keisto hipopotamo iškamša.
© Vida Press

„La Specola“ – seniausias muziejus Europoje. Jo pradžia buvo asmeninė Medici šeimos kolekcija, kuri visuomenei buvo atverta 1775 m. Vaškiniai anatominiai modeliai buvo tikra sensacija, jų pažiūrėti buvo net garsusis vokiečių poetas Goethe ir imperatorius Leopoldas, finansavęs muziejų.

Viena didžiausių įdomybių buvo vaškinės anatominės Veneros – moterų figūros erotiškomis pozomis su besimatančiais šonkauliais ir vidaus organais. Jos labiausiai patiko markizui de Sade‘ui.

Vaškinių Clemente Susini figūrų galima pamatyti tik keliose vietose pasaulyje – muziejuose Budapešte, Vienoje ir Kaljaryje.

Eksponatus muziejui aistringai rinko kelios Medici kartos. Jie kaupė ne tik garsių menininkų kūrinius, bet ir fosilijas, mineralus, egzotinius augalus. Iš visos šios medžiagos, papildytos didžiule knygų iš visos Europos kolekcija, Pietro Leopoldo di Lorena, padedamas abato Felice Fontanos (1730-1805) sukūrė Gamtos istorijos muziejų.

Būtent jam 1771 m. princas nupirko kelis statinius šalia Pitti rūmų, kur vis dar tebėra muziejus. „La Specola“ buvo oficialiai atidaryta 1775 m. iki 19 a. pradžios tai buvo vienintelis muziejus su mokslo objektais, specialiai sukurtas visuomenei, su gidais ir prižiūrėtojais.

Ir šiuo metu muziejaus filosofija yra panaši. Dalis antropologinių, botanikos ir paleontologijos objektų buvo perkelti į kitus muziejus, kaip ir fizikos, chemijos ir astronomijos instrumentai.

Vieta, kur erotiškų pozų pasižiūrėti vykdavo markizai
© Vida Press

Šiuo metu lankytojams prieinamos 34 salės: 24 skirtos zoologijai, 10 – anatominėms vaškinėms figūroms. Zoologijos dalyje yra tiek labai senų, tiek neseniai įgytų eksponatų. Yra ir antroje 17 a. pusėje Didžiajam kunigaikščiui padovanoto hipopotamo iškamša. Muziejus ypač didžiuojasi anatominių vaškinių figūrų kolekcija.

Šią meno rūšį į Florenciją atgabeno Ludovico Cigoli (1559-1613). Didžiausias šios meno rūšies pakilimas buvo 18 a. Garsiausias vaško skulptūrų kūrėjas – Clemente Susini (1796-1814). Reikšmingiausi vaško figūrų kolekcijos dirbiniai yra Gaetano Zumbo (1656-1701), tai ne tik puikūs anatomijos modeliai, bet ir didelę meninę vertę turintys kūriniai.
Anatominės vaško figūros buvo sukurtos tam, kad nereikėtų apžiūrinėti lavonų.

Vieta, kur erotiškų pozų pasižiūrėti vykdavo markizai
© Vida Press

Muziejaus interjeras irgi išskirtinis – čia yra vadinamoji Galilėjaus tribūna, 1841 m. pastatyta architekto Giuseppe Martelli garsiojo Tokanos mokslininko garbei. Ten eksponuoji jo prietaisai. Salė išpuošta freskomis, marmuro skulptūromis, kurios iliustruoja reikšmingiausius Italijos mokslo atradimus nuo renesanso iki mūsų laikų.

www.perpasauli.lt
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Galerijos

Ką pamatyti Paryžiuje per 2 dienas (2)

Jeigu norite trumpam atsiplėšti nuo darbų, savaitgalio kelionės - pats tas. Ypač kai galima surasti pigius bilietus ir dviems dienoms nuskristi kad ir į Paryžių.

Įspūdingiausi gatvės meno kūriniai iš viso pasaulio (1)

Gatvės menas turi savo žavesio. Spalvingi piešiniai gali atgaivinti ir pilkiausius pastatus, dažnai jie prajuokina ar priverčia susimąstyti.

Kelionė į Prancūzijos Alpes: Šamoni, Monblanas, strazdai ir švilpikas (6)

Šis skaitytojos pasakojimas atsiųstas konkursui „Mano įsimintinos atostogos“. Dėkojame skaitytojai Astai. Laukiame Jūsų istorijų ir įspūdžių!

Romėnų pirčių griuvėsiai Varnoje, Bulgarijoje

Varnos miestas Bulgarijoje didžiuojasi vienu įdomiausių Romos imperijos palikimų – senovinėmis pirtimis. Tai didžiausias romėniškų pirčių kompleksas Balkanų pusiasalyje.

Portas – gražuolis prie Atlanto vandenyno (13)

Portas – miestas Portugalijos šiaurės vakaruose, prie Atlanto vandenyno. Tai – antrasis pagal gyventojų skaičių miestas Portugalijoje.

Brazilijos kasdienybė lietuvės dviratininkės akimis

Beveik keturiasdešimt laipsnių karštis, upeliais žliaugiantis prakaitas, kurį nusiplovus akimirksniu vėl tampi šlapias. Tokia lietuvės dviratininkės Nijolė Marcinkėnienės, jau penktą mėnesį minančios aplink Pietų Ameriką, kasdienybė. Su daug pakeliui sutiktų žmonių ir nuotykių.

Maldyvai - Rojus Žemėje

Kas buvo Maldyvuose - gali patvirtinti - tai tikrai Rojus Žemėje.

Užburianti Maljorka, kurioje gimsta mūzos (1)

Ar gerai pameni akvarelės spalvų paletę? Jei taip, nebus sunku įsivaizduoti Maljorkos grožio paveikslą.

Kelionių nuotraukos, kurios kaip reikiant sužadins apetitą

Melissa Hie – užsienietė, kuri per keliones ypač daug dėmesio skiria maistui. Ji ragauja ir skuba įamžinti tiek populiarius, tiek pačius keisčiausius kitų šalių skanėstus.

8 faktai apie „Ladurée“ prašmatnius skanėstus (4)

Dažnas, neatsispiriantis saldumynams, svajoja aplankyti prašmatnių desertų „Ladurée“ parduotuvę - restoraną pačiame Paryžiaus centre.

Keliautojo poelgis pribloškė jo mamą (22)

Dažnas yra pasvajojęs mesti darbą, pasiimti kuprinę ir leistis į kelionę. Būtent taip ėmė ir padarė užsienietis Jonathanas Quiñonez.

Dėl atostogų tokioje vietoje tikriausiai padarytum viską (10)

Pasak keliautojų, Santorinio sala (Graikija) yra ta vieta, kurią privalai aplankyti nors kartą gyvenime.

Keliautojas Justas: į šią vietą taip lengvai nepateksi

Tortuguero (vėžlių žemė) – kaimelis ir Nacionalinis parkas, esantis prie Karibų jūros. Jis garsus tuo, kad kasmet jame tūkstančiai vėžlių patelių atkeliauja dėti kiaušinių, o kai jie pradeda ristis – vaizdas būna neapsakomas.

Stebuklinga vieta, kurioje norisi sau įžnybti

Pasak keliautojų, Kosta Rikos upė Rio Celeste daro stebuklus. Lietuvis Justas pasidalino šioje vietoje patirtais įspūdžiais ir fotografijomis.

Panama: kas joje privers jaustis nejaukiai?

Panamos miestas – Panamos sostinė ir moderniausias miestas visoje Centrinėje Amerikoje, turintis ne vieną savo veidą. Keliautojas Justas Rėkašius dalinasi įamžintomis akimirkomis jame.