Tvirtovė, kurioje buvo filmuojamas „Game of Thrones“ (FOTO, interaktyvus žemėlapis)

 (3)
Viduramžius menantys apsaugos įtvirtinimai, juosiantys istorinį Kroatijos turistų traukos centro Dubrovniko senamiestį, nuo šiol sulaukia dar daugiau dėmesio nei bet kada anksčiau.
Peteris Dinklage'as
Peteris Dinklage'as
© Reuters/Scanpix

Netrukus po to, kai Dubrovniko tvirtovė tapo viena iš kelių po visą pasaulį išsibarščiusių didžiulį populiarumą pelniusio JAV serialo „Game of Thrones“ (mums puikiai žinomo „Sostų žaidimo“ pavadinimu) filmavimo aikštelių, iš anapus ekranų atkeliavusio kulto apraiškos greitai tapo pastebimos bene visuose kelionių giduose, kuriuose aprašoma Kroatija.

Taigi, ir iki šiol itin populiari tiek tarp europiečių, tiek tarp užjūrio poilsiautojų kelionių kryptis pasipildė gausiomis dėl „Sostų žaidimo“ pamišusių fanų pajėgomis. Maža to, kultinis serialas „pagausino“ turistų srautus ne tik Dubrovnike.

Kaip praneša foxnews.com, Šiaurės Airijos turizmo departamentas rimtai svarsto apie visas įmanomas galimybes, pritraukti į šalį kuo daugiau svečių, sužaidžiant būtent „Game of Thrones“ korta. Skirtingose šio Europos kampelio vietovėse filmuojama didžioji serialo dalis.

„Game of Thrones“ serialo scena
„Game of Thrones“ serialo scena
© AP/Scanpix

Už šalies verslo vystymą atsakinga Šiaurės Airijos vyriausybės atstovė Arlene Foster praeitą savaitę prasitarė apie su šia taktika susijusią turizmo strategiją, tačiau neatskleidė detalių, užsimindama vien apie tai, kad žadama padidinti atvykstančių į šalį turistų srautą nuo dabartinių 1,8 mln. iki 2 mln. 2016 m.

Pasižvalgykite po gynybinius Dubrovniko senamiesčio įtvirtinimus - ar atpažįstate juose fikcinio Westeroso krašto „dekoracijas“ iš „Game of Thrones“ scenų?


Žiūrėti didesnį žemėlapio vaizdą

www.perpasauli.lt
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Galerijos

Kelionė į Prancūzijos Alpes: Šamoni, Monblanas, strazdai ir švilpikas (6)

Šis skaitytojos pasakojimas atsiųstas konkursui „Mano įsimintinos atostogos“. Dėkojame skaitytojai Astai. Laukiame Jūsų istorijų ir įspūdžių!

Portas – gražuolis prie Atlanto vandenyno (13)

Portas – miestas Portugalijos šiaurės vakaruose, prie Atlanto vandenyno. Tai – antrasis pagal gyventojų skaičių miestas Portugalijoje.

Brazilijos kasdienybė lietuvės dviratininkės akimis

Beveik keturiasdešimt laipsnių karštis, upeliais žliaugiantis prakaitas, kurį nusiplovus akimirksniu vėl tampi šlapias. Tokia lietuvės dviratininkės Nijolė Marcinkėnienės, jau penktą mėnesį minančios aplink Pietų Ameriką, kasdienybė. Su daug pakeliui sutiktų žmonių ir nuotykių.

Maldyvai - Rojus Žemėje

Kas buvo Maldyvuose - gali patvirtinti - tai tikrai Rojus Žemėje.

Užburianti Maljorka, kurioje gimsta mūzos (1)

Ar gerai pameni akvarelės spalvų paletę? Jei taip, nebus sunku įsivaizduoti Maljorkos grožio paveikslą.

Kelionių nuotraukos, kurios kaip reikiant sužadins apetitą

Melissa Hie – užsienietė, kuri per keliones ypač daug dėmesio skiria maistui. Ji ragauja ir skuba įamžinti tiek populiarius, tiek pačius keisčiausius kitų šalių skanėstus.

8 faktai apie „Ladurée“ prašmatnius skanėstus (4)

Dažnas, neatsispiriantis saldumynams, svajoja aplankyti prašmatnių desertų „Ladurée“ parduotuvę - restoraną pačiame Paryžiaus centre.

Keliautojo poelgis pribloškė jo mamą (22)

Dažnas yra pasvajojęs mesti darbą, pasiimti kuprinę ir leistis į kelionę. Būtent taip ėmė ir padarė užsienietis Jonathanas Quiñonez.

Dėl atostogų tokioje vietoje tikriausiai padarytum viską (10)

Pasak keliautojų, Santorinio sala (Graikija) yra ta vieta, kurią privalai aplankyti nors kartą gyvenime.

Keliautojas Justas: į šią vietą taip lengvai nepateksi

Tortuguero (vėžlių žemė) – kaimelis ir Nacionalinis parkas, esantis prie Karibų jūros. Jis garsus tuo, kad kasmet jame tūkstančiai vėžlių patelių atkeliauja dėti kiaušinių, o kai jie pradeda ristis – vaizdas būna neapsakomas.

Stebuklinga vieta, kurioje norisi sau įžnybti

Pasak keliautojų, Kosta Rikos upė Rio Celeste daro stebuklus. Lietuvis Justas pasidalino šioje vietoje patirtais įspūdžiais ir fotografijomis.

Panama: kas joje privers jaustis nejaukiai?

Panamos miestas – Panamos sostinė ir moderniausias miestas visoje Centrinėje Amerikoje, turintis ne vieną savo veidą. Keliautojas Justas Rėkašius dalinasi įamžintomis akimirkomis jame.

Karalių miestas, kurį būtina aplankyti nors kartą gyvenime (1)

Viena, Austrijos sostinė, dažnai vadinama karalių miestu. Jame išvysite įstabią architektūrą, aplankysite vietas, kuriose ne vieną muzikos šedevrą sukūrė žymūs kompozitoriai: Mocartas, Bethovenas ir Štrausas ir kiti.

Vieta, kurioje turistas gali atrasti aukso (4)

Osa Peninsula yra itin tankus ir drėgnas atogražų miškas. Gamtos ir gyvūnijos mylėtojams jis yra tas pats, kas Meka musulmonams ar Paryžius įsimylėjeliams.

Maistas akims: rojus, kuriame gyvena indėnai

195 dienos, 28 savaitės, 4680 valandos, 280,800 minutės, 16,848,00 sekundės – tiek laiko Justas Rėkašius praleido keliaudamas po Centrinę Ameriką.