Timanfaya nacionalinis parkas - Lanzarotės pažiba

 (7)
Jei Jūsų keliai nuves į Lanzarotės salą – būtinai aplankykite Timanfaya nacionalinį parką. Timanfaya nacionalinis parkas įkurtas 1974 metais, o 1993 metais įtrauktas į UNESCO paveldą. Tai vulkaninės kilmės parkas- kiek tik akys užmatys aplinkui Jus regėsite daugybę tiek mažesnių, tiek didesnių vulkanų, didžiulius ir sutrupėjusius mažesnius sustingusios lavos gabalus.
Timafaya vulkanėliai
Timafaya vulkanėliai
© D. Imbrasaitės nuotr.

Timanfaya nacionalinis parkas - pakankamai svarbi lankytina vieta visos Ispanijos mastu. Jis apima didžiulį plotą pietinėje Tinajo savivaldybės dalyje ir Yaiza savivaldybės šiaurėje.

Bendra parko teritorija apima 51 kvadratinį kilometrą, o visas jo paviršius suformuotas aktyvios ugnikalnių veiklos metu. Didžiausias vulkaninis aktyvumas spėtas užfiksuoti čia 1730 - 1736 metais. Šiuo metu vienintelis aktyvus ugnikalnis parko teritorijoje - būtent Timanfaya, kurio garbei ir pavadintas nacionalinis parkas.

Kelias per lavos laukus
Kelias per lavos laukus
© D. Imbrasaitės nuotr.

Turistus į parką traukia unikalūs kraštovaizdžiai ir įspūdingi geizeriai. Regėsite įvairiausių spalvų: raudonos, geltonos, juodos plytinčius lavos laukus ir tarsi smėlio kopos atrodančius vulkanus.

Į Timanfaya parką nevažiuoja viešasis transportas, tad patogiausia jį pasiekti nuomuotu automobiliu arba dviračiu. Jei dėl vienokių ar kitokių priežasčių – automobilio nesinuomuosite, tai pėsčiomis nuo artimiausio miestelio teks pėdinti apie 6 km, bet galiu užtinkrinti, kad tie kilometrai neprailgs, nes Jusų akis džiugins mums neįprastas peizažas.

Timanfaya nacionalinis parkas Lanzarotėje
Timanfaya nacionalinis parkas Lanzarotėje
© D. Imbrasaitės nuotr.

Pasiklysti irgi nebijokite, nes į parką veda vienas vienintelis kelias, iš kurio išklysti nevalia: saugoma ne tik unikali gamta, bet ir turistai: sakoma, kad lava taip arti paviršiaus, kad galima prasmegti skardžiai ir sudegti – bent taip teigiama, o gal tik gąsdinami turistai, kad nesuktų iš kelio?

Vulkanines kopos
Vulkanines kopos
© D. Imbrasaitės nuotr.

Pasiekę Timanfaya parką Jusų lauks net keletas įdomių pramogų: pajodinėjimas kupranugariais (kaina 6 Eurai žmogui) po lavos laukus, apžvalginė ekskursija autobusu (kaina 8 Eurai žmogui) ir restoranas „El Diablo“, kuriame patiekalai ruošiami ne ant žarijų ar ugnies, o tiesiog ant vulkaninės kepsninės, t. y. iš žemės gelmių sklindančio karščio.

Ekskursija su kupranugariais
Ekskursija su kupranugariais
© D. Imbrasaitės nuotr.

Taip pat savo akimis galėsite įsitikinti, kad šie vulkanai nemiega: parko darbuotojui įmetus kuokštą žolės į nedidelę duobutę- jis tiesiog užsiliepsnos, o į vamzdį, esantį žemėje, įpilus kibirą vandens po kelių sekundžių į viršų iššaus „geizeris“. Taip yra todėl, kad keliasdešimt metrų po žeme temperatūra siekia nuo 100 iki 600 laipsnių karščio.

Be natūralaus parko simbolio - Timanfaya ugnikalnio, jo vizitinės kortelės funkciją atlieka ir būtent Césaro Manrique skulptūra „El Diablo“.

Timanfaya velniukas
Timanfaya velniukas
© D. Imbrasaitės nuotr.
www.perpasauli.lt
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Galerijos

Kelionė į Prancūzijos Alpes: Šamoni, Monblanas, strazdai ir švilpikas (6)

Šis skaitytojos pasakojimas atsiųstas konkursui „Mano įsimintinos atostogos“. Dėkojame skaitytojai Astai. Laukiame Jūsų istorijų ir įspūdžių!

Portas – gražuolis prie Atlanto vandenyno (13)

Portas – miestas Portugalijos šiaurės vakaruose, prie Atlanto vandenyno. Tai – antrasis pagal gyventojų skaičių miestas Portugalijoje.

Brazilijos kasdienybė lietuvės dviratininkės akimis

Beveik keturiasdešimt laipsnių karštis, upeliais žliaugiantis prakaitas, kurį nusiplovus akimirksniu vėl tampi šlapias. Tokia lietuvės dviratininkės Nijolė Marcinkėnienės, jau penktą mėnesį minančios aplink Pietų Ameriką, kasdienybė. Su daug pakeliui sutiktų žmonių ir nuotykių.

Maldyvai - Rojus Žemėje

Kas buvo Maldyvuose - gali patvirtinti - tai tikrai Rojus Žemėje.

Užburianti Maljorka, kurioje gimsta mūzos (1)

Ar gerai pameni akvarelės spalvų paletę? Jei taip, nebus sunku įsivaizduoti Maljorkos grožio paveikslą.

Kelionių nuotraukos, kurios kaip reikiant sužadins apetitą

Melissa Hie – užsienietė, kuri per keliones ypač daug dėmesio skiria maistui. Ji ragauja ir skuba įamžinti tiek populiarius, tiek pačius keisčiausius kitų šalių skanėstus.

8 faktai apie „Ladurée“ prašmatnius skanėstus (4)

Dažnas, neatsispiriantis saldumynams, svajoja aplankyti prašmatnių desertų „Ladurée“ parduotuvę - restoraną pačiame Paryžiaus centre.

Keliautojo poelgis pribloškė jo mamą (22)

Dažnas yra pasvajojęs mesti darbą, pasiimti kuprinę ir leistis į kelionę. Būtent taip ėmė ir padarė užsienietis Jonathanas Quiñonez.

Dėl atostogų tokioje vietoje tikriausiai padarytum viską (10)

Pasak keliautojų, Santorinio sala (Graikija) yra ta vieta, kurią privalai aplankyti nors kartą gyvenime.

Keliautojas Justas: į šią vietą taip lengvai nepateksi

Tortuguero (vėžlių žemė) – kaimelis ir Nacionalinis parkas, esantis prie Karibų jūros. Jis garsus tuo, kad kasmet jame tūkstančiai vėžlių patelių atkeliauja dėti kiaušinių, o kai jie pradeda ristis – vaizdas būna neapsakomas.

Stebuklinga vieta, kurioje norisi sau įžnybti

Pasak keliautojų, Kosta Rikos upė Rio Celeste daro stebuklus. Lietuvis Justas pasidalino šioje vietoje patirtais įspūdžiais ir fotografijomis.

Panama: kas joje privers jaustis nejaukiai?

Panamos miestas – Panamos sostinė ir moderniausias miestas visoje Centrinėje Amerikoje, turintis ne vieną savo veidą. Keliautojas Justas Rėkašius dalinasi įamžintomis akimirkomis jame.

Karalių miestas, kurį būtina aplankyti nors kartą gyvenime (1)

Viena, Austrijos sostinė, dažnai vadinama karalių miestu. Jame išvysite įstabią architektūrą, aplankysite vietas, kuriose ne vieną muzikos šedevrą sukūrė žymūs kompozitoriai: Mocartas, Bethovenas ir Štrausas ir kiti.

Vieta, kurioje turistas gali atrasti aukso (4)

Osa Peninsula yra itin tankus ir drėgnas atogražų miškas. Gamtos ir gyvūnijos mylėtojams jis yra tas pats, kas Meka musulmonams ar Paryžius įsimylėjeliams.

Maistas akims: rojus, kuriame gyvena indėnai

195 dienos, 28 savaitės, 4680 valandos, 280,800 minutės, 16,848,00 sekundės – tiek laiko Justas Rėkašius praleido keliaudamas po Centrinę Ameriką.