Sala, kurioje dienas leido futbolininkas C. Ronaldo

Madeira – vulkaninės kilmės sala, į kurią turistai keliauja dėl atsiveriančio gamtovaizdžio, draugiškų gyventojų ir įspūdingo Gėlių festivalio, vykstančio kelioms dienoms po Velykų.
Madeiros sala
© Shutterstock

Tiems, kurie artimiausias atostogas planuoja iškart po Velykų – viena iš poilsio ir nuotykių krypčių galėtų būti Madeiros sala. Joje kiekvieną pavasarį, savaitę po Velykų, salos mieste Funšalyje vyksta spalvingas ir kerintis Gėlių festivalis.

Jis trunka penkias dienas, per kurias galima išvysti skintų gėlių kostiumais pasidabinusius, šokančius gyventojus. Jie festivaliui skiria ypač daug dėmesio ir gėlių žiedų girliandomis puošia miestą bei savo namus. Pasak turistų, bene įdomiausia ir nuotaikingiausia pramoga – milžiniško gėlių kilimo pynimas. Jį pinti gali visi norintys procesijų metu.

Madeiros sala
Madeiros sala
© Shutterstock

Keliaujant po salą dažnam sunku atsilaikyti gėlių grožiui. Tačiau vertėtų žinoti, kad skinti bet kokius augalus yra griežtai draudžiama. Turistai pataria: norintys parsivežti dalelę šios salos – suvenyrų parduotuvėse gali įsigyti džiovintų levandų.

Lankydamiesi Madeiroje nuvykite į antrą aukščiausią pasaulyje iškyšulį, vad. Kabo Žirao (Cabo Girao). Jo aukštis yra 580 metrų. Būdami ant skardžio esančioje apžvalgos aikštelėje, pro specialų stiklinį dugną galėsite matyti vandenyne plaukiojančius delfinus ir kitus jo gyventojus.

Saloje išvysite spalvingus, dažnam pasakojų herojų primenančius namukus. Juos galite ne tik apžiūrėti, nufotografuoti, bet ir užsukti į vidų: juose gyvenantys salos žmonės yra ypač svetingi, draugiški. Kaip žinome, pagrindinis gyventojų pajamų šaltinis yra turizmas.

Ši sala garsi ir futbolininko Cristiano Ronaldo muziejumi. Žymus sportininkas gimė ir vaikystės dienas leido Madeiroje. Pasak gidų, neretai turistai klausinėja, kur galima pamatyti tą vietą, kurioje jis gyveno. Norintiems gidai parodo futbolininko tėvų namą.

Sala garsi žuvies ir vaisių rūšimis. Lankantis Funšalyje rekomenduojama aplankyti centrinį vaisių ir žuvies turgų. Jį rasite Rua Brigadeiro gatvėje. Turguje apstu nematytų žuvies rūšių. Būtina paragauti žuvies, vad. espada (lot. aphanopus carbo). Ją Madeiros gyventojai vadina pasididžiavimu.

Nemėgstantiems žuvies vertėtų neaplenkti vaisių skyriaus: Madeiroje auginami mangai, marakujos, anonos, bananasai, kurių nemokamai galite paragauti minėtame turguje.

Akimirkos Madeiroje – nuotraukų albume:

www.perpasauli.lt
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Galerijos

Ką pamatyti Paryžiuje per 2 dienas (2)

Jeigu norite trumpam atsiplėšti nuo darbų, savaitgalio kelionės - pats tas. Ypač kai galima surasti pigius bilietus ir dviems dienoms nuskristi kad ir į Paryžių.

Įspūdingiausi gatvės meno kūriniai iš viso pasaulio (1)

Gatvės menas turi savo žavesio. Spalvingi piešiniai gali atgaivinti ir pilkiausius pastatus, dažnai jie prajuokina ar priverčia susimąstyti.

Kelionė į Prancūzijos Alpes: Šamoni, Monblanas, strazdai ir švilpikas (6)

Šis skaitytojos pasakojimas atsiųstas konkursui „Mano įsimintinos atostogos“. Dėkojame skaitytojai Astai. Laukiame Jūsų istorijų ir įspūdžių!

Romėnų pirčių griuvėsiai Varnoje, Bulgarijoje

Varnos miestas Bulgarijoje didžiuojasi vienu įdomiausių Romos imperijos palikimų – senovinėmis pirtimis. Tai didžiausias romėniškų pirčių kompleksas Balkanų pusiasalyje.

Portas – gražuolis prie Atlanto vandenyno (13)

Portas – miestas Portugalijos šiaurės vakaruose, prie Atlanto vandenyno. Tai – antrasis pagal gyventojų skaičių miestas Portugalijoje.

Brazilijos kasdienybė lietuvės dviratininkės akimis

Beveik keturiasdešimt laipsnių karštis, upeliais žliaugiantis prakaitas, kurį nusiplovus akimirksniu vėl tampi šlapias. Tokia lietuvės dviratininkės Nijolė Marcinkėnienės, jau penktą mėnesį minančios aplink Pietų Ameriką, kasdienybė. Su daug pakeliui sutiktų žmonių ir nuotykių.

Maldyvai - Rojus Žemėje

Kas buvo Maldyvuose - gali patvirtinti - tai tikrai Rojus Žemėje.

Užburianti Maljorka, kurioje gimsta mūzos (1)

Ar gerai pameni akvarelės spalvų paletę? Jei taip, nebus sunku įsivaizduoti Maljorkos grožio paveikslą.

Kelionių nuotraukos, kurios kaip reikiant sužadins apetitą

Melissa Hie – užsienietė, kuri per keliones ypač daug dėmesio skiria maistui. Ji ragauja ir skuba įamžinti tiek populiarius, tiek pačius keisčiausius kitų šalių skanėstus.

8 faktai apie „Ladurée“ prašmatnius skanėstus (4)

Dažnas, neatsispiriantis saldumynams, svajoja aplankyti prašmatnių desertų „Ladurée“ parduotuvę - restoraną pačiame Paryžiaus centre.

Keliautojo poelgis pribloškė jo mamą (22)

Dažnas yra pasvajojęs mesti darbą, pasiimti kuprinę ir leistis į kelionę. Būtent taip ėmė ir padarė užsienietis Jonathanas Quiñonez.

Dėl atostogų tokioje vietoje tikriausiai padarytum viską (10)

Pasak keliautojų, Santorinio sala (Graikija) yra ta vieta, kurią privalai aplankyti nors kartą gyvenime.

Keliautojas Justas: į šią vietą taip lengvai nepateksi

Tortuguero (vėžlių žemė) – kaimelis ir Nacionalinis parkas, esantis prie Karibų jūros. Jis garsus tuo, kad kasmet jame tūkstančiai vėžlių patelių atkeliauja dėti kiaušinių, o kai jie pradeda ristis – vaizdas būna neapsakomas.

Stebuklinga vieta, kurioje norisi sau įžnybti

Pasak keliautojų, Kosta Rikos upė Rio Celeste daro stebuklus. Lietuvis Justas pasidalino šioje vietoje patirtais įspūdžiais ir fotografijomis.

Panama: kas joje privers jaustis nejaukiai?

Panamos miestas – Panamos sostinė ir moderniausias miestas visoje Centrinėje Amerikoje, turintis ne vieną savo veidą. Keliautojas Justas Rėkašius dalinasi įamžintomis akimirkomis jame.