Sala, kurioje dienas leido futbolininkas C. Ronaldo

Madeira – vulkaninės kilmės sala, į kurią turistai keliauja dėl atsiveriančio gamtovaizdžio, draugiškų gyventojų ir įspūdingo Gėlių festivalio, vykstančio kelioms dienoms po Velykų.
Madeiros sala
Madeiros sala
© shutterstock

Tiems, kurie artimiausias atostogas planuoja iškart po Velykų – viena iš poilsio ir nuotykių krypčių galėtų būti Madeiros sala. Joje kiekvieną pavasarį, savaitę po Velykų, salos mieste Funšalyje vyksta spalvingas ir kerintis Gėlių festivalis.

Jis trunka penkias dienas, per kurias galima išvysti skintų gėlių kostiumais pasidabinusius, šokančius gyventojus. Jie festivaliui skiria ypač daug dėmesio ir gėlių žiedų girliandomis puošia miestą bei savo namus. Pasak turistų, bene įdomiausia ir nuotaikingiausia pramoga – milžiniško gėlių kilimo pynimas. Jį pinti gali visi norintys procesijų metu.

Madeiros sala
Madeiros sala
© shutterstock

Keliaujant po salą dažnam sunku atsilaikyti gėlių grožiui. Tačiau vertėtų žinoti, kad skinti bet kokius augalus yra griežtai draudžiama. Turistai pataria: norintys parsivežti dalelę šios salos – suvenyrų parduotuvėse gali įsigyti džiovintų levandų.

Lankydamiesi Madeiroje nuvykite į antrą aukščiausią pasaulyje iškyšulį, vad. Kabo Žirao (Cabo Girao). Jo aukštis yra 580 metrų. Būdami ant skardžio esančioje apžvalgos aikštelėje, pro specialų stiklinį dugną galėsite matyti vandenyne plaukiojančius delfinus ir kitus jo gyventojus.

Saloje išvysite spalvingus, dažnam pasakojų herojų primenančius namukus. Juos galite ne tik apžiūrėti, nufotografuoti, bet ir užsukti į vidų: juose gyvenantys salos žmonės yra ypač svetingi, draugiški. Kaip žinome, pagrindinis gyventojų pajamų šaltinis yra turizmas.

Ši sala garsi ir futbolininko Cristiano Ronaldo muziejumi. Žymus sportininkas gimė ir vaikystės dienas leido Madeiroje. Pasak gidų, neretai turistai klausinėja, kur galima pamatyti tą vietą, kurioje jis gyveno. Norintiems gidai parodo futbolininko tėvų namą.

Sala garsi žuvies ir vaisių rūšimis. Lankantis Funšalyje rekomenduojama aplankyti centrinį vaisių ir žuvies turgų. Jį rasite Rua Brigadeiro gatvėje. Turguje apstu nematytų žuvies rūšių. Būtina paragauti žuvies, vad. espada (lot. aphanopus carbo). Ją Madeiros gyventojai vadina pasididžiavimu.

Nemėgstantiems žuvies vertėtų neaplenkti vaisių skyriaus: Madeiroje auginami mangai, marakujos, anonos, bananasai, kurių nemokamai galite paragauti minėtame turguje.

Akimirkos Madeiroje – nuotraukų albume:

www.perpasauli.lt
Naujienų prenumerata
Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Galerijos

Keliautojas Justas: į šią vietą taip lengvai nepateksi

Tortuguero (vėžlių žemė) – kaimelis ir Nacionalinis parkas, esantis prie Karibų jūros. Jis garsus tuo, kad kasmet jame tūkstančiai vėžlių patelių atkeliauja dėti kiaušinių, o kai jie pradeda ristis – vaizdas būna neapsakomas.

Stebuklinga vieta, kurioje norisi sau įžnybti

Pasak keliautojų, Kosta Rikos upė Rio Celeste daro stebuklus. Lietuvis Justas pasidalino šioje vietoje patirtais įspūdžiais ir fotografijomis.

Panama: kas joje privers jaustis nejaukiai?

Panamos miestas – Panamos sostinė ir moderniausias miestas visoje Centrinėje Amerikoje, turintis ne vieną savo veidą. Keliautojas Justas Rėkašius dalinasi įamžintomis akimirkomis jame.

Vieta, kurioje turistas gali atrasti aukso (4)

Osa Peninsula yra itin tankus ir drėgnas atogražų miškas. Gamtos ir gyvūnijos mylėtojams jis yra tas pats, kas Meka musulmonams ar Paryžius įsimylėjeliams.

Maistas akims: rojus, kuriame gyvena indėnai

195 dienos, 28 savaitės, 4680 valandos, 280,800 minutės, 16,848,00 sekundės – tiek laiko Justas Rėkašius praleido keliaudamas po Centrinę Ameriką.

Įdomiausia nemokama atrakcija, kurią išbandytų ne kiekvienas (6)

Keliautojas Justas Rėkašius keliavio po Kostą Riką. Viena iš aplankytų jo vietų – isškirtinė.

Pasigrožėkite fantastiškomis „National Geographic“ konkurso dalyvių nuotraukomis (1)

Kone kiekvienas fotografas svajoja, kad jo nuotrauka papultų į „National Geographic“ leidinio puslapius. Būtent dėl tos priežasties didžioji dalis profesionalų suskubo dalyvauti jo skelbiamame nuotraukų konkurse.

Karalių miestas, kurį būtina aplankyti nors kartą gyvenime (1)

Viena, Austrijos sostinė, dažnai vadinama karalių miestu. Jame išvysite įstabią architektūrą, aplankysite vietas, kuriose ne vieną muzikos šedevrą sukūrė žymūs kompozitoriai: Mocartas, Bethovenas ir Štrausas ir kiti.

Turtuolių sostinė, viliojanti restoranais, turinčiais „Michelin“ žvaigždutes (2)

Seraparatistinė grupuotė ETA ir kino žvaigdes sutraukiantis festivalis toli gražu nėra vieninteliai su Baskų regionu siejami objektai, o šie metai vieni iš tinkamiausių tuo įsitikinti.

Pamatę šias nuotraukas, panorėsite ir jūs: aplink pasaulį skriejo su „Vespa“ motoroleriu (1)

Užsieniečių pora Stergiosas ir Aleksandra įsitikinę: nėra netinkamo amžiaus kelionei aplink pasaulį. Tokią idėją jie įgyvendino su savo motoroleriu „Vespa“.

Poros, pasibučiavusios šioje vietoje, niekada neišsiskiria (14)

Veneciją keliautoja Vaida apibūdina kaip labirintą, kuriame visiškai nebaisu pasiklysti. Merginos įspūdžiai ir fotografijos – lietuvės pasakojime.

Vilniuje planuojama įkurti Japonišką sodą (5)

200 japoninės vyšnios sodinukų Vilnių pasiekė prieš 15 metų. Tokia Japonijos dovana miestiečiai džiaugiasi kasmet, skubėdami žiūrėti jų žydėjimo dešiniamaje Neries krante, prie Baltojo tilto.

Egzotiškiausias turgus pasaulyje, į kurį svajoja patekti kiekvienas

Tiems, kurie ruošiasi į Tailandą, vertėtų aplankyti vieną egzotiškiausių turgų pasaulyje, vad. Damnoen Saduak. Iki šių dienų prekyba jame vyksta medinėse valtyse ant vandens.

Pamatę šias nuotraukas, sunkiai susikaupsite darbui (8)

Neatsiejama kelionių dalis – nuotraukos. Keliautojai neriasi iš kailio bandydami įsiamžinti gražiausiuose pasaulio kampeliuose.

Sunku patikėti: 80 šalių aplankė už juokingą sumą (6)

Užsienietis Timotei Radas aplankė 80 šalių, su savimi turėdamas tik 80 dolerių. Vaikinas pasakojo, kad šią idėją įgyvendinti padėjo gerų žmonių pagalba.