Rudens darganas pamiršęs Drezdenas jau gyvena Kalėdų ritmu FOTO

 (5)
Praktiški vokiečiai niekada neleis pamiršti apie pagrindinius stereotipus, susiformavusius pas juos atvykstančių keliautojų sąmonėse. Jeigu keliuose pagrindiniuose šalies didmiesčiuose, įsimaišęs į turistų ir epizodinių svečių srautą dar gali bent akimirkai pamiršti stebuklingąją Ordnung‘o sąvoką, kitais atvejais nuo absoliučios tvarkos pabėgti čia vargu ar pavyks.
Drezdenas, Vokietija
Drezdenas, Vokietija
© Shutterstock nuotr.

Parsiradus Saksonijos sostinėje Drezdene vėlinių savaitgalį, norom nenorom prisimeni, kad Visi šventieji protestantams neegzistuoja, o eismo spūsčių, miesto gyventojams lekiant į toliau nuo centro įsikūrusių kapinių link, susiformavimas – tikrai ne šiai šaliai būdingas reiškinys. Tai, kad pasiruošimo religinėms šventėms tradicijos čia šiek tiek kitokios, primena ilgos sunkvežimių grandinės, besitęsiančios nuo pat Drezdeno centro prieigų. Sunkiųjų mašinų priekabose – medinės dėžės, kurių viduje tarp medienos drožlių pasislėpę gležniausių dar tik artėjančio metų laiko šventėms skirtų dekoracijų elementai. Pro tvarkingus daugiatonių „MAN‘ų“ ir „Mercedes‘ų“ bortus vietomis pralenda egliašakiai, tačiau dauguma jų – dirbtiniai.

Drezdenas, Vokietija
Drezdenas, Vokietija
© R. Jakutytės nuotr.

Vienoje pagrindinių miesto aikščių sparčiai kyla krano bokštas, po juo – dar nespėjęs užsiverti karuselės ratas. Žiūrint į jį, norisi tikėti, kad tai, kaip jis atrodys – maloni artėjančių Kalėdų staigmena. Bet deja – tiek ši karuselė, tiek prieššventinių mugių paviljonai esti su vokišku kruopštumu puoselėjamos tradicijos dalis. Nors visi jie jau po savaitės dvelks šviežumu ir naujumu, iš tikrųjų atrodys visiškai taip pat kaip ir pernai, užpernai ar prieš dešimt metų. Vietiniai žvelgs į juos su širdį glostančia nostalgija, tačiau turistams jie taps didžiausiu metų atradimu. Net jeigu kuriems nors iš jų prieš akis iškilęs vaizdas iš vietinio Kalėdų atviruko leis suvokti, kad kiekvieno bokštelio, kiosko, suolelio, pavėsinės ir karuselės, o galiausiai – netgi su protestantams nebūdingu iškilmingumu išpuošto Weihnachtsbaumo lokacija centimetrų tikslumu atitinka ankstesnių metų išplanavimą. Ir viskas todėl, kad jau tuoj garsusis Altmarkt‘as taps dar garsesniu Striezelmarkt‘u ir vorele judanti minia neleis jam ištuštėti tol, kol Kalėdų džiaugsmu persisotins kiekvienas ir kiekviena mažiausiai pusantro šimto kilometrų spinduliu.

Kalėdinis Drezdenas
Kalėdinis Drezdenas
© Shutterstock nuotr.

Ne itin gausūs turistai ar miesto grožiu dar neatsidžiaugę uždarbiauti čia atvykę laikinieji Drezdeno gyventojai – daugiausia, rusai ir vienas-kitas lenkas arba čekas - dar neužuodžiantys garuojančio Glühweino kvapo, lenkiant aikštę, trumpam užmetę į ją akį, traukia Kurto Vonneguto metaforizuoto ir „Slaughterhouse Five“ (Taip, toje pačioje penktu numeriu pažymėtoje skerdykloje) savotiškai apdainuoto senamiesčio link. Čia – viskas kaip visada ir truputį kitaip. Arkliai ir važnyčiotojas atrodo nė trupučio nepasenę per visus tuos metus, per kuriuos Drezdene apsilankyti neturėjau progos. Tačiau „nepaseno“ – greitai akivaizdžia tampanti iliuzija. Nei arkliai, nei važnyčiotojas tiesiog nerodo dantų. Taip, ir vienas, ir kitas paprasčiausiai nesiryžta prasižioti. O pats senamiestis, nors ir saugo septintą dešimtmetį vykstančios rekonstrukcijos iliuziją, kasdien sugeba sužibėti iš naujo – arčiau vidurdienio, kai saulė trumpam nusišypso, regis – vėlgi – jau trečią šimtmetį pozicijos nekeičiančių didingų pastatų languose.

www.perpasauli.lt
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Galerijos

Kelionė į Prancūzijos Alpes: Šamoni, Monblanas, strazdai ir švilpikas (6)

Šis skaitytojos pasakojimas atsiųstas konkursui „Mano įsimintinos atostogos“. Dėkojame skaitytojai Astai. Laukiame Jūsų istorijų ir įspūdžių!

Portas – gražuolis prie Atlanto vandenyno (13)

Portas – miestas Portugalijos šiaurės vakaruose, prie Atlanto vandenyno. Tai – antrasis pagal gyventojų skaičių miestas Portugalijoje.

Brazilijos kasdienybė lietuvės dviratininkės akimis

Beveik keturiasdešimt laipsnių karštis, upeliais žliaugiantis prakaitas, kurį nusiplovus akimirksniu vėl tampi šlapias. Tokia lietuvės dviratininkės Nijolė Marcinkėnienės, jau penktą mėnesį minančios aplink Pietų Ameriką, kasdienybė. Su daug pakeliui sutiktų žmonių ir nuotykių.

Maldyvai - Rojus Žemėje

Kas buvo Maldyvuose - gali patvirtinti - tai tikrai Rojus Žemėje.

Užburianti Maljorka, kurioje gimsta mūzos (1)

Ar gerai pameni akvarelės spalvų paletę? Jei taip, nebus sunku įsivaizduoti Maljorkos grožio paveikslą.

Kelionių nuotraukos, kurios kaip reikiant sužadins apetitą

Melissa Hie – užsienietė, kuri per keliones ypač daug dėmesio skiria maistui. Ji ragauja ir skuba įamžinti tiek populiarius, tiek pačius keisčiausius kitų šalių skanėstus.

8 faktai apie „Ladurée“ prašmatnius skanėstus (4)

Dažnas, neatsispiriantis saldumynams, svajoja aplankyti prašmatnių desertų „Ladurée“ parduotuvę - restoraną pačiame Paryžiaus centre.

Keliautojo poelgis pribloškė jo mamą (22)

Dažnas yra pasvajojęs mesti darbą, pasiimti kuprinę ir leistis į kelionę. Būtent taip ėmė ir padarė užsienietis Jonathanas Quiñonez.

Dėl atostogų tokioje vietoje tikriausiai padarytum viską (10)

Pasak keliautojų, Santorinio sala (Graikija) yra ta vieta, kurią privalai aplankyti nors kartą gyvenime.

Keliautojas Justas: į šią vietą taip lengvai nepateksi

Tortuguero (vėžlių žemė) – kaimelis ir Nacionalinis parkas, esantis prie Karibų jūros. Jis garsus tuo, kad kasmet jame tūkstančiai vėžlių patelių atkeliauja dėti kiaušinių, o kai jie pradeda ristis – vaizdas būna neapsakomas.

Stebuklinga vieta, kurioje norisi sau įžnybti

Pasak keliautojų, Kosta Rikos upė Rio Celeste daro stebuklus. Lietuvis Justas pasidalino šioje vietoje patirtais įspūdžiais ir fotografijomis.

Panama: kas joje privers jaustis nejaukiai?

Panamos miestas – Panamos sostinė ir moderniausias miestas visoje Centrinėje Amerikoje, turintis ne vieną savo veidą. Keliautojas Justas Rėkašius dalinasi įamžintomis akimirkomis jame.

Karalių miestas, kurį būtina aplankyti nors kartą gyvenime (1)

Viena, Austrijos sostinė, dažnai vadinama karalių miestu. Jame išvysite įstabią architektūrą, aplankysite vietas, kuriose ne vieną muzikos šedevrą sukūrė žymūs kompozitoriai: Mocartas, Bethovenas ir Štrausas ir kiti.

Vieta, kurioje turistas gali atrasti aukso (4)

Osa Peninsula yra itin tankus ir drėgnas atogražų miškas. Gamtos ir gyvūnijos mylėtojams jis yra tas pats, kas Meka musulmonams ar Paryžius įsimylėjeliams.

Maistas akims: rojus, kuriame gyvena indėnai

195 dienos, 28 savaitės, 4680 valandos, 280,800 minutės, 16,848,00 sekundės – tiek laiko Justas Rėkašius praleido keliaudamas po Centrinę Ameriką.