PARYŽIUS praeityje: pamatysite, ko dar nematę FOTO

 (3)
Paryžius visame pasaulyje gerai žinomas dėl gausybės istorinių paminklų bei savo unikalios kultūros. XVII amžiuje madas ir taisykles Europai diktavo būtent Paryžius, kuris išlaiko mados ir meno sostinės reputaciją iki šių dienų.
Barikados iš automobilių per streiką 1968 m. Paryžiuje
Barikados iš automobilių per streiką 1968 m. Paryžiuje
© Vida Press

Kviečiame nusikelti į praeitį ir pažiūrėti, kaip Paryžius bei jo miestiečiai atrodė anksčiau.

Paryžius 1890 metais.

Architektė Julia Morgan Paryžiuje 1900 m.

1914 metais užfiksuota minia, Paryžiuje susirinkusi pažiūrėti, kaip virš miesto skrenda vokiečių lėktuvai. Tai buvo Pirmojo pasaulinio karo pradžia.

1915 m. nuotraukoje įamžintas Prancūzijos kareivis - vyras ant lazdos demonstruoja sudėtingą triuką, taip norėdamas pralinksminti savo bendražygius.

Paryžius, 1914 m.: nuotraukoje užfiksuoti miesto taksi automobiliai ir autobusai, laukiantys prancūzų kareivių. Apie 4000 jų buvo vežami sustiprinti pajėgas kovai prieš vokiečius prie Marnos.

Tuo metu, praėjus vos vienam karo Europoje mėnesiui, vokiečių armija buvo prie Paryžiaus vartų. Gatvėse buvo kalbama, kad imperatorius Wilhelmas II jau užsakė pietų stalą Eliziejaus laukuose.

Prastai aprūpinta ir prastai organizuota prancūzų armija pateko į labai sunkią padėtį ir traukėsi visuose frontuose drauge su neseniai atvykusiais sąjungininkais britais.

Tačiau galiausiai ji kažkaip sugebėjo sustabdyti vokiečių puolimą ir pakeisti Pirmojo pasaulinio karo kursą rugsėjo 6-9 dienomis vykusiame Marnos mūšyje, apie kurį liudininkai kalbėjo kaip apie „stebuklą“.

Paryžiaus miesto panorama 1937 m.

Garsioji Triumfo arka 1940 m. nuotraukoje.

Darbininkas be jokių apsaugų dažo Eifelio bokštą (1953 m.)

Eifelio bokštas (1964 m.)

Barikados iš automobilių per streiką 1968 m. Paryžiuje.

Kepyklėlės Paryžiuje interjeras, atspindintis 1969 m. dvasią.

Štai taip 1969 m. atrodė "Citroen" automobilių apžiūros centras.

Loterijos bilietų pardavėja laukia tikinčių sėkme. 1969 m.

1969 m. žmonės buvo labiau atsipalaidavę. Štai šioje nuotraukoje užfiksuoti senų automobilių detalių pardavėjai, kurie pertraukos metu žaidė šachmatais.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Galerijos

Kelionė į Prancūzijos Alpes: Šamoni, Monblanas, strazdai ir švilpikas (6)

Šis skaitytojos pasakojimas atsiųstas konkursui „Mano įsimintinos atostogos“. Dėkojame skaitytojai Astai. Laukiame Jūsų istorijų ir įspūdžių!

Portas – gražuolis prie Atlanto vandenyno (13)

Portas – miestas Portugalijos šiaurės vakaruose, prie Atlanto vandenyno. Tai – antrasis pagal gyventojų skaičių miestas Portugalijoje.

Brazilijos kasdienybė lietuvės dviratininkės akimis

Beveik keturiasdešimt laipsnių karštis, upeliais žliaugiantis prakaitas, kurį nusiplovus akimirksniu vėl tampi šlapias. Tokia lietuvės dviratininkės Nijolė Marcinkėnienės, jau penktą mėnesį minančios aplink Pietų Ameriką, kasdienybė. Su daug pakeliui sutiktų žmonių ir nuotykių.

Maldyvai - Rojus Žemėje

Kas buvo Maldyvuose - gali patvirtinti - tai tikrai Rojus Žemėje.

Užburianti Maljorka, kurioje gimsta mūzos (1)

Ar gerai pameni akvarelės spalvų paletę? Jei taip, nebus sunku įsivaizduoti Maljorkos grožio paveikslą.

Kelionių nuotraukos, kurios kaip reikiant sužadins apetitą

Melissa Hie – užsienietė, kuri per keliones ypač daug dėmesio skiria maistui. Ji ragauja ir skuba įamžinti tiek populiarius, tiek pačius keisčiausius kitų šalių skanėstus.

8 faktai apie „Ladurée“ prašmatnius skanėstus (4)

Dažnas, neatsispiriantis saldumynams, svajoja aplankyti prašmatnių desertų „Ladurée“ parduotuvę - restoraną pačiame Paryžiaus centre.

Keliautojo poelgis pribloškė jo mamą (22)

Dažnas yra pasvajojęs mesti darbą, pasiimti kuprinę ir leistis į kelionę. Būtent taip ėmė ir padarė užsienietis Jonathanas Quiñonez.

Dėl atostogų tokioje vietoje tikriausiai padarytum viską (10)

Pasak keliautojų, Santorinio sala (Graikija) yra ta vieta, kurią privalai aplankyti nors kartą gyvenime.

Keliautojas Justas: į šią vietą taip lengvai nepateksi

Tortuguero (vėžlių žemė) – kaimelis ir Nacionalinis parkas, esantis prie Karibų jūros. Jis garsus tuo, kad kasmet jame tūkstančiai vėžlių patelių atkeliauja dėti kiaušinių, o kai jie pradeda ristis – vaizdas būna neapsakomas.

Stebuklinga vieta, kurioje norisi sau įžnybti

Pasak keliautojų, Kosta Rikos upė Rio Celeste daro stebuklus. Lietuvis Justas pasidalino šioje vietoje patirtais įspūdžiais ir fotografijomis.

Panama: kas joje privers jaustis nejaukiai?

Panamos miestas – Panamos sostinė ir moderniausias miestas visoje Centrinėje Amerikoje, turintis ne vieną savo veidą. Keliautojas Justas Rėkašius dalinasi įamžintomis akimirkomis jame.

Karalių miestas, kurį būtina aplankyti nors kartą gyvenime (1)

Viena, Austrijos sostinė, dažnai vadinama karalių miestu. Jame išvysite įstabią architektūrą, aplankysite vietas, kuriose ne vieną muzikos šedevrą sukūrė žymūs kompozitoriai: Mocartas, Bethovenas ir Štrausas ir kiti.

Vieta, kurioje turistas gali atrasti aukso (4)

Osa Peninsula yra itin tankus ir drėgnas atogražų miškas. Gamtos ir gyvūnijos mylėtojams jis yra tas pats, kas Meka musulmonams ar Paryžius įsimylėjeliams.

Maistas akims: rojus, kuriame gyvena indėnai

195 dienos, 28 savaitės, 4680 valandos, 280,800 minutės, 16,848,00 sekundės – tiek laiko Justas Rėkašius praleido keliaudamas po Centrinę Ameriką.