Krokuva - istorinės Lenkijos sostinės žavesys

Senoji Lenkijos sostinė Krokuva ir dabar žavi keliautojus Antrojo pasaulinio karo naikinamos galios aplenktu senamiesčiu, menančiu laikus, kai šalia Vislos upės esančioje Vavelio pilyje gyveno karaliai.
Krokuva, Lenkija
© A. Šarkūno nuotr.

Iš ant kalno esančios pilies ir gotikinės Vavelio katedros kiekvienas keliautojas Grodzka gatve gali patekti į 1978 metais į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą įrašyto senamiesčio širdyje esančią didžiulę aikštę su Adomo Mickevičiaus paminklu ir didžiuliu uždaru turgumi jos centre.

Išeinant iš senamiesčio prie kiekvienų iš miesto vartų būtinai ausis nudžiugins gatvės muzikantų atliekamos melodijos. Senasis miesto centras yra ne tik džiaugsmas architektūros ir istorijos entuziastams, tačiau ir aktyvų naktinį gyvenimą mėgstantiems žmonėms – pasak vietinių, Krokuvoje yra viena didžiausių Europoje naktinių klubų ir barų koncentracija.

Į pietus nuo pilies esantis renesansinis Kazimierzo kvartalas vienu metu buvo tapęs vienu svarbiausių žydų kultūros centrų pasaulyje, o kitoje upės pusėje II pasaulinio karo metais buvo įkurtas žydų getas ir filme „Šindlerio sąrašas“ vaizduojamas fabrikas.

Besidomintiems šiuo istorijos aspektu, siūloma aplankyti ir 60 kilometrų nuo Krokuvos nutolusiame Aušvice. Tuo pačiu miesto svečiams siūloma aplankyti ir vieną seniausių universitetų kvartalų Europoje, kuriame studijavo tokie įžymūs žmonės kaip Kopernikas ir Karolis Wojtyla, dar žinomas kaip popiežius Jonas PauliusII. Aktyviausi keliautojai Krokuvoje gali rasti užuovėją kelyje į ar iš visai netoli esančių kalnų.

www.perpasauli.lt
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Galerijos

Ką pamatyti Paryžiuje per 2 dienas (2)

Jeigu norite trumpam atsiplėšti nuo darbų, savaitgalio kelionės - pats tas. Ypač kai galima surasti pigius bilietus ir dviems dienoms nuskristi kad ir į Paryžių.

Įspūdingiausi gatvės meno kūriniai iš viso pasaulio (1)

Gatvės menas turi savo žavesio. Spalvingi piešiniai gali atgaivinti ir pilkiausius pastatus, dažnai jie prajuokina ar priverčia susimąstyti.

Kelionė į Prancūzijos Alpes: Šamoni, Monblanas, strazdai ir švilpikas (6)

Šis skaitytojos pasakojimas atsiųstas konkursui „Mano įsimintinos atostogos“. Dėkojame skaitytojai Astai. Laukiame Jūsų istorijų ir įspūdžių!

Romėnų pirčių griuvėsiai Varnoje, Bulgarijoje

Varnos miestas Bulgarijoje didžiuojasi vienu įdomiausių Romos imperijos palikimų – senovinėmis pirtimis. Tai didžiausias romėniškų pirčių kompleksas Balkanų pusiasalyje.

Portas – gražuolis prie Atlanto vandenyno (13)

Portas – miestas Portugalijos šiaurės vakaruose, prie Atlanto vandenyno. Tai – antrasis pagal gyventojų skaičių miestas Portugalijoje.

Brazilijos kasdienybė lietuvės dviratininkės akimis

Beveik keturiasdešimt laipsnių karštis, upeliais žliaugiantis prakaitas, kurį nusiplovus akimirksniu vėl tampi šlapias. Tokia lietuvės dviratininkės Nijolė Marcinkėnienės, jau penktą mėnesį minančios aplink Pietų Ameriką, kasdienybė. Su daug pakeliui sutiktų žmonių ir nuotykių.

Maldyvai - Rojus Žemėje

Kas buvo Maldyvuose - gali patvirtinti - tai tikrai Rojus Žemėje.

Užburianti Maljorka, kurioje gimsta mūzos (1)

Ar gerai pameni akvarelės spalvų paletę? Jei taip, nebus sunku įsivaizduoti Maljorkos grožio paveikslą.

Kelionių nuotraukos, kurios kaip reikiant sužadins apetitą

Melissa Hie – užsienietė, kuri per keliones ypač daug dėmesio skiria maistui. Ji ragauja ir skuba įamžinti tiek populiarius, tiek pačius keisčiausius kitų šalių skanėstus.

8 faktai apie „Ladurée“ prašmatnius skanėstus (4)

Dažnas, neatsispiriantis saldumynams, svajoja aplankyti prašmatnių desertų „Ladurée“ parduotuvę - restoraną pačiame Paryžiaus centre.

Keliautojo poelgis pribloškė jo mamą (22)

Dažnas yra pasvajojęs mesti darbą, pasiimti kuprinę ir leistis į kelionę. Būtent taip ėmė ir padarė užsienietis Jonathanas Quiñonez.

Dėl atostogų tokioje vietoje tikriausiai padarytum viską (10)

Pasak keliautojų, Santorinio sala (Graikija) yra ta vieta, kurią privalai aplankyti nors kartą gyvenime.

Keliautojas Justas: į šią vietą taip lengvai nepateksi

Tortuguero (vėžlių žemė) – kaimelis ir Nacionalinis parkas, esantis prie Karibų jūros. Jis garsus tuo, kad kasmet jame tūkstančiai vėžlių patelių atkeliauja dėti kiaušinių, o kai jie pradeda ristis – vaizdas būna neapsakomas.

Stebuklinga vieta, kurioje norisi sau įžnybti

Pasak keliautojų, Kosta Rikos upė Rio Celeste daro stebuklus. Lietuvis Justas pasidalino šioje vietoje patirtais įspūdžiais ir fotografijomis.

Panama: kas joje privers jaustis nejaukiai?

Panamos miestas – Panamos sostinė ir moderniausias miestas visoje Centrinėje Amerikoje, turintis ne vieną savo veidą. Keliautojas Justas Rėkašius dalinasi įamžintomis akimirkomis jame.