8 faktai apie „Ladurée“ prašmatnius skanėstus

 (4)
Dažnas, neatsispiriantis saldumynams, svajoja aplankyti prašmatnių desertų „Ladurée“ parduotuvę - restoraną pačiame Paryžiaus centre.
© A. Armoškaitės nuotr.

Nepaisant to, kad kepyklos gaminiai ypač brangūs, kasdien garsiųjų sausainių macarons parduodama daugiau nei 17 tūkstančių vienetų.

Pateikiame įdomių faktų apie šią garsią skanėstų kepyklą.

1. Populiariausias desertas – trapus sausainis, vad. macaron. Jis buvo sukurtas XX a. pabaigoje. Nuo pat jo pasirodymo paryžiečiai jį pamėgo. Teigiama, kad jis perkamiausias skanėstas iki šių dienų. Dvigubas, išorėje trapus, viduje minkštas apvalios formos sausainis „Ladurée“ parduotuvėse kainuoja nuo 2.50 eur. Jų rūšių yra daugiau nei 50.

2. Macaron sausainį sukūrė Louiso Ernesto Laduree giminaitis – Pierre’as Desfontainesas, sugalvojęs dvi traškias sausainių puses sujungti perteptu šokoladu. Šių dienų macarons pertepimas gali būti įvairių skonių. Sausainio kremo pertepimas vad. ganache.

3. Garsieji macarons, pageidaujant klientui, supakuojami į išskirtines, dizainerių sukurtas dėžutes. Jas yra kūrę Lanvin, John Galliano, Christian Louboutin ir kiti mados atstovai.

4. Pirmoji kepyklėlė „Ladurée“ buvo įkurta 1862 metais Paryžiuje. Jos savininkas buvo prancūzas, rašytojas Louis-Ernest Laduree.

5. Desertų tinklą ypač mėgsta užsienio režisierė Sofia Cappola. Jos kurto filmo Marija Antuanetė“ kai kurios scenos buvo filmuojamos „Ladurée“ restorane.

6. Ilgą laiką „Ladurée“ skanėstai buvo parduodami tik Prancūzijoje. Svetur jais pradėta prekiauti tik nuo 2005 metų. Londonas – pirmasis miestas, kuriame pradėta garsiųjų desertų prekyba. Vėliau šių desertų tinklas buvo atidarytas ir Belgijoje, Italijoje, Monake, Airijoje, Švedijoje, Šveicarijoje, Turkijoje, JAV, UAE, Maroke, Panamoje ir kitur.

7. Įdomu tai, kad žymūs dizaineriai prisidėjo ir prie macarons sausainių skonio kūrimo. Pavyzdžiui, mados namų Lavin atstovai sukūrė gumos skonio sausainį.

8. Atidarius kepyklėlę vėliau buvo įgyvendinta ir „arbatos kambarių“ idėja. Įdomu tai, kad ilgą laiką Paryžiaus restoranų arbatos kambariuose buvo laukiami tik vyrai. Tačiau „Ladurée“ įkurti „arbatos kambariai“ turėjo didelį pasisekimą, nes jame įleidžiamos buvo ir moterys.

www.perpasauli.lt
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Galerijos

Ką pamatyti Paryžiuje per 2 dienas (2)

Jeigu norite trumpam atsiplėšti nuo darbų, savaitgalio kelionės - pats tas. Ypač kai galima surasti pigius bilietus ir dviems dienoms nuskristi kad ir į Paryžių.

Įspūdingiausi gatvės meno kūriniai iš viso pasaulio (1)

Gatvės menas turi savo žavesio. Spalvingi piešiniai gali atgaivinti ir pilkiausius pastatus, dažnai jie prajuokina ar priverčia susimąstyti.

Kelionė į Prancūzijos Alpes: Šamoni, Monblanas, strazdai ir švilpikas (6)

Šis skaitytojos pasakojimas atsiųstas konkursui „Mano įsimintinos atostogos“. Dėkojame skaitytojai Astai. Laukiame Jūsų istorijų ir įspūdžių!

Romėnų pirčių griuvėsiai Varnoje, Bulgarijoje

Varnos miestas Bulgarijoje didžiuojasi vienu įdomiausių Romos imperijos palikimų – senovinėmis pirtimis. Tai didžiausias romėniškų pirčių kompleksas Balkanų pusiasalyje.

Portas – gražuolis prie Atlanto vandenyno (13)

Portas – miestas Portugalijos šiaurės vakaruose, prie Atlanto vandenyno. Tai – antrasis pagal gyventojų skaičių miestas Portugalijoje.

Brazilijos kasdienybė lietuvės dviratininkės akimis

Beveik keturiasdešimt laipsnių karštis, upeliais žliaugiantis prakaitas, kurį nusiplovus akimirksniu vėl tampi šlapias. Tokia lietuvės dviratininkės Nijolė Marcinkėnienės, jau penktą mėnesį minančios aplink Pietų Ameriką, kasdienybė. Su daug pakeliui sutiktų žmonių ir nuotykių.

Maldyvai - Rojus Žemėje

Kas buvo Maldyvuose - gali patvirtinti - tai tikrai Rojus Žemėje.

Užburianti Maljorka, kurioje gimsta mūzos (1)

Ar gerai pameni akvarelės spalvų paletę? Jei taip, nebus sunku įsivaizduoti Maljorkos grožio paveikslą.

Kelionių nuotraukos, kurios kaip reikiant sužadins apetitą

Melissa Hie – užsienietė, kuri per keliones ypač daug dėmesio skiria maistui. Ji ragauja ir skuba įamžinti tiek populiarius, tiek pačius keisčiausius kitų šalių skanėstus.

8 faktai apie „Ladurée“ prašmatnius skanėstus (4)

Dažnas, neatsispiriantis saldumynams, svajoja aplankyti prašmatnių desertų „Ladurée“ parduotuvę - restoraną pačiame Paryžiaus centre.

Keliautojo poelgis pribloškė jo mamą (22)

Dažnas yra pasvajojęs mesti darbą, pasiimti kuprinę ir leistis į kelionę. Būtent taip ėmė ir padarė užsienietis Jonathanas Quiñonez.

Dėl atostogų tokioje vietoje tikriausiai padarytum viską (10)

Pasak keliautojų, Santorinio sala (Graikija) yra ta vieta, kurią privalai aplankyti nors kartą gyvenime.

Keliautojas Justas: į šią vietą taip lengvai nepateksi

Tortuguero (vėžlių žemė) – kaimelis ir Nacionalinis parkas, esantis prie Karibų jūros. Jis garsus tuo, kad kasmet jame tūkstančiai vėžlių patelių atkeliauja dėti kiaušinių, o kai jie pradeda ristis – vaizdas būna neapsakomas.

Stebuklinga vieta, kurioje norisi sau įžnybti

Pasak keliautojų, Kosta Rikos upė Rio Celeste daro stebuklus. Lietuvis Justas pasidalino šioje vietoje patirtais įspūdžiais ir fotografijomis.

Panama: kas joje privers jaustis nejaukiai?

Panamos miestas – Panamos sostinė ir moderniausias miestas visoje Centrinėje Amerikoje, turintis ne vieną savo veidą. Keliautojas Justas Rėkašius dalinasi įamžintomis akimirkomis jame.