69-oji maudynių tradicija Nicoje Kalėdų senio nenuvylė FOTO

 (1)
Pasirodo, tokios egzotiškos pramogos toli ieškoti nereikia - taip pat nereikia toli vykti, norint pasimėgauti, regis, itin nekasdienišku vaizdu - Kalėdų seneliu iki kelių įbridusiu į šiltą jūrą. Jau daugiau nei pusę amžiaus sėkmingai plėtojamą Kalėdų senelio maudynių tradiciją šiemet 69-ą kartą iškilmingai pratėsę Nicos gyventojai.
Maudynėse dalyvavo ir Nicos meras
Maudynėse dalyvavo ir Nicos meras
© Reuters/Scanpix

Vadinamosiose „Kalėdų maudynėse“ prie viduržemio jūros krantų šiemet dalyvavo apie tris šimtus Nicos (Prancūzija) gyventojų.

Kalėdų senelis Nicoje (Prancūzija)
Kalėdų senelis Nicoje (Prancūzija)
© Sipa Press/Scanpix

Savo įsitraukimo lygį kiekvienas iš renginio svečių pasirinko savarankiškai - vieni šaunia tradicija tapusį renginį stebėjo iš šalies, kiti neatsispyrė pagundai šokti į ataušusios jūros bangas kartu su šventiniu personažu.

Kalėdinės maudynės Nicoje
Kalėdinės maudynės Nicoje
© Sipa Press/Scanpix

Taip, ši tradicija iš tikrųjų pratęsiama būtent 69-ą kartą ir yra puoselėjama su atitinkamu rimtumu, nors į jūrą džiaugsmingai šoka ne tik garbaus amžiaus vyrai, tačiau ir didžiakrūtės gražuolės. Ne ką mažiau Kalėdų seneliui sekasi ir kituose pasaulio kraštuose - panašiais vaizdais galima pasimėgauti kad ir Havajuose.

Čia šį savaitgalį Kalėdų senelis eilinį kartą pasiryžo išplaukti į atvirą jūrą. Ir ne bet kaip, o įsiropštęs į tradicinę kanoją. Artėjančios šventės simboliu persirengęs Donaldas Boyce sėkmingai pagavo Ramiojo vandenyno bangą jau netrukus po to, kai atsispyrė nuo didžiosios archipelago salos krantų ties Waikiki paplūdimiu (Honolulu).

www.perpasauli.lt
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Galerijos

Įspūdingiausi gatvės meno kūriniai iš viso pasaulio (1)

Gatvės menas turi savo žavesio. Spalvingi piešiniai gali atgaivinti ir pilkiausius pastatus, dažnai jie prajuokina ar priverčia susimąstyti.

Kelionė į Prancūzijos Alpes: Šamoni, Monblanas, strazdai ir švilpikas (6)

Šis skaitytojos pasakojimas atsiųstas konkursui „Mano įsimintinos atostogos“. Dėkojame skaitytojai Astai. Laukiame Jūsų istorijų ir įspūdžių!

Portas – gražuolis prie Atlanto vandenyno (13)

Portas – miestas Portugalijos šiaurės vakaruose, prie Atlanto vandenyno. Tai – antrasis pagal gyventojų skaičių miestas Portugalijoje.

Brazilijos kasdienybė lietuvės dviratininkės akimis

Beveik keturiasdešimt laipsnių karštis, upeliais žliaugiantis prakaitas, kurį nusiplovus akimirksniu vėl tampi šlapias. Tokia lietuvės dviratininkės Nijolė Marcinkėnienės, jau penktą mėnesį minančios aplink Pietų Ameriką, kasdienybė. Su daug pakeliui sutiktų žmonių ir nuotykių.

Maldyvai - Rojus Žemėje

Kas buvo Maldyvuose - gali patvirtinti - tai tikrai Rojus Žemėje.

Užburianti Maljorka, kurioje gimsta mūzos (1)

Ar gerai pameni akvarelės spalvų paletę? Jei taip, nebus sunku įsivaizduoti Maljorkos grožio paveikslą.

Kelionių nuotraukos, kurios kaip reikiant sužadins apetitą

Melissa Hie – užsienietė, kuri per keliones ypač daug dėmesio skiria maistui. Ji ragauja ir skuba įamžinti tiek populiarius, tiek pačius keisčiausius kitų šalių skanėstus.

8 faktai apie „Ladurée“ prašmatnius skanėstus (4)

Dažnas, neatsispiriantis saldumynams, svajoja aplankyti prašmatnių desertų „Ladurée“ parduotuvę - restoraną pačiame Paryžiaus centre.

Keliautojo poelgis pribloškė jo mamą (22)

Dažnas yra pasvajojęs mesti darbą, pasiimti kuprinę ir leistis į kelionę. Būtent taip ėmė ir padarė užsienietis Jonathanas Quiñonez.

Dėl atostogų tokioje vietoje tikriausiai padarytum viską (10)

Pasak keliautojų, Santorinio sala (Graikija) yra ta vieta, kurią privalai aplankyti nors kartą gyvenime.

Keliautojas Justas: į šią vietą taip lengvai nepateksi

Tortuguero (vėžlių žemė) – kaimelis ir Nacionalinis parkas, esantis prie Karibų jūros. Jis garsus tuo, kad kasmet jame tūkstančiai vėžlių patelių atkeliauja dėti kiaušinių, o kai jie pradeda ristis – vaizdas būna neapsakomas.

Stebuklinga vieta, kurioje norisi sau įžnybti

Pasak keliautojų, Kosta Rikos upė Rio Celeste daro stebuklus. Lietuvis Justas pasidalino šioje vietoje patirtais įspūdžiais ir fotografijomis.

Panama: kas joje privers jaustis nejaukiai?

Panamos miestas – Panamos sostinė ir moderniausias miestas visoje Centrinėje Amerikoje, turintis ne vieną savo veidą. Keliautojas Justas Rėkašius dalinasi įamžintomis akimirkomis jame.

Karalių miestas, kurį būtina aplankyti nors kartą gyvenime (1)

Viena, Austrijos sostinė, dažnai vadinama karalių miestu. Jame išvysite įstabią architektūrą, aplankysite vietas, kuriose ne vieną muzikos šedevrą sukūrė žymūs kompozitoriai: Mocartas, Bethovenas ir Štrausas ir kiti.

Vieta, kurioje turistas gali atrasti aukso (4)

Osa Peninsula yra itin tankus ir drėgnas atogražų miškas. Gamtos ir gyvūnijos mylėtojams jis yra tas pats, kas Meka musulmonams ar Paryžius įsimylėjeliams.