10 milijardų eurų vertės projektas, kuris sutaupys žmonių laiką

Šįmet vasarą atidaromas ilgiausias pasaulyje tunelis po Alpėmis. Traukiniu iš Milano į Ciurichą kelionė sutrumpės beveik pusantros valandos, taip pat palengvės susisiekimas su Vokietija.
Milanas, Italija
© Shutterstock nuotr.

Šį projektą pavadinti ambicingu būtų per maža. Pagrindinė idėja buvo paprasta – sujungti du svarbius Centrinės Europos miestus: Milaną Italijoje ir Ciurichą Šveicarijoje. Planas turėjo ne tik milžiniškus užmojus, bet ir tokio pat dydžio biudžetą.

Planuoti transporto gerinimą po Alpėmis pradėta dar 1999 m., kasimo darbai inicijuoti 2004 m., tad procesas truko apie septyniolika metų.

Projektas pavadintas Gotardo tuneliu (vok. Gotthard-Strassentunnel). Tunelio ilgis įspūdingas - 57 kilometrai. Juo vykstantis traukinys galės išvystyti iki 250 km/h greitį, bendras traukinių susisiekimas tarp Italijos ir Vokietijos per Šveicariją taps beveik dvigubai geresnis.

10 milijardų eurų vertės projektas, kuris sutaupys žmonių laiką
© Vida Press

Šiuo metu keleiviai, vykdami iš Milano į Ciurichą traukinyje turi praleisti bent keturias valandas. Atidarius tunelį, laikas traukinyje sutrumpės iki beveik dviejų su puse. Šveicarai neslepia: patogumo kaina – beveik 10 milijardų eurų. Tiek kainavo tunelio iškasimas. Per pirmuosius Gotardo tunelio veikimo metus tikimasi sulaukti iki 9 tūkstančių keleivių, vėlesniais metais – net iki 15 tūkst. per metus.

Jei skaičiai kol kas neatrodo labai dideli, dar vienas stulbinantis faktas: ilgiausias tunelis buvo iškastas po dar vienu, jau veikiančiu tuneliu, skirtu automobiliams.

Šiuo metu ilgiausias Europoje automobilinis tunelis yra Norvegijoje, 24,5 km ilgio „Laerdal“, veikiantis nuo 1992 m. Tačiau pasaulyje pirmauja japonai, iškasę 25,8 km tunelį Aomori mieste, šalies šiaurėje.

10 milijardų eurų vertės projektas, kuris sutaupys žmonių laiką
© Shutterstock

Praėjusią vasarą oficialiai paskelbta, jog Gotardo tunelio statybos baigtos, dar metus vyks bėgių bandymų, darbuotojų mokymų ir tvarkaraščių derinimo darbai.

Tad šių metų inžinierinės ateities projekcijos Europoje tikslios: jau birželio 1-ąją laukiama naujojo, pačio ilgiausio pasaulyje tunelio atidarymo.

www.perpasauli.lt
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Galerijos

Ką pamatyti Paryžiuje per 2 dienas (2)

Jeigu norite trumpam atsiplėšti nuo darbų, savaitgalio kelionės - pats tas. Ypač kai galima surasti pigius bilietus ir dviems dienoms nuskristi kad ir į Paryžių.

Įspūdingiausi gatvės meno kūriniai iš viso pasaulio (1)

Gatvės menas turi savo žavesio. Spalvingi piešiniai gali atgaivinti ir pilkiausius pastatus, dažnai jie prajuokina ar priverčia susimąstyti.

Kelionė į Prancūzijos Alpes: Šamoni, Monblanas, strazdai ir švilpikas (6)

Šis skaitytojos pasakojimas atsiųstas konkursui „Mano įsimintinos atostogos“. Dėkojame skaitytojai Astai. Laukiame Jūsų istorijų ir įspūdžių!

Romėnų pirčių griuvėsiai Varnoje, Bulgarijoje

Varnos miestas Bulgarijoje didžiuojasi vienu įdomiausių Romos imperijos palikimų – senovinėmis pirtimis. Tai didžiausias romėniškų pirčių kompleksas Balkanų pusiasalyje.

Portas – gražuolis prie Atlanto vandenyno (13)

Portas – miestas Portugalijos šiaurės vakaruose, prie Atlanto vandenyno. Tai – antrasis pagal gyventojų skaičių miestas Portugalijoje.

Brazilijos kasdienybė lietuvės dviratininkės akimis

Beveik keturiasdešimt laipsnių karštis, upeliais žliaugiantis prakaitas, kurį nusiplovus akimirksniu vėl tampi šlapias. Tokia lietuvės dviratininkės Nijolė Marcinkėnienės, jau penktą mėnesį minančios aplink Pietų Ameriką, kasdienybė. Su daug pakeliui sutiktų žmonių ir nuotykių.

Maldyvai - Rojus Žemėje

Kas buvo Maldyvuose - gali patvirtinti - tai tikrai Rojus Žemėje.

Užburianti Maljorka, kurioje gimsta mūzos (1)

Ar gerai pameni akvarelės spalvų paletę? Jei taip, nebus sunku įsivaizduoti Maljorkos grožio paveikslą.

Kelionių nuotraukos, kurios kaip reikiant sužadins apetitą

Melissa Hie – užsienietė, kuri per keliones ypač daug dėmesio skiria maistui. Ji ragauja ir skuba įamžinti tiek populiarius, tiek pačius keisčiausius kitų šalių skanėstus.

8 faktai apie „Ladurée“ prašmatnius skanėstus (4)

Dažnas, neatsispiriantis saldumynams, svajoja aplankyti prašmatnių desertų „Ladurée“ parduotuvę - restoraną pačiame Paryžiaus centre.

Keliautojo poelgis pribloškė jo mamą (22)

Dažnas yra pasvajojęs mesti darbą, pasiimti kuprinę ir leistis į kelionę. Būtent taip ėmė ir padarė užsienietis Jonathanas Quiñonez.

Dėl atostogų tokioje vietoje tikriausiai padarytum viską (10)

Pasak keliautojų, Santorinio sala (Graikija) yra ta vieta, kurią privalai aplankyti nors kartą gyvenime.

Keliautojas Justas: į šią vietą taip lengvai nepateksi

Tortuguero (vėžlių žemė) – kaimelis ir Nacionalinis parkas, esantis prie Karibų jūros. Jis garsus tuo, kad kasmet jame tūkstančiai vėžlių patelių atkeliauja dėti kiaušinių, o kai jie pradeda ristis – vaizdas būna neapsakomas.

Stebuklinga vieta, kurioje norisi sau įžnybti

Pasak keliautojų, Kosta Rikos upė Rio Celeste daro stebuklus. Lietuvis Justas pasidalino šioje vietoje patirtais įspūdžiais ir fotografijomis.

Panama: kas joje privers jaustis nejaukiai?

Panamos miestas – Panamos sostinė ir moderniausias miestas visoje Centrinėje Amerikoje, turintis ne vieną savo veidą. Keliautojas Justas Rėkašius dalinasi įamžintomis akimirkomis jame.