Cukriniai runkeliai šiemet neįprastai saldūs

 (10)
Šių metų runkelių augimas ne taip stipriai džiugina, kaip jau buvome įpratę pastaraisiais metais. Šį sezoną nesitikima rekordų, prognozuojama, kad sezonas bus vidutinis. Kadangi runkeliai mažesni, labia svarbu susikoncentruoti į kuo kokybiškesnį derliaus nuėmimo procesą.
© Shutterstock nuotr.

Derliaus nuostolių problema vis dar aktuali Lietuvoje, kadangi jų laukuose pastebima vis dar per daug. Kadangi augintojai naudoja labai modernią derliaus dorojimo techniką, nuostoliai dažniausiai pasireiškia dėl žmogiškojo faktoriaus. Dažna derliaus nuostolių priežastis - skubėjimas, naktinis darbas, nesugebėjimas operatyviai reaguoti į pasikeitusią lauko situaciją ir pakeisti kombaino nustatymų. Visa tai lemia, kad laukuose vidutiniškai lieka 20-25 % derliaus, teigia "Nordic Sugar Kėdainiai" fabrikas.

Dėl sausros ir sulėtėjusio runkelių augimo, ir gamybos sezonas šiais metais pradedamas vėliau. Tokia pati situacija ir kituose Nordzucker grupės cukraus fabrikuose visoje Europoje.

Nors kol kas runkeliai yra mažesni nei esame įpratę matyti šiuo laikotarpiu, kita vertus jie yra labai "saldūs". Kadangi iš pirmųjų atliktų analizių pastebimas gana aukštas cukringumo procentas. Laukuose runkeliai vis dar auga, todėl tikimasi didesnio šaknų svorio cukraus gamybos sezonui įsibėgėjus.

Kaip ir kasmet gamybos prdžioje kyla iššūkių, kadangi cukraus fabriko dalių tarpusavio sąveika pasirodo tik pradėjus fabrikui dirbti pilnu pajėgumu. Žinoma prie sklandaus darbo labai daug prisideda ir žaliavos kokybė. Pradžioje sezono tiekti kokybišką žaliavą taip pat didžiulis iššūkis ir saldžiųjų šaknų augintojms, kadangi kiekvieni metai skirtingi ir kombainams kasmet reikalingi skirtingi reguliavimai.

Lietuvoje cukriniai runkeliai daugiausiai auginami Vidurio žemumoje: Marijampolės, Kėdainių, Panevėžio, Radviliškio, Pakruojo rajonuose, mažiau Kauno, Kupiškio, Biržų, Raseinių, Prienų rajonuose. Iš 100 kg cukrinių runkelių yra pagaminama 16,5 kg cukraus.

Užsakymo nr.: PT_69210108

www.DELFI.lt
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją