Už populiarias daržoves šiemet mokėsime žymiai daugiau

 (59)
Kopūstus auginantys ūkininkai šiemet didelio derliaus nesulaukė. Kai kurie sako, kad didėjančios kopūstų kainos gali paploninti pirkėjų pinigines.
© Shutterstock nuotr.

Didžiulius plotus kopūstų auginantis Vidmantas Girdzijauskas teigia, kad dėl sausrų nukentėjo daržovių derlius.

„Mūsų ūkis yra išskirtinės kokybės, naudojame trąšas su azoto apribojimu. Auginu 100 hektarų kopūstų, manau, kad tai – didžiausias plotas Lietuvoje. Šiemet derlius dėl sausros tikrai bus mažesnis. Iš viso turime 20 veislių kopūstų, dauguma yra olandiškos. Kopūstus liejame laistymo sistemomis iš natūralių šaltinių”, – sakė V. Girdzijauskas

Praėjusiais metais verslininkas patyrė nuostolių dėl Rusijos embargo, šiemet jų gali patirti dėl vasarą vykusios sausros.

„Kai buvo galimybės, dirbome su Rusijos rinka, kai ji užsidarė, patyrėme labai didelius nuostolius. Šiemet pelningumą sumažins buvusi sausra”, – komentavo ūkininkas

Anot V. Girdzijausko, žalos patyrė ne vien Lietuvos, bet ir Lenkijos kopūstų augintojai.

„Mūsų konkurentai lenkai irgi labai nukentėjo. Kaina ten žymiai pakilo, lietuviai dabar siunčia kopūstų produkciją į Lenkiją, tokių dalykų per mano 20 ūkininkavimo metų nebuvo”, – stebisi kopūstų verslu užsiimantis vyras.

Šiemet ūkininkui gauti Europos Sąjungos paramos nepavyko. Anot V. Girdzijausko, ją gauti ne taip lengva: „Siekiant gauti Europos struktūrinių fondų paramą, svarbiausia pateikti tinkamą projektą, vienas iš kriterijų yra ūkininko amžius. Jei esi garbaus amžiaus, dar klausimas, ar paramą gausi. 5 metus reikia vykdyti nustatytus įsipareigojimus ir teikti parodymus, kad veikla naši ir pelninga.“

40 hektarų kopūstų auginantis Virgilijus Kuprevičius teigia, kad ankstesniais laikais prekyba kopūstais buvo lengvesnė.

„Iš pradžių neturėjau daug kopūstų, viskas prasidėjo nuo mažo kiekio, užauginome, pardavėme, o dabar išsiplėtėme į didelį ūkį. Kopūstas yra ne iš lepių augalų, tai paprasta daržovė. Bet vis vien derlius priklauso nuo vandens. Šiemet daug mažiau derliaus, o kur nebuvo lieta, tai išvis prastas vaizdelis”, – pasakojo ūkininkas.

Anot V. Kuprevičiaus, yra nemaža tikimybė, kad ir taip didelės kopūstų kainos dar kils.

„Kopūstus auginame tik Lietuvos rinkai ir prekybos tinklams. Dėl sausrų kopūstų kaina turėtų kilti. Ji ir taip didelė. Dėl to man sąžinė neleidžia jos kelti. Anksčiau kopūstas kainavo 9 euro centus, dabar galima pasižiūrėti į Lenkijos rinką, ten jis kainuoja - 35 centus. Anksčiau buvo perteklinė produkcija ir dėl to kopūstai kainavo nedaug, dabar jų kaina pakilo ir niekas nesiruošia taip greitai parduoti”, – sakė verslininkas.

Užsakymo nr.: PT_69147926

www.DELFI.lt
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją