Prekybos centro ir ūkininko sūris: galima atskirti net užsimerkus

 (28)
Kaimiškas sūris – vienas labiausiai lietuvių mėgstamų pieno produktų. Vis dėlto ūkininkas Valdas Kavaliauskas pastebi, kad sūrio kokybę užtikrinti sunku. Jis DELFI papasakojo, kokios kokybės gaminiai mus pasiekia.
© DELFI / Kiril Čachovskij

„Yra jaučiamas žmonių susidomėjimas. Dėl realizacijos problemų nėra. Jeigu darai geros kokybės produktą, jį realizuoti nesunku. Tačiau, kokybę sukurti sunku. Visa tai priklauso nuo kvalifikacijos ir žinių, kurias turi ūkininkas, nes viskas yra daroma iš pieno, kuris yra gyvas produktas, pilnas bakterijų, todėl reikia tam tikros kvalifikacijos“, - apie šią verslo nišą klabėjo „Sūrininkų namų" vadovas V. Kavaliauskas.

Anot pašnekovo, Lietuvoje gaminamas sūris yra geras, tačiau jo kokybė būtų dar aukštesnė, jei ūkininkai turėtų galimybes kelti savo kvalifikaciją: „Pas mus nėra kažkokių rimtesnių mokymų, kurie būtų orientuoti į pieno perdirbimą ūkiuose. Lietuvoje yra daugiau mokoma aukštųjų technologijų, bet tai orientuota į pramoninius dalykus, o smulkių ūkininkų ruošimo nėra. Mes bandome užpildyti tą spragą, šiandien pas mus yra konsultantas iš Prancūzijos ir yra suvažiavę ūkininkai.“

Ūkininkas tikino, kad sūrininkams verta jungtis į susivienijimus. Pavyzdžiui, jis prekiauja penkių šeimų pagamintais sūrio produktais.

„Susikooperavo penkios šeimos - penki sūrininkai. Kartu prekiaujame. Realizacijos problemų tikrai neturime, nuolat stengiamės kelti kokybę ir pagerinti skonines savybes. Prekiaujame ir ožkos, ir karvės pieno sūriais, šiek tiek avies pieno produktų yra, taip pat tradiciniais varškės sūriais, yra ir saldaus pieno bei pelėsinių sūrių“, - vardijo V. Kavaliauskas.

Pašnekovas palygino sūrių produkciją ūkininkų turgeliuose bei prekybos centruose: „Tai yra visiškai kitokių kategorijų produktai. Vienas dalykas, kai produktai yra daromi iš pasterizuoto pieno. Tuomet ypatingas dėmesys skiriamas sanitarijai, higienai, bet atsilieka skoninės savybės, kvapai. Kai dirbi su nepasterizuotu pienu, panaudojama visa gyvybė, atsiskleidžia gyvybės vaivorykštė. Jeigu būtų akla degustacija ir jums padėtų du sūrius, jūs puikiai atskirtumėte, kuris yra kuris.“

Pasak ūkininko, šiuolaikinė sūrininkystė eina dviem vienas nuo kito tolstančiais keliais. Vienoje pusėje - sparčiai besivystanti pieno perdirbimo pramonė, kai tarptautinėje rinkoje didžiuliais mastais superkamas pienas arba jo koncentratas. Taip privalomai pasterizavus sugebama pasiūlyti pilnas lentynas pieno produktų.

Kitu keliu eina smulkieji sūrininkai, stengdamiesi palaikyti tokią tradiciją, kad gyvuliai ėda žolę ir duoda pieną, kad per sūrinės langą matosi ganoma banda, kad sūriams naudojamas tik šviežias ir nepasterizuotas pienas, kad sūris daromas kiekvieną dieną, kad sūris yra rankų darbo, proto ir širdies rezultatas.

Kaip teigė, V. Kavaliauskas, smulkaus sūrininko produktų nerasite prekybos centrų vitrinose ir nepamatysite televizijos reklamose. Ūkininkai savo gaminius parduoda nedideliuose turgeliuose.

Užsakymo nr.: PT_69010192

www.DELFI.lt
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją