„Premjeras kirto: skandalus kursto prezidentė“ . Šie premjero, pasižyminčio ramiu tonu, žodžiai suintrigavo ir mane. Pasirodo A.Butkevičių iš pusiausvyros išvedė tų nelemtų už 4 tūkstančius eurų įsigytų peilių ir kitų įrankių, t.y. daugiau kaip už aštuonis kartus didesnę kainą, istorija.
Dr. Vidmantas Žiemelis
© Asm. albumo nuotr.

Šį piktnaudžiavimo ar aplaidumo faktą dar 2014 m. pabaigoje išsiaiškino pati Krašto apsaugos ministerija ir medžiagą perdavė Karo policijai, o vėliau ir Lietuvos Respublikos Generalinei prokuratūrai. Generalinio prokuroro D.Valio vadovaujama prokuratūra neįžvelgė, mano požiūriu, akivaizdžios nusikalstamos veikos. Ir štai po dviejų metų opozicija iškėlė šį faktą į viešumą. Gerai ar blogai? Manau, viską reikia daryti savo laiku. Juk šis įrankių įsigijimo faktas visiems buvo žinomas ir anksčiau.

Man, kaip signatarui, ne vieną kadenciją buvusiam LR Seimo nariu, kaip piliečiui skaudu, kad įrankių įsigijimo už kelis tūkstančių eurų istorija smogė milžinišką smūgį Lietuvos kariuomenei ir krašto apsaugos finansavimo didinimo politikai, juo labiau dabar, kai mes, gyvendami neprognozuojamo didžiojo kaimyno pašonėje, turime susitelkti ir stipinti savo šalies galią. Tačiau savo rankomis kertame šaką, ant kurios sėdime. Ir tai padaroma ne priešiškai nusiteikusių mūsų šalies atžvilgiu rankomis, bet tų, kurie save vadina Lietuvos patriotais.

Ar šį piktnaudžiavimo ar žioplumo faktą reikėjo spręsti viešai, ar tai daryti kitokiu būdu?

Iš tiesų viešumas neretai veiksmingesnė priemonė negu teisinių institucijų priimti sprendimai, tačiau ne visada, o ypač paviešinant susijusius su šalies saugumu klausimus. Šalies gynybos klausimus, net ir nesusijusius su karinės ginkluote, mano požiūriu, turėtų spręsti Lietuvos Respublikos valstybės gynimo taryba, kurios sudėtyje yra ir konfliktuojančių šalių atstovai. Gynimo taryba, vadovaudamasi LR valstybės gynimo tarybos įstatymo 4 straipsniu, ne tik svarsto pagrindinius šalies nacionalinio saugumo politikos ir gynybos principus bei kryptis, bet ir koordinuoja valstybės valdymo institucijų, susijusių su nacionalinio saugumo užtikrinimu, veiklą.

Tad ir šiuo atveju šalies vadovė galėjo sukviesti Gynimo tarybos posėdį ir aptarti šį klausimą, pavedant tam tikroms institucijoms atlikti tyrimą ir tik po to priimti sprendimus, ir, reikalui esant, apie tai informuoti visuomenę. Matomai, koją pakišo artėjantys Seimo rinkimai, kuriuose, atrodo, aktyviai dalyvauja ir aukščiausiųjų valdžių vadovai bei aukšti šalies pareigūnai.

Šiuo atveju akivaizdžiai prarandamas sveikas protas, užmirštant visų šiame ginče dalyvaujančių įsipareigojimus NATO, tautai stiprinti šalies gynybinį pajėgumą, palaipsniui didinant krašto apsaugos finansavimą, užmirštant, kad tokie konfliktai pasitarnauja ne šalies saugumui, piliečių gerovei, o tik priešiškai nusiteikusių Lietuvos atžvilgiu interesams. Neabejotinai Rusijos prezidentas V.Putinas ir jo aplinka ploja rankomis ir, manau ‚ vis „papila žibalo“, kad konfliktas gilėtų.

Raginu atsikvošėti, nurimti ir šį klausimą spręsti civilizuotai, sušaukiant LR valstybės gynimo tarybos posėdį, ir apie priimtus sprendimus informuojant visuomenę.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Sugriežtintas „Karklės“ saugumas ir gausus nelegalių radinių biuras (19)

Penktadienio vidurdienį duris atvėrusio festivalio „ Karklė “ apsaugos darbuotojai nesnaudžia...

Laisvalaikio veikla lietuviui atnešė milijonus: atskleidė sėkmės formulę (2)

Vienas iš „ Vinted “ įkūrėjų Justas Janauskas , atsimindamas studijų laikus Vilniaus...

Papasakojo, ką patyrė per išpuolius Ispanijoje: britų aktorė slėpėsi restorano šaldytuve (3)

Per Barseloną supurčiusį išpuolį aktorė Laila Rouass, besifilmuojanti „BBC One“ kanalu...

Artėjančio šaltojo sezono mados: neišsižadėkite rudų atspalvių (3)

Nors įdegis dažniausiai asocijuojasi su vasara, atėjus rudeniui gelsvai rusva spalva tikrai...

Apie prezidento postą svajojusiam J. Petraičiui – ypatinga žinia iš teismo (85)

Prieštaringai vertinamas Australijoje gimęs milijonierius, kolekcininkas, 2002 m. Lietuvos...

Erdvėlaiviai „Voyager“ paruošti atvesti ateivių į Žemę (2)

Netrukus astronomijos mėgėjai turės progą švęsti – „ Voyager “ programai sukanka 40 metų....

Joniškio rajone iš voljero pabėgo meška (27)

Penktadienį Joniškio rajone esančiame Kirnaičių kaime iš kavinėje „Plūgo broliai“ esančio...

Vokietijoje per išpuolį subadyti du žmonės, vienas jų mirė (150)

Vokietijos vakariniame Vupertalio mieste du žmonės penktadienį buvo subadyti, vienas jų –...

Dauguma bėgiojančių žmonių susiduria su ta pačia problema: kaip jos išvengti (1)

Rugpjūčio pradžioje „ Eurovaistinės “ užsakymu tyrimų bendrovės „Synopticom“ atlikto...

Incidentas Suomijoje: į ligoninę išvežti aštuoni žmonės atnaujinta (240)

Suomijos pietvakariniame Turku mieste penktadienį buvo subadyta keletas žmonių, o mažiausiai...