Tik neseniai rašiau apie tai, kodėl neverta „kariauti“ visais frontais, įskaitant Lietuvos viduje su mūsų pačių piliečiais. Kas žino, gal ši mintis vieną dieną pasieks ir sveikatos apsaugos ministrą Vytenį Andriukaitį?
Eligijus Masiulis
© DELFI (K.Čachovskio nuotr.)

Kol kas ministras neištveria nė mėnesio be mūšių ir žvanginimo ginklais, be garsiai kartojamo priesako demaskuoti ir nubausti tikruosius „liaudies priešus“.

Matėme, kaip vyko V. Andriukaičio paskelbtas karas, siekiant supriešinti valstybines ir privačias šalies gydymo įstaigas (bei jų pacientus). Nepavyko – žmonės vis dar renkasi gydytoją iš anksto nepasitarę su ministru.

Stebėjome bandymus kariauti su jaunaisiais medikais, kurie po studijų perka bilietus į užsienį, bet kažkodėl nedirba atokiuose Lietuvos miesteliuose. Ir vėl jokio rezultato – ministro įsakymai „atidirbti“ kaip į dangų.

Kadangi eilės prie šalies gydymo įstaigų netrumpėja, o problemos tos pačios, ministras rado naują „liaudies priešą“. Šįkart tai – šalies medikai, kurie, kaip galima suprasti iš ministro kalbų, bene vidury baltos dienos profesionaliai apiplėšinėja valstybę.

Jei kas nors iš „juodojo“ ministro sąrašo (apie 1000 šalies medikų) dirba neteisėtai ir pažeidžia įstatymus – atitinkamos tarnybos jau šiandien gali ir turėtų imtis veiksmų. Kitas reikalas – kas laukia po to, kai gegužės mėnesį ne tik specialiosios tarnybos, bet ir naujai sveikatos apsaugos ministro suburta (išmuštruota) brigada patrauks „tikrinti“ gydymo įstaigų?

Trumpa istorija „iš gyvenimo“. Viena medikė, šiandien galbūt uždirbanti daugiau nei sveikatos apsaugos ministras, po 20 metų darbo pagaliau gali sau leisti tokią prabangą kaip suvalgyti pietus pietų pertraukos metu. Iki tol daktarė paprasčiausiai nerasdavo laiko, o pietauti pradėjo po to, kai pačiai sustreikavo sveikata.

Nepaisant to, kaip medikė bebūtų vertinama už savo darbą, ji šiandien atsidūrė „juodajame“ ministro sąraše. Kodėl? Nes dirba trijose vietose, t.y. miesto ir rajono poliklinikoje bei privačioje klinikoje (plius kartą per savaitę vyksta pas pacientus į miestelį savo rajone).

Tą pačią medikę jau kelerius metus vilioja viena Vokietijos gydymo įstaiga. Žada ne mažesnę algą. Moteris lieka Lietuvoje dėl savo šeimos. Medikė mano, kad naujojo V. Andriukaičio paskelbto karo pasekmės bus aiškios – pikti medikai ir pikti, dar ilgiau specialistų laukiantys pacientai.

Gal būtent to siekia gydymo prieinamumą norintis pagerinti sveikatos apsaugos ministras? Kur čia sveikatos reikalai, kai ministras televizijos eteryje pripažįsta, kad norėtų būti panašus į Don Kichotą. Šis personažas, beje, garsus ne tik tuo, kad kovojo su įsivaizduojamais milžinais – vėjo malūnais. Savo „regėjimuose“ paskendęs Don Kichotas kartą puolė avių bandą, laikydamas ją priešo kariuomene. Rezultatas – piemenys jam išmušė dantis...

Sveikatos apsaugos ministras, televizijos laidoje priešais save pasidėjęs „papkę“ su „juoduoju sąrašu“, taip pat aiškina, kad ne viskas sovietmečiu buvo blogai. Jei galvoji kitaip, pasilaikyk sau (ministras žino geriau, nes tais laikais iš tikrųjų gyveno).

Ministras turbūt geriau žino ir apie tuos laikus, kai pats negyveno, t.y. apie laikmetį, kai buvo randami ir baudžiami „liaudies priešai“.

V. Andriukaitis mėgsta pabrėžti, kad pats gimė Sibire, mėgsta Antikos laikų posakį „su skydu arba ant skydo“, o taip pat – rusišką posakį „pasitikėk, bet tikrink“. Beveik tobulas kario paveikslas. Kario, kuris įsivaizduoja save arba laimėjusį mūšyje, arba garbingai kritusį jame. Bet kieno šis „mūšis“, ministre?

Faktas tas, kad ant 1000 šalies gydytojų šiandien mestas įtarimų šešėlis. Ar tai nelems garbingų ir atsidavusių savo darbui medikų nusivylimo? Ar jie dar labiau nenorės viską mesti ir pasiimti kone ant stalo padėtą bilietą į vokietijas, norvegijas ir anglijas?

Ar kaimo močiutė, pas kurią prie namų daktaras dabar atvažiuoja bent kartą per savaitę, nuvyks iki artimiausio miesto? Ar žmogus, laukiantis vienintelio išganingo siuntimo, po „pertvarkų“ jį gaus greičiau nei per tris mėnesius?

Visada tikėjau, kad reikia bausti ne tuos, kurie dirba, kurie savo sukauptomis žiniomis ir pastangomis bando susikurti geresnį rytojų sau ir savo šeimai. Todėl esu įsitikinęs, kad ne čia ministras pradėjo savo naują karą ir apsibrėžė „medžioklės“ plotus.

Jei šiandien sveikatos sektoriuje kažkur į šešėlį nuplaukia milijardas ar du, gali būti, kad po ministro „pertvarkų“ šios sumos padvigubės. Kodėl? Tiesiog gerokai išaugs eilė norinčių patekti pas tą vienintelį gerą mediką, dirbantį vienintelėje įstaigoje visame rajone.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Seimo socdemai su valstiečiais bando sudaryti slaptą paktą (6)

DELFI duomenimis, antradienį Seimo Socialdemokratų frakcijos bei Lietuvos valstiečių ir žaliųjų...

Dėl suvalgyto saldainio – konfliktas su prekybos centro apsaugos darbuotoju (14)

Prieš pirkdami maisto produktus turguje, nesibodite jų paragauti, o pardavėjai tai leidžia.

Mama parodė, ką Turkijoje siaučiantis virusas padarė jos vaikui: oda luposi gabalais (61)

Turkij os turizmui – neramios dienos. Nuo liepos vidurio nesiliauja pranešimai apie Koksaki...

D. Adomaitis paskelbė galutinį rinktinės dvyliktuką papildyta trenerio interviu (117)

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės trenerių štabas likus kiek daugiau nei savaitei iki Europos...

J. Baronui pavyko pasprukti, nes nuo kojos buvo nuimta apykojė (34)

Po išpuolio sostinės Antakalnio mikrorajone esančioje picerijoje policijos ieškomas tris kartus...

1 euras Odesoje – per dideli pinigai: parodė, ką galima nusipirkti už centus (131)

Pigiau nei Odesoje – sunku surasti. Šiame Ukrainos kurorte už centus galite važinėti viešuoju...

Feisbuke plinta kliedesys apie žiurkių mėsą (15)

Visus melagingos naujienos bruožus turinti nuoroda antradienį pradėjo plisti tarp socialinį...

Beveik 20 metų japonus pažįstantis lietuvis papasakojo, kas jį stebina iki šiol

Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Azijos studijų centro (ASC) vadovas dr. Aurelijus Zykas DELFI...

Barselonoje buvo planuojamas kur kas didesnis išpuolis (3)

Vienas iš įtariamų išpuolio Barselonoje rengėjų teisme pripažino, kad buvo planuojama įvykdyti...