Principai kainuoja. Tai supratau dar vadovaudamas Seimo Kriminalinės žvalgybos parlamentinės kontrolės komisijai. Man buvo suteiktas leidimas dirbti su visiškai slapta, net žvalgybinio pobūdžio, informacija.
© DELFI / Tomas Vinickas

Turėjau galimybę stabdyti ir stabdžiau bet kokį neteisėtą poveikį valstybei, politikams, asmenims, specialiosioms tarnyboms. Dėl to nuolat jutau spaudimą. Per antrus ir trečius asmenis man būdavo perduodami „linkėjimai“, tam tikri pageidavimai. Specialiosioms tarnyboms apie tai pranešta.

Dabar (taip vertinu situaciją) „linkėjimai“ man buvo perduoti Seimo nario Povilo Urbšio lūpomis.
Seimo nariui P. Urbšiui linkiu pačiam išbandyti savo veiklos metodus ir pačiam tapti šmeižto kampanijos taikiniu. Paskleisti gandus, sukelti abejones, po to jas pateikti kaip faktus ir padaryti išvadas. Tai yra juodosios technologijos.

Ponas P. Urbšys paskelbė, kad nevienareikšmiškai ir prieštaringai vertinamo tauragiškio „įtaka gali būti perteklinė“ man ir mano šeimai. Pone Urbšy, o jei tos įtakos apskritai nėra ir nebuvo? Jokios? Mane su Jūsų minėtu asmeniu sieja tik tai, kad esame tauragiškiai. Kaip Liudas Mikalauskas, Remigijus Šimašius, kiti Lietuvoje žymūs tauragiškiai.

Turėjau galimybę stabdyti ir stabdžiau bet kokį neteisėtą poveikį valstybei, politikams, asmenims, specialiosioms tarnyboms. Dėl to nuolat jutau spaudimą. Per antrus ir trečius asmenis man būdavo perduodami „linkėjimai“, tam tikri pageidavimai. Specialiosioms tarnyboms apie tai pranešta.
D. Petrošius

Norėjau akis į akį pasikalbėti su Seimo nariu P. Urbšiu tiesioginiame TV eteryje. Akivaizdus sutapimas, bet tokia galimybė man nebuvo suteikta. Turėjau ir turiu P. Urbšiui klausimų: koks jo interesas dalyvauti šmeižto kampanijoje, nukreiptoje prieš mane? Ginamas viešasis interesas? Šmeižtas negali būti viešasis interesas. Manau, kad vyksta asmeninių ar grupinių interesų gynimas.

Praėjusią savaitę pats kreipiausi į Lietuvos Respublikos Generalinę prokuratūrą, Lietuvos Respublikos Specialiųjų tyrimų tarnybą, Lietuvos Respublikos Valstybės saugumo departamentą ir Policijos departamentą prie VRM su prašymu ištirti P. Urbšio pateiktus „faktus“.

Esu atviras ir neturiu, ko slėpti, neturiu dėl ko teisintis. Savo pavyzdžiu noriu parodyti, kad prieš neteisybę turi būti kovojama teisiniais dalykais ir viešumu.

Nenormalu, kai vieno ar kelių asmenų šmeižtas tampa įtakos įrankiu būsimajai Vyriausybei ir jos vadovui.

Šiandien, nenorėdamas nereikalingų įtampų Vyriausybėje bei siekdamas apsaugoti savo šeimą ir užkirsti kelią tolimesnei šmeižto kampanijai, atsiėmiau savo kandidatūrą į teisingumo ministro postą. Šiuo atveju nulėmė mano principas, kad šeima man svarbiau už postus ir karjerą. Juolab kad valstybė dėl tokio mano žingsnio nesugrius. Sugriūti gali dėl kitų dalykų, kurie su teisine valstybe neturi nieko bendro.

Esu tikrintas, pertikrintas specialiųjų tarnybų (juk man buvo leista dirbti su visiškai slapta informacija), ir niekas jokių blogų pažymų apie mane neturi ir negali turėti. Na, nebent pažymą surašytų kokia nors „Ukrainos žvalgyba“. Juokauju, nors iš tiesų situacija nėra juokinga.
Nežinau priežasčių, bet P. Urbšys, kartu su manimi dirbdamas Seimo Kriminalinės žvalgybos parlamentinės kontrolės komisijoje, priešingai nei aš, neturėjo leidimo dirbti su visiškai slapta informacija.

Praėjusią savaitę pats kreipiausi į Lietuvos Respublikos Generalinę prokuratūrą, Lietuvos Respublikos Specialiųjų tyrimų tarnybą, Lietuvos Respublikos Valstybės saugumo departamentą ir Policijos departamentą prie VRM su prašymu ištirti P. Urbšio pateiktus „faktus“.

Premjero S. Skvernelio prašiau viešai paskelbti specialiųjų tarnybų pažymą apie mano asmenį ar bent jau bendrą šios pažymos turinį. Šiandien premjeras viešai pareiškė, kad dėl mano asmens „nebūta jokių sąsajų, kurios keltų įtarimų“. Tuo viskas ir pasakyta.

Džiaugiuosi, kad ponas P. Urbšys nebevadovauja jokiam STT padaliniui, nes neatsakingas, gandais paremtas veikimas reikštų, kad nukenčia daug nekaltų žmonių.

Manau (tą visada teigiau ir žodžiais, ir veiksmais), kad valstybė neturi būti valdoma sukurptais skandalais, išgalvotomis istorijomis, šmeižtu ir melu. Taip laužoma valstybė, taip laužomi žmonių gyvenimai. Ir taip neturi būti, nors, deja, yra. Teisingumą turi vykdyti ne gandus skleidžiantys asmenys, o teismai. Taip parašyta Konstitucijoje. Ir tai yra svarbiausias teisinės valstybės pagrindas.

Už šmeižtą turi būti atsakoma. Net jei šmeižia Seimo narys, saugomas parlamentaro imuniteto.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Orai: vasara pasiduoda (10)

Artimiausiomis dienomis vasara nepažers jokių staigmenų: dangumi vis plauks debesų virtinės, tad...

3 milijardų apyvartą valdančios bendrovės prezidentė: pinigus pradėjau uždirbti vos 12 metų (29)

Iš Glazgo kilusi Allison Kirkby – nedidutė, tvirto sudėjimo šviesiaplaukė valdo kompaniją,...

Lietuviškos kainos galioja ne visiems: pasiūlė mokėti gerokai brangiau (45)

Lietuvoje įdarbinus profesionalę iš užsienio, paaiškėjo labai nemalonus dalykas: visus leidimus...

Akušerė-ginekologė: šlapimo pūslės uždegimas gali turėti baisių pasekmių (11)

„Daugeliu atveju, negydomas šlapimo pūslės uždegimas gali praeiti savaime, be gydymo, jei tik...

M. Kuzminskas įsikūrė D. Sabonio ir V. Mačiulio kaimynystėje (23)

Aistringas Lietuvos krepšinio gerbėjas iš Rygos (Latvija) Normundas Macis papildė savo asmeninę...

Dėl planų griauti pajūrio tualetus ginklus surems teisme: tai – absurdas (101)

Rugpjūčio pradžioje naujieji Palangos paplūdimio tualetai buvo pripažinti neteisėtais...

„Napoli“ sulaužė Nicos įtvirtinimus ir žengė į UEFA Čempionų lygos grupių etapą džiaugiasi škotai, slovėnai, graikai ir ispanai

Į UEFA Čempionų lygos grupių varžybų etapą užtikrintai žengė Italijos vicečempionė...

Tiesiog atėmė žadą: 70 eurų kainavusio bilieto pareikalavo ir iš 4 mėnesių kūdikio (504)

DELFI skaitytoja Virginija pasakoja patekusi į absurdišką situaciją – už galimybę stebėti...

Kuriantiems savo namus – vertingi interjero architektės patarimai (22)

Nemažai apie savo būsto interjerą galvojančių žmonių vis dar iki galo nesupranta, ko gali...

Vyro išradingumas stebina: internautai pametė galvas dėl kambario šuniui (10)

Vienas vyras sumąstė savo šuniui įrengti kambarį po laiptais. Kai jis pasidalino nuotraukomis...