Dėkoju „šešėliniam premjerui“ Virgiui Valentinavičiui už tokį dėmesį mano kukliam asmeniui. Noriu pastebėti, kad ES pažengė gerokai toliau, strategijoje iki 2020 m. kalbama apie ES šalių narių ir kaimyninių šalių energetinį Šengeną - nuo Rusijos iki Alžyro, apie šalies energetinę diversifikaciją, bet ne apie mistinę energetinę nepriklausomybę. Taigi, siūlyčiau V.Valentinavičiui susipažinti su ES strategija ir praplėsti savo akiratį...
Birutė Vėsaitė
© DELFI (A.Didžgalvio nuotr.)

O dabar apie branduolinę energetiką. Esu branduolinės energetikos entuziastė. Dar daugiau. Noriu pasakyti, kad tiek Europoje, tiek pasaulyje vyksta branduolinės energetikos renesansas. Europos šalys atnaujina savo branduolines jėgaines ir stato naujas, nes tai efektyviausia priemonė pristabdyti klimato kaitą planetoje ir mažinti anglies dvideginio emisijas. Be to, branduolinė elektros energija yra pigiausia po hidroelektros energijos, įskaitant branduolinę saugą, atliekų saugojimą bei laidojimą.

Taigi, jei norime atlikti gerą darbą savo vaikams ir anūkams ir pasiekti realią šalies energetinę nepriklausomybę, kuo skubiau turime apsispęsti dėl naujos branduolinės jėgainės statybos. Apmaudu, kad šioje istorijoje buvo prarasti 2 auksiniai metai, kai buvo ardomas „Leo LT“, nes niekas manęs neįtikins, kad Vyriausybė, turėdama kontrolinį akcijų paketą negalėjo priversti „krautuvininkų“ statyti atominės jėgainės. Prie „Leo LT“ ardymo labai aktyviai prisidėjo konservatoriai ir jų rėmėjai.

Tačiau ar V.Valentinavičiui dar iki šiol neaišku, kokios interesų grupės kurstė visuomenę ir kodėl tokiems kurstymams pasidavė energetinės nepriklausomybės šaukliai – konservatoriai? Beje, kodėl, užsidėję laurus dėl „Leo LT“ išardymo, nepaaiškinate visuomenei, kad iki šiol visi elektros energijos vartotojai, taip pat ir pensininkai nuo Plungės iki Lazdijų moka po 2 cnt. prie elektros energijos tarifo. Prisipažinkite, kad susimovėte, o dabar bijote, kad tokius pačius metodus žlugdant branduolinę jėgainę taikys opozicijoje esantys socialdemokratai?

Nerimą kelia ir tai, kad pertvarkant Lietuvos elektros energetikos ūkį, viskas daroma slapčia, vien Vyriausybės nutarimais, Seimas nuo šios milžinišką reikšmę turinčios pertvarkos viešiesiems interesams yra visiškai nušalintas.

Priešingai dabartiniams valdantiesiems, socialdemokratai svarstydami atominės jėgainės statybos projektą į darbo grupę buvo pakvietę tuometinėje opozicijoje buvusius konservatorių atstovus – Česlovą Stankevičių, Audronių Ažubalį ir kt. bei visas įmanomas tarnybas – STT, VSD, FNTT, VK. Dabar gi viskas apgaubta paslapties šydu, o bandantys išsiaiškinti kas vyksta paranojiškai apšaukiami Kremliaus agentais.

Drįstu pastebėti, kad tie patys konservatoriai savo rankomis sužlugdė Suskystintų dujų terminalo statybą Klaipėdoje. Šis objektas būtų puikus konkurentas „Gazprom“ dujoms ir šiandien jau būtų galima kirpti atidarymo juostelę. Tačiau vėl prarastas auksinis laikas, terminalą iš naujo nuspręsta statyti toje pačioje vietoje, su tais pačiais veikėjais, tačiau jokių realių veiksmų nevyksta.

Ką jau kalbėti apie energijos taupymą per daugiabučių renovaciją. Per 2 metus pagal konservatorių modelį nėra įvykdytas nei vienas projektas, o ES parama nepanaudojama.

Taigi, atlikus analizę, konservatorių energetinės nepriklausomybės deklaracijos labai skiriasi nuo realių žingsnių. Todėl, p.V.Valentinavičiau, kyla labai daug abejonių, kiek jos yra nuoširdžios.

Ir pabaigai. Jeigu kiekviena nauja valdžia po kiekvienų rinkimų keičia strateginių energetikos projektų esmę, tai ar įmanomas Lietuvoje koks nors 10-20 m. trukmės projektas. Būtent tiek užimtų Atominės elektrinės statyba.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Į populiarumo viršūnes braunasi primiršta šventė: išleidžia tūkstančius eurų (26)

Jei anksčiau prabangiausia šeimos švente buvo įvardijamos vestuvės , tai pastaruoju metu į...

Hobis tapo antrąja profesija (5)

Garsiausiame Pietų Dzūkijos turguje, veikiančiame Lazdijų rajono Veisiejų miesto pakraštyje,...

Orai: įspūdingą karštį nuplaus liūtys (1)

Panašu, kad šį savaitgalį vėl sulauksime panašios karščio kulminacijos kaip ir praėjusį:...

Laisvalaikio veikla lietuviui atnešė milijonus: atskleidė sėkmės formulę (24)

Vienas iš „ Vinted “ įkūrėjų Justas Janauskas , atsimindamas studijų laikus Vilniaus...

Sutemus į „Karklę“ sugūžėjo minios: konfiskuoja ir alkoholį, ir narkotikus papildyta 23:40 (76)

Penktadienio vidurdienį duris atvėrusio festivalio „ Karklė “ apsaugos darbuotojai nesnaudžia...

Ekspertai kai kuriuos Laisvės aikštės pertvarkos projektus pavadino isteriškais (23)

Dailės galerijoje aptarus 10 pateiktųjų projektų, kaip atnaujinti Laisvės aikštę ir jos...

Kai katės pervertina savo galimybės: bando įsirangyti į kelis kartus mažesnes vietas (8)

Yra vienas dalykas, kurį katės mėgsta daryti labiau nei valgyti ir tinginiauti - bandyti sutilpti...

Socialiniame tinkle paatviravo apie sekso metu patirtus sužalojimus (17)

Seksas turėtų būti malonus dalykas, bet kartais jis pasisuka priešinga linkme ir tampa…...

Šiltesni nei įprasta orai išsilaikys ne tik rugpjūtį, bet ir rugsėjį (11)

Pagal dabar turimą informaciją, ne tik rugpjūčio pabaiga, bet ir rugsėjo pradžia turėtų būti...

Joniškio rajone iš voljero pabėgo meška (76)

Penktadienį Joniškio rajone esančiame Kirnaičių kaime iš kavinėje „Plūgo broliai“ esančio...