„Karinio įsikišimo nebus – mes pasisakome už vien taikų šios sunkiausios krizės, šios tragedijos sureguliavimą, – šypsosi Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas. – Viskas, ką darome, nukreipta į tai, kad būtų įgyvendinamas būtent politinis sprendinys.“
© DELFI / Kiril Čachovskij

Zbignevas Jedinskis, į kišenę įsidėjęs Valdemaro Tomaševskio padovanotą Georgijaus juostelę, siūlo NATO bombarduoti Kijevą. Viskas vardan tos taikos. Tokios taikos, kokios nori Rusija. Jos esmė jau seniai deklaruota. Vladimiras Putinas Europos tautas jau seniai padalinęs į kelias kategorijas: tas, su kuriomis galima kalbėtis dėl jų galios ir palankumo jam pačiam (G. Depardieu ar mistraliniai prancūzai, S. Berlusconi italai...), su kuriais galima susitarti dėl neeuropietiško solidarumo (Le Pen prancūzai, gazprominiai vengrai...), kurie yra amžini priešai, nes nesimoko iš rusiškų vadovėlių apie Sovietų Sąjungos neštą kultūrą (lietuviai, latviai, estai, netomaševskiniai lenkai, vakarų ukrainiečiai...), kurie „yra praktiškai viena tauta su putiniškais rusais“ (Rytų Ukrainos ukrainiečiai, Miloševičiaus serbai...). Tautų dalybą pradėjo pagal stalininius vadovėlius, kurie išskirstė tautas pagal klases ir patikimumą. Patobulino pagal fiurerio „kovos“ dienoraščius, antisemitizmą pagardinęs antiamerikonizmu. Gautas tautų ir valstybių selekcijos kokteilis, paskanintas „rusiško pasaulio“ pipirais vis girdomas amą praradusiems Vakarų lyderiams ir antieuropietiškumu susirgusiems visų spalvų radikalams ar marginalams. Tačiau to neužtenka.

Reikia hibridinio melo. Hibridinio melo – hibridiniam karui. Hibridinio melo esmė – neigti akivaizdžius dalykus. Savo veiksmais naikini tarptautinius įsipareigojimus – ir tai vadini taikos siekimu. Desantininkus perrengi „žaliais žmogeliukais“ – ir net jų nepažįsti. Tankus ir šarvuočius siunti į kaimyninės valstybės, kurioje gyvena „ beveik ta pati tauta“ teritoriją – ir jų nuotraukas vadini kompiuterinių žaidimų dalimi. Ukrainoje išguldytus pasiklydusius desantininkus – nesiorientuojančiais erdvėje ir pasiklydusiais tarp sienų. Karas yra, bet tiems, kurie nori – karo nėra. Yra tik virtuali erdvė, kurioje galima hibridinio melo kojas pailginti, kad jos pasiektų paleckius, tomaševskius, jedinskius, subotinus, lekštučius ir kitus burokevičius. Pastarieji noriai prisidėtų prie Lietuvos „federalizavimo“ ir savo dar mokykliniuose sąsiuviniuose nupieštus žemėlapius, „žlugusios kapitalistų Lietuvos“ schemas mielai perkeltų iš virtualaus pasaulio į realų. Ir žinoma, tai padarytų išimtinai vardan „Taikos“ ir „Tiesos“. Jau galima rašyti ir be kabučių, nes jie tikrai tuo tiki. Bet ar mes tam nepadedame diplomatiškai tylėdami, plekšnodami per petį raugėjančiam antieuropietiškumu ar antiamerikonizmu politikui (gal pravers jo balsas) ir kukliai nutylėdami, kai mus aptaško hibridinio melo seilėmis? Tokio susitaikymo simboliai yra ant Vilniaus Žaliojo tilto – tai paminklas lietuviškam prisitaikėliškumui, tylėjimui, apsimetinėjimui. Paminklas hibridiniam melui. Nuimkime šiuos simbolius ir suraskime jiems vietą kokio prekybos centro kieme su kaina – tik už trisdešimt. Bet už visus.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Profesinė liga baigėsi kankinimo prietaisą primenančiame vežimėlyje (25)

Lazdomis varomas invalido vežimėlis . Kai kam jis panašus į kankinimo prietaisą, bet vos...

Japoniją pribaigė ne atominė bomba, o Stalino sprendimas? (492)

Šiemet buvo minimos 72-osios Hirosimos bombardavimo metinės. JAV branduolinio ginklo panaudojimas...

Vasarą keiksnoja, o ji Palangai jau atseikėjo daugiau pinigų (3)

Ši vasara, kaip ir kitos, Palangos miesto rinkliavų centrui (PMRC) yra darbinga, sako PMRC...

Patarimai, kaip išmesti kuo mažiau maisto (4)

Maisto švaistymas – viena opiausių problemų visame pasaulyje. Nors milijonai žmonių planetoje...

Gyvai / Intriguojanti kaimynų akistata: Latvija – Lietuva (182)

Kontroliniame trijų komandų turnyre Rygoje akis į akį stoja dviejų Europos čempionatui...

Artėjančios karinės pratybos gali vėl pakurstyti įtampą Korėjos pusiasalyje (5)

Šiaurės Korėja i ir Jungtinėms Valstijoms apsikeitus piktais grasinimais imtis karinių veiksmų,...

Kirpėja 13 valandų tvarkė paauglės plaukus ir padarė stebuklą (1)

Viena kirpėja Jungtinėse Valstijose atsisakė nuskusti itin susivėlusius depresijos kamuojamos...

Skaniau ir greičiau nebūna: 5 vaisinių kremų tortams receptai

Vasarą dažniausiai norisi lengvesnio maisto iš šviežių ingredientų, todėl desertų mėgėjus...

Gelbėtojai įspėja: šeštadienį vakare siaus škvalas, stambi kruša (51)

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas informuoja, kad šeštadienį šalį siaubs audra.

Ar vyrų vaisingumui tiksi biologinis laikrodis? (6)

Daugelį metų tvyrojo įsitikinimas, kad moterų kiaušialąstės sensta, o spermatozoidai – ne....