Mes paprasti mirtingieji iki šiol klaidingai manėme, kad negatyvo ir pozityvo kokteilis anaiptol ne visuomet duoda puikų rezultatą. Pavyzdžiui, smarkiai prašovėme pro šalį, galvodami, kad šaukštas š..., supiltas į stiklainį uogienės, duos stiklainį š... Bet ne! – viską lemia svarbus faktorius – tinkamas negatyvo ir pozityvo santykis.
Karolis Jovaišas
© DELFI / Audrius Solominas

Pasirodo, magiška minėtų ingredientų proporcija penkiasdešimt su penkiasdešimt duos kulinarinį šedevrą. Bent jau taip mano viena gerbiama Seimo narė.

Tačiau pakilkime virš primityvių pilvo poreikių. Paimkime niekada neblėstančias žiaurumo istorijas, kurias prisimename tam, kad jos niekada nepasikartotų. Tarkim, žurnalistas demaskuoja melagį, kuris pateikia klaidinančią informaciją apie savo kilmę ir įrodo, kad jo tėvas buvo konclagerio viršininkas. Jis nuodijo žmones dujų kamerose, pjudė šunimis ar kitokiu būdu asmeniškai dalyvaudavo egzekucijose, tenkindamas savo sadistinius polinkius.

Štai čia šis žurnalistas turėtų griežtai pats save sudrausti ir pasakyti „Stop“. Likusią penkiasdešimt procentų teksto jis turėtų skirti tam, kad atskleistų ir teigiamą sadisto prigimties pusę, aprašydamas jo švelnų ir rūpestingą elgesį su žmona ir vaikais. Ypač pabrėždamas gerus šio gero šeimos tėvo gebėjimus sukurti intymią ir jaukią namų atmosferą, panaudojant tam reikalui, pavyzdžiui, toršerą, pagamintą iš puikiai išdirbtos žmogaus odos.

Mes nepelnytai pamirštame auksinį proporcijos dėsnį, kurį suformulavo įstabioji Dovilė Šakalienė. Išties, ar neturėtume atiduoti duoklės vatnikams, kurie atskleidė, jog išbuožintieji buvo išvežti į didingą ir žmogaus nepaliestą gamtą, kurioje išvengė karo baisumų.
Karolis Jovaišas

Kartais mes pašiepiame poziciją tų, kurie gyvulinius vagonus laiko geresniu variantu už „Ryainar“ salonus, o viešą priverstinį tuštinimąsi kitų akivaizdoje pranašesniu už naudojimąsi šiltu tualetu. Vėlgi mes nepelnytai pamirštame auksinį proporcijos dėsnį, kurį suformulavo įstabioji Dovilė Šakalienė. Išties, ar neturėtume atiduoti duoklės vatnikams, kurie atskleidė, jog išbuožintieji buvo išvežti į didingą ir žmogaus nepaliestą gamtą, kurioje išvengė karo baisumų.

Sakysite, ten alkani, pusnuogiai ir pastogės neturintys žmonės krito kaip musės, o gyvieji pavydėjo mirusiesiems, kurių kančios jau baigėsi? Ne, gerbiamieji, tokiais savo išsidirbinėjimais Jūs ne tik mirtinai įžeistumėte Dovilę, bet ir pažeistumėte auksinės proporcijos principą (toliau – ir DŠ dėsnį).

Nepaisant to, kad žmogus užmiršęs istoriją, lieka infantilus vaikas, vis dėlto aptarkime aktualias šių dienų problemas. Kas tik netingi, pašiepia neprilygstamojo Aurelijaus Verygos pastangas atpratinti lietuvį gerti. Vėlgi, vos ne kiekvienas skeptikas taip ir taikosi išjuokti blaivybės šalininkus, kurie šiurkščiai falsifikuodami oficialią statistiką, Europos vidutiniokus lietuvius pavertė pasaulio gėrimo čempionais. Nesvarbu, kad alkoholio maukimo prasme lietuviai net lygiuotis negali į tikruosius čemionus – rusus, kurie masiškai geria bojaryšniką ir viską, kas dega.

Jeigu, pavyzdžiui, sunkvežimis sumaitojo ir kruvinu faršu pavertė netikėtai į gatvę išbėgusią mažą mergytę ir tai padarė iš sielvarto paklaikusio tėvo akivaizdoje, tai nepamirškime ir teigiamos informacijos. Lygiai kaip ir tuomet, jeigu ką tik gimęs kūdikis yra įmestas į konteinerį, o vaikas – į šulinį.
Karolis Jovaišas

Maža to, skeptikai primena krachą patyrusį Gorbačiovo eksperimentą, taip pat ironizuoja, kad suomiai, kuriuos blaivininkai laiko sektinu pavyzdžiu, išryja netgi daugiau grynojo alkoholio už lietuvius, o Estiją išvis pavertė pigia girdykla. Ne, gerbiamieji, pakaks neigiamos informacijos. Prisiminę DŠ dėsnį, žemai nusilenkime prieš Lietuvos rūpintojėlį ir blaiviai įvertinkime šio Didžiojo tautos išblaivintojo pastangas.

Tuomet pasirodys, kad Išblaivintojas teisus, nes lietuviai, kitaip negu suomiai, tikrai nevažiuos gerti į Estiją, taip pat neieškos jokių įstatymo landų, o jeigu neįpirks legalaus, tai nepirks ir kontrabandinio alkoholio ir nevarys naminės. Tokia jau tautiečio prigimtis, kad jis verčiau inicijuos aukų rinkimą palaimintojo Aurelijaus paauksuotam paminklui, negu pirks tuos prakeiktus svaigalus.

Bet ką čia apie svaigalus, kai pikta lemtis visuomet greta ir neaplenkia pačių geriausių arba pažeidžiamiausių. Tačiau ir čia turėtume išlaikyti tinkamą negatyvo ir pozityvo santykį. Jeigu, pavyzdžiui, sunkvežimis sumaitojo ir kruvinu faršu pavertė netikėtai į gatvę išbėgusią mažą mergytę ir tai padarė iš sielvarto paklaikusio tėvo akivaizdoje, tai nepamirškime ir teigiamos informacijos. Lygiai kaip ir tuomet, jeigu ką tik gimęs kūdikis yra įmestas į konteinerį, o vaikas – į šulinį.
Kokia tai informacija? Aš asmeniškai jos neįžvelgiu, bet tai nieko nereiškia, nes žmogus, kuris vadovaujasi DŠ dėsniu, tokią informaciją būtinai suras. Kas tas žmogus? Tas, kuris pats suformulavo ar pagarsino kitų suformuluotą auksinės proporcijos principą, kurio esmė – subalansuotas teigiamos ir neigiamos informacijos santykis. Lygiai perpus tos ir tos.

Kadangi šis dėsnis gali reikšmingai palengvinti sunkų tautiečio gyvenimą, siūlau DELFI arba Žurnalistų sąjungai įsteigti pereinamąją Dovilės taurę, kuri būtų įteikiama už didžiausią išminties perlų koncentraciją trumpiausiame tekste. Žinoma, pirmoji šios taurės laimėtoja akivaizdi – pati Dovilė Šakalienė. Tačiau jai nederėtų užmigti ant laurų. Ypač, kai tiek daug tautos išrinktųjų visu šimtu procentų atitinka gebėjimus, reikalingus Dovilės taurei laimėti.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Už mokesčių mokėtojų pinigus – kelias į niekur (42)

Kėdainių rajono pakraštyje esančiame Miegėnų kaime verda aistros – gyventojai nesuvokia, kam...

Smūgis A. Bosui: prabangų namą prašoma sulyginti su žeme (389)

Vilniaus pašonėje, miškų apsuptyje, prasidėjusias Lietuvoje žinomo verslininko Antano Boso...

Įspūdinga sulaikymo operacija Kaune: vyras įtariamas žmogžudyste (5)

Pirmadienį DELFI skaitytojas atsiuntė nuotraukas ir vaizdo įrašą iš įspūdingo sulaikymo. Kaune...

Kūdikį pražudęs Ramzis keliasi naujam gyvenimui: jau spėjo pasirodyti vestuvėse (11)

Po patirto šoko ir nelaimingo atsitikimo, kurio metu žuvo kūdikis, dobermano Ramzio gyvenimas...

VGT uždegė žalią šviesą: į kovą su „Islamo valstybe“ stos Lietuvos specialiosios pajėgos (701)

Pirmadienį posėdžiavusi Valstybės gynimo taryba aptarė ne tik krašto apsaugos sistemos...

Tomas Vosylius. Superkova ar cirkas už didelius pinigus? (20)

Interneto platformoje „Sporto namai“ kiekvieną dieną savo jausmais, mintimis ir rūpesčiais...

Nebrangių atostogų idėja Lenkijoje: su žmona likome patenkinti šiuo sprendimu (5)

Galvojate kur įdomiai ir nebrangiai praleisti atostogas šią vasarą, tačiau Lietuvos pajūris...

Lietuvoje įspėjama apie apgaulingą žinutę: neatidarykite „Facebook“ nuorodos (4)

Bendraujantys socialiniu tinklu „Facebook“ pastaruoju metu galėjo sulaukti žinutės, kuri neva...

5 patarimai, kaip supjaustyti svogūną be ašarų (17)

Be svogūnų neapsieina beveik nė vienas rimtesnis patiekalas, jie kaip niekas kitas papildo ir...

Darbdavys sugalvojo būdą tikrinti, kiek laiko darbuotojai praleidžia darbo vietoje (18)

Didžiosios Britanijos bankas „ Barclays “ įrengė įtaisus, per kuriuos stebi, kiek laiko...