Jei iš anksto nebūčiau žinojęs, kad konservatorius Mantas Adomėnas yra tikras patriotas, būčiau pagalvojęs, kad jis yra gudrus KGB (dabar jau FSB) agentas.
Jurgis Jurgelis
© DELFI / Kiril Čachovskij

Likus porai dienų iki Vilniuje organizuojamų Rusijos kultūros dienų, M. Adomėnas parašė atvirą laišką Vilniaus merui Artūrui Zuokui, reikalaudamas atšaukti tas Rusijos dienas.

Jei M. Adomėnas kaip būsimas konservatorių Vilniaus meras būtų prieš mėnesį užėjęs pas A. Zuoką ir tyliai paprašęs ką nors padaryti, kad tyliai, be triukšmo tos dienos neįvyktų, gal A. Zuokas būtų ką nors ir sugalvojęs. Jis visokiems sugalvojimams gabus.

Bet dabar, kai iki tų dienų liko suskaičiuotos valandos, kai vieni rusų artistai jau atskrido į Vilnių, įsitaisė brangiuose viešbučiuose ir sėdi brangiuose restoranuose, o kiti jau skrenda... Kai rusai iš visos Lietuvos važiuoja į Vilnių, o kiti jau atvažiavo... Kai šventiniai furšetai jau užsakyti, kai naktiniai striptizo klubai jau groja „Rascvetali jabloni i grūšy, paplily tumany nad rekoi“ (rusų daina „Jau pražydo obelys ir kriaušės...“), visas tas laiškas nesiderina su sveiku protu. Tai ne bombelė, tai – bomba.

Be abejo, Kremlius ir proputiniškos organizacijos labai apsidžiaugtų dėl tokio renginio Lietuvoje atšaukimo.
J. Jurgelis

Be abejo, Kremlius ir proputiniškos organizacijos labai apsidžiaugtų dėl tokio renginio Lietuvoje atšaukimo. Jiems Adomėnas dovanotų puikų šansą paskelbti Lietuvą antirusiška šalimi, pakurstyti prieš Lietuvą Rusijos, o gal ir Europos, kultūros žmones, menininkus, artistus, paskatinti Lietuvos rusus demonstruoti, mitinguoti, skelbti pasauliui, kad Lietuvoje yra varžomos jų kultūrinės laisvės ir t. t. Už tokį darbą Vladimiras Putinas galėtų M. Adomėnui prie švarko atlapo prisegti dryžuotą juostelę.

Taigi kas galėtų, kas drįstų paneigti, kad M. Adomėnas ne talentingas (greičiausiai, ir gerai mokamas) KGB / FST agentas, siekiantis labai pakenkti Lietuvai, jos tarptautiniam prestižui ir pan.? Paneigti galėčiau ir drįsčiau aš. Kaip buvęs VSD darbuotojas, aš 99 procentais garantuoju, kad Mantas Adomėnas nėra nei KGB, nei FST agentas.

M. Adomėnas yra išmanus politikas. Jam netyčia, bet greičiau tyčia, pasisekė gerai be pinigų pasireklamuoti. Jo atviram laiškui, adresuotam A. Zuokui, nereikėjo anei ženkliuko, anei voko pirkti. 

Kaip buvęs VSD darbuotojas, aš 99 procentais garantuoju, kad Mantas Adomėnas nėra nei KGB, nei FST agentas.
J. Jurgelis

Ne tik laikraščiai, bet ir internetiniai portalai skelbė M. Adomėno laišką. Jis neseniai buvo pakviestas ir į Ritos Miliūtės vestą laidą „Dėmesio centre“ (Edmundas Jakilaitis greičiausiai atostogauja). Televizijoje M. Adomėnas buvo labai „užsivedęs“ (jis visada televizijoje užsiveda). R. Miliūtė vos gebėjo jį sulaikyti. M. Adomėnas negailestingai kalė Rusiją prie kryžiaus ir pasakė, kad dėl įvykių Ukrainoje jokių Rusijos kultūros dienų mums nereikia. Tai gėda! 

M. Adomėną norėjo paprotinti (bet vargu ar paprotino) laidoje dalyvavęs Rytų Europos studijų centro analitikas Marius Laurinavičius. Jis pasakė, kad nereikėtų painioti trijų dalykų – Putino politikos, rusų kultūros ir rusų tautos. Atsisakydami rusų kultūros dienų mes duotume kortą V. Putinui tiesiai į rankas. Tegul tos dienos vyksta, bet pakvieskime į jas rusų kultūros bei meno žmones, kurie smerkia V. Putino politiką ir darbus Ukrainoje. Tokie žodžiai M. Adomėną šiek tiek nuliūdino, bet nesuglumino, nepalaužė. 

Jei Rusijos kultūros dienos būtų vykę prieš rinkimus į Europarlamentą, tai M. Adomėnas su savo Rusų kultūros dienų benefisu tikrai būtų apstatęs ir Gabrielių Landsbergį. Šiandien jis jau sėdėtų Briuselyje europarlamentaro kėdėje. Dabar teks tenkintis Vilniaus mero kėde. Įdomu, ar Mantas ten atsisėdęs uždraus Rusijos kultūros dienas Vilniuje?

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

A. Kubilius prabilo apie spąstus, kurie gali sutrukdyti pasivyti ES pragyvenimo vidurkį (204)

Lietuvai pasivyti Europos Sąjungos (ES) pragyvenimo vidurkį gali sukliudyti vidutinių pajamų...

JAV karo laivo įgulai atsirūgo vizitas Klaipėdoje: sekso vakarėlis baigėsi skandalu (121)

Dar vasario pradžioje į Klaipėdą draugiško vizito užsukęs JAV karo laivas „ USS Hue City...

Prasta vasara smogė ne tik Palangos verslininkams (2)

Lietinga vasara problemų pridarė ne tik nuomojantiems kambarius pajūryje. Paslaugas kaimo turizmo...

V. Putinas spaudžia Baltarusiją dėl Baltijos šalių (286)

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas didina spaudimą Baltarusijai nukreipti naftos krovinių...

Greitkelyje Vilnius – Kaunas vilkikas nuvažiavo nuo kelio: formuojasi kilometrinės spūstys (10)

Greitkelyje Vilnius – Kaunas vilkikas nuvažiavo nuo kelio. Sprogus padangai jis atsidūrė...

A. Užkalnis. Blogybių šaknis yra dviratininkai (262)

Nežinau, ar jūs pastebėjote, bet mūsų vasarėjančioje Lietuvoje (iki kitų metų tikrai...

Ėmė griežčiau tikrinti remontuojamus kelius: už broką skyrė baudų (44)

Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos griežtina kokybės...

Išgelbėtas kajaku į Rusiją Juodąja jūra plaukęs mokslininkas (2)

Turkijoje buvo išgelbėtas keliautojas ir mokslininkas iš Rumunijos Chirazi Marianas, kuris...

Papildomi eksperimentai: D. Adomaičiui tenka galvoti ne tik apie Europos čempionatą (1)

Nors dabar Dainiaus Adomaičio galvoje daugiausiai vietos užima mintys apie artėjantį Europos...

Jautrūs plaukai: patarimai jiems plauti

DELFI Stilius jau rašė, kas kiek dienų reikėtų plauti sausus ir riebius plaukus, tačiau žmones...