Naujoji Vilniaus miesto valdžia žada svarstyti galimybę pratęsti stadiono statybas.

VAT teigimu, kadangi Nacionalinis stadionas turėjo būti pastatytas ir pritaikytas 2009 m. liepos mėnesį ketinamai organizuoti Dainų šventei ir Pasaulio lietuvių sporto žaidynėms, perkančioji organizacija neskelbiamas derybas pasirinko kaip labiausiai tinkamas esamai situacijai, siekdama kuo greičiau įvykdyti pirkimą ir užbaigti statybos darbus.

„Teismo nuomone, perkančioji organizacija turėjo pakankamą pagrindą vykdyti neskelbiamas derybas ir kviesti „Veikmę“ į neskelbiamas derybas dar ir dėl „Vilniaus kapitalinės statybos“ bei „Veikmės“ tęstinių sutartinių santykių vykdant stadiono statybą“, - teigia VAT, pastebėdamas, kad sutartis dėl stadiono statybos tarp Vilniaus miesto kapitalinės statybos valdybos, kurios teisių perėmėja yra „Vilniaus kapitalinė statyba“, ir Vilniaus statybos tresto, kurio teisių perėmėja yra „Veikmė“, buvo pasirašyta dar 1987 metais.

Komentuodamas VAT sprendimą sostinės savivaldybės administracijos direktorius Gintautas Paluckas pareiškė viltį, kad stadiono statybos daugiau niekada nebus politizuojamos.

„Nacionalinio stadiono statybų istorija tiesiogiai įkūnija blogiausias lietuviškos politikos tradicijas. Nuoširdžiai džiaugiamės, kad ne kartą stabdytas ir skųstas projektas išteisintas. Dabar didžiausia užduotis yra rasti ir užtikrinti reikiamą statybų finansavimą“, - DELFI sakė G. Paluckas.

Tęs statybas?

Naujoji Vilniaus valdžia praėjusią savaitę žurnalistams kalbėjo, kad bus svarstoma galimybė tęsti stadiono statybas.

„Aš tikiuosi, kad mes peržiūrėsime tą procesą, kuris, mano požiūriu, vyko nelabai skaidriai. Yra lėšos, kurios skirtos stadiono konservavimui, bet žinant dabartinę situaciją tiek statybų rinkoje, tiek pasaulyje, manau, mes galėtume bandyti pasitikrinti dabartines rinkos kainas ir ieškoti galimybių procesą tęsti”, - sakė Vilniaus meras konservatorius Vilius Navickas.

„Tikrai turėsime rasti sprendimą ir atsakyti į klausimus: kas dotuos statybas didžiulėmis pinigų sumomis? Jeigu miestas, tai kodėl stadionas nacionalinis? Ir kas yra racionaliau, ar dotuoti statybos, logistikos bendroves krizės sąlygomis, ar nusispjauti į jau išleistus 150 mln. litų? Sudėtingas klausimas ir jis bus svarstomas“, - antrino mero pavaduotojas liberalcentristas Gintautas Babravičius.

DELFI primena, kad Vilniaus miesto apylinkės prokuratūra pernai vasarą kreipėsi į teismą, prašydama panaikinti sutartį tarp savivaldybės kontroliuojamos įmonės „Vilniaus kapitalinė statyba” ir bendrovės „Veikmė” dėl Nacionalinio stadiono statybos. Teismo taip pat buvo prašoma panaikinti objekto projektavimo sąlygų sąvadą ir statybos leidimą.

Tokių veiksmų prokuratūra ėmėsi išnagrinėjusi tuo metu buvusio opozicinės Tėvynės sąjungos frakcijos nario Kęstučio Masiulio prašymą.

Nacionalinio stadiono statyboms Vilniuje jau išleista per 100 mln. litų. Vyriausybė šiemet yra numačiusi skirti 19 mln. litų, kurių, statybininkų teigimu, neužteks net deramai užkonservuoti objektą geresniems laikams.

Šaltinis
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją