Prie Lietuvoje sukurto viešo DC Hub serverio meganet.lt, kuriam interneto prieigą teikė UAB „Dokeda“, be jokių apribojimų galėjo jungtis visi interneto vartotojai – serveris turėjo iki 3.000 narių visame pasaulyje. Dauguma jų – apie 99 proc. – nuolat keitėsi viešai prieinamomis nelegaliomis kūrinių kopijomis – šimtais tūkstančių filmų, muzikos kūrinių, žaidimų ir kompiuterinių programų.

Anot ANVA pirmininko Vyto Simanavičiaus, interneto paslaugų tiekėjai dažnai bando teisintis, kad, nebūdami specialistais, nežino, jog jų teikiamomis paslaugomis besinaudojantys vartotojai keičiasi nelegaliomis bylomis, nežino, kurie kūriniai saugomi autorių teisių. Tačiau, gavę įspėjimą iš kompetentingos institucijos, jie tampa tiesiogiai už tai atsakingi. Būdami informuoti, tiekėjai privalo kelių dienų laikotarpyje nelegalų tinklalapį uždaryti.

Per 9 š. m. mėn. ANVA iniciatyva jau uždaryta nemažai didžiųjų Lietuvoje veikusių nelegalias bylas talpinusių FTP ir P2P serverių: „B4net“, „Splius“, „Alfanet“, „Worldnova“, ir kt., taip pat apie 20 tokias bylas talpinusių tinklalapių; pašalinta šimtai tūkstančių GB bylų iš pasaulinių serverių, tokių kaip „RapidShare“, „MegaUpload“ ir kt.

Šaltinis
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją