Ziuganovas smerkia JT, Latviją, Estiją ir Lietuvą

 (3)
Jungtinių Tautų Žmogaus teisių komisija, priėmusi Rusiją smerkiančią rezoliuciją už jos veiksmus Čečėnijoje, pasak Rusijos komunistų vadovo Genadijaus Ziuganovo, nepastebi Latvijoje, Estijoje ir Lietuvoje vykdomo "apartheido".
Komunistų frakcijos Valstybės Dūmoje lyderis ir šalies Komunistų partijos (KP) vadovas Genadijus Ziuganovas ketvirtadienį BNS perdavė savo pareiškimą, kuriame pasmerkė JT Žmogaus teisių komisijos sprendimą bei trijų Baltijos valstybių politiką.

"Šių metų balandžio 27 dieną JT Žmogaus teisių komisija priėmė rezoliuciją, kurioje Rusija smerkiama už jos veiksmus, naikinant terorizmo židinį Čečėnijoje", teigiama politiko pareiškime.

"Poniai Mary Robinson (Meri Robinson, JT vyriausiajai komisarei žmogaus teisių klausimais) labiau patinka nepastebėti apartheido sistemų kūrino Latvijoje ir Estijoje", teigė G. Ziuganovas.

"Vilniuje atnaujintas Mykolo Burokevičiaus teismo procesas dėl 1991 metų sausio įvykių. Nepaisant to, jog neseniai buvo sensacingai patvirtinta, kad žmonių žūtis tuose įvykiuose slegia kai kurių dabartinės Lietuvos vadovų sąžinę, teismas neleido išlaisvinti penkių politinių kalinių, pasižadant neišvykti, nors šių pagyvenusių žmonių sveikatos būklė kelia rimtą susirūpinimą", tvirtino Rusijos komunistų vadovas.

"Tai tik keli išvardyti faktai, patvirtinantys, jog JT Žmogaus teisių komisija nekreipia dėmesio į realius žmogaus teisių pažeidimus Rusijos atžvilgiu, nes blogio išaiškinimas neatitinka Vakarų valstybių interesų", mano G. Ziuganovas.

"Mes smerkiame JT Žmogaus teisių komisijos sprendimą dėl Rusijos kaip dvigubų standartų taikymo pasireiškimą", apibendrino komunistų lyderis.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Irake islamistai sudegino gyvus devynis dezertyrus (3)

Teroristinė „Islamo valstybės“ (IS) grupuotė nubaudė mirties bausme devynis savo narius, mėginusius bėgti iš karo veiksmų zonos Mosule. Tai antradienį pranešė „Iraqi News“.

Rusija tvirtina pratęsianti moratoriumą Alepo bombardavimui (12)

Maskva antradienį pranešė, kad Rusijos ir Sirijos karo lėktuvai nerengė antskrydžių virš Alepo miesto pastarąsias septynias paras ir kad laikomasi moratoriumo bombardavimui.

Ispanijos karalius pavedė Rajoy formuoti vyriausybę

Ispanijoje premjero pareigas einantis Mariano Rajoy antradienį pareiškė, kad karalius Felipe VI patikėjo jam sudaryti vyriausybę; tokiu būdu konservatyvusis premjeras per žingsnelį priartėjo prie valdžios dar vienai kadencijai.

S. Lavrovas Mosulo operaciją Irake prilygino Alepo bombardavimui Sirijoje (34)

Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas antradienį pareiškė, kad JAV parama Irako pastangoms išvaduoti Mosulą prilygsta Maskvos paramai Sirijos vyriausybei, kurios pajėgios puola sukilėlių kontroliuojamą Alepo miestą šalies rytuose.

Prancūzų darbininkai pradėjo griauti Kalė „Džiungles“ (2)

Prancūzų darbininkai, lydimi policininkų, antradienį atvyko į „Džiunglėmis“ vadinamą Kalė migrantų stovyklą ir ėmė griauti lūšnas ir palapines, kuriose gyvenę migrantai autobusais buvo išvežioti į kelis centrus įvairiose Prancūzijos vietose.