Žiniasklaida apkaltino Kremlių sąmoningu bauginimu

Ketvirtadienį Rusijoje kilo skandalas po to, kai nepriklausomų žiniasklaidos kompanijų atstovai apkaltino Kremlių organizavus ‘bauginimo’ akciją ir suabejojo šalies prezidento V. Putino kaip nepriklausomos spaudos aktyvaus rėmėjo įvaizdžiu.
Ketvirtadienio rytą Maskvoje buvo atliktos kratos holdingo "Media-Most", kuriam priklauso NTV televizijos stotis, dienraštis “Segodnia” bei radijo stotis “Echo Moskvy”, struktūrose, tarp jų - centriniame biure bei kompanijų "NTV-Internet" ir "Memonet" biure.

Kratose dalyvavo Rusijos VRM Vyriausiosios kovos su ekonominiais nusikaltimais valdybos, generalinės prokuratūros ir mokesčių policijos darbuotojai.

Bendrovė “Media-Most” gruodžio mėnesį vykusiuose parlamentiniuose rinkimuose rėmė daugelį prieš Kremlių nusistačiusių kandidatų, be to, buvo vienintelė kompanija savo reportažuose atvirai rodžiusi jau septynis mėnesius trunkančio karo Čečėnijoje tikrąjį veidą bei brutalumą.

Kaip pranešė “Interfax” agentūra, krata buvo atlikta remiantis įtarimais dėl Rusijos privatumo įstatymų pažeidinėjimo bei komercinės ir bankų slaptos informacijos atskleidimo.

Dėl šios situacijos holdingo "Media-Most" vadovybė išplatino pareiškimą, kuriame sakoma: "Įvykdytas valstybės savavaliavimo prieš žiniasklaidos priemones aktas. Televizijos kompanija NTV, laikraštis "Segodnia", radijo stotis "Echo Moskvy" ne kartą nušvietė korupcijos aukščiausiose valdžios struktūrose, taip pat jėgos žinybose faktus. Nėra abejonių, kad šiandien veiksmų prieš "Media-Most" žiniasklaidos priemones tikslas - sutrukdyti jų profesinę veiklą. Tuo pažeidžiami pagrindiniai Rusijos Konstitucijos principai ir Žiniasklaidos priemonių įstatymas. Savavaliavimo ir įstatymų nepaisymo aktai turi būti nedelsiant nutraukti”.

Kovo 26-ąją išrinktas Rusijos prezidentu V. Putinas ir vėl susidūrė su problemomis dėl žiniasklaidos po anksčiau kilusio skandalo, susijusio su “Laisvosios Europos” žurnalistu Andrejumi Babickiu. Tada Putinas, norėdamas atitaisyti situaciją, surengė keletą susitikimų su Rusijos žiniasklaidos redaktoriais bei užtikrino savo paramą spaudos laisvei.

www.DELFI.lt
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Smūgis H. Clinton – FTB tiria naujus elektroninius laiškus (1)

Likus vos 11 dienų iki JAV prezidento rinkimų demokratų kandidatė Hillary Clinton patyrė smūgį - išlindo nauji galai ir taip ją persekiojančioje elektroninių laiškų istorijoje.

Garsioji žaliaakė afganė iš „National Geographic“ neigia įsigijusi padirbtus asmens dokumentus

Pakistano prokuroras pranešė, kad žurnalo „National Geographic“ išgarsinta žaliaakė afganų mergaitė penktadienį pirmą kartą stojo prieš teismą neigdama, kad suklastojo savo Pakistano pilietybę.

Lenkija atmeta ES reikalavimus dėl KT krizės (1)

Lenkija atmeta Europos Sąjungos reikalavimus dėl konstitucinio teismo krizės. Interviu Lenkijos radijui šalies užsienio reikalų ministras pareiškė, kad Europos Komisijos reikalavimai yra nepagrįsti. Apie tai praneša LRT radijas.

Mosulas prieš puolimą: džihadistai vykdo egzekucijas, civilius verčia gyvaisiais skydais (4)

Džihadistų grupuotė „Islamo valstybė“ nužudė dešimtis žmonių ir tūkstančius jų ruošiasi paversti gyvaisiais skydais, Irako pajėgoms priartėjus prie Mosulo miesto, penktadienį pranešė Jungtinės Tautos.

V. Putinas nenori klausyti kariškių dėl Alepo bombardavimo (80)

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas nemano, kad dabar būtų laikas atnaujinti aviacijos smūgius Alepe, – to prašo Rusijos gynybos ministerija, pranešė Kremlius.