Antradienio rytą Vokietijoje susidūrus dviems traukiniams žuvo mažiausiai 10 žmonių, 18 sužeisti sunkiai, apie 90 patyrė nesunkius sužalojimus, vienas žmogus paskelbtas dingusiu. Vokietijos žiniasklaida, remiantis patikimais šaltiniais, teigia, kad avarija įvyko dėl žmogiškos klaidos.
© AFP/Scanpix

Vokietijos naujienų agentūra DPA pranešė, kad avarija įvyko netoli Bad Aiblingo Bavarijos žemėje.

„Daily Express“ publikuoja pirmąją nuotrauką iš nelaimės vietos:

21.20 val. Vokietijos naujienų portalas spiegel.de pranešė, kad nelaimės priežastimi tapo žmogiška klaida. Įtariamieji kol kas neįvardijami. Spiegel.de remiasi naujienų agentūros dpa ir laikraščio „Hannoversche Allgemeine Zeitung“ (HAZ) pranešimais, kuriuose tikinama, jog informacija apie pirminę nelaimės versiją juos pasiekė iš labai patikimų šaltinių.

HAZ duomenimis, lemtingą klaidą padarė ne traukinių mašinistai, o traukinių eismą reguliuojantys geležinkelio darbuotojai Bad Aiblingo stotyje. Šaltinių teigimu, buvo išjungtas automatinė signalų sistema, tam kad būtų praleistas vėluojantis traukinys. Kitas traukinys irgi gavo signalą, kad gali važiuoti tuo pačiu keliu, todėl ir įvyko tragiškas susidūrimas.

17 val. Vokietijos kanclerė Angela Merkel pasakė esanti „priblokšta“ antradienį įvykusio dviejų priemiestinių traukinių susidūrimo, per kurį žuvo mažiausiai devyni žmonės, sužeista daugiau kaip 100.

„Esu priblokšta ir nuliūdinta šios baisios geležinkelio nelaimės šį rytą Bad Aiblinge, – sakoma A.Merkel užuojautos pareiškime. – Reiškiu užuojautą pirmiausia šių devynių, netekusiųjų gyvybes, artimiesiems“.

„Mintimis esu taip pat su daugybe sužeistųjų, kurie kovoja su šios nelaimės padariniais. Linkiu jiems kuo greičiau ir visiškai pasveikti“, – pridūrė ji.

A.Merkel padėkojo gelbėjimo tarnyboms „už jų nenuilstamą darbą ... sunkiomis sąlygomis“ ir pridūrė esanti įsitikinusi, kad pareigūnai „pasistengs išsiaiškinti, kaip ši nelaimė galėjo įvykti“.

13.30 val. Aukų skaičius išaugo iki 9. Po avarijos, kuri pagal aukų skaičių yra viena didžiausių šioje šalyje per daugelį metų, šimtai gelbėtojų stengėsi išvaduoti sulamdytuose vagonuose įstrigusius keleivius.

Keli vagonai apvirto ir buvo įsirėžę vienas į kitą.

„Traukiniuose žuvo devyni žmonės“, – sakė policijos atstovas Juergenas Thaimeieris, pridūręs, kad apie 100 žmonių buvo sužeisti, iš jų 55 – sunkiai.

Vietos policijos atstovas Martinas Winkleris anksčiau sakė, kad žuvusiųjų yra keturi.

Tačiau vėliau gelbėtojai vagonuose rado dar penkis kūnus.

Policija nurodė, kad visi gyvi likę žmonės jau išvaduoti iš sudužusių traukinių.

Šios katastrofos priežastis kol kas neaiški.

Bavarijos policijos pareigūnas Raineris Scharfas sakė, kad „sprendžiant iš avarijos masto, manome, kad abu regioninių reisų traukiniai susidūrė kaktomuša, judėdami nedideliu greičiu“.

Tai pirmoji žmonių gyvybių nusinešusi traukinių avarija šalyje po 2012 metų balandžio, kai trys žmonės žuvo, o dar 13 buvo sužeisti susidūrus dviem regioniniams traukiniams Vokietijos vakariniame Ofenbacho mieste.

Pražūtingiausia šalyje geležinkelio avarija nuo Antrojo pasaulinio karo įvyko 1998 metais, kai greitasis ICE traukinys, kursavęs tarp Miuncheno ir Hamburgo, nulėkė nuo bėgių šiauriniame Ešedės mieste. Tąsyk žuvo 101 žmogus, o 88 buvo sužeisti.

12.30 val. Federalinės policijos atstovas Stefanas Brandlas savo ruožtu sakė, kad geležinkelio ruožas, kuriame susidūrė traukiniai, yra tarp Mangfalio upės vienoje pusėje ir miško – kitoje, todėl gelbėtojams ten dirbti labai sudėtinga.

Jis patvirtino, kad žuvo bent keturi žmonės, o dar apie 100 buvo sužeisti, bet perspėjo, kad šie skaičiai dar pasikeis.

„Dabartinis žuvusiųjų ir sužeistųjų skaičius tėra preliminarus; jis dar gali pasikeisti ir pasikeis“, – aiškino pareigūnas.

Paklaustas apie avarijos priežastis, S.Brandlas atsakė: „Tebevykdome gelbėjimo operaciją; apie galimas susidūrimo priežastis kalbėti dabar dar anksti.“

Policija nurodė vidurdienį (13 val. Lietuvos laiku) rengianti spaudos konferenciją.

Abiejų traukinių operatorė „Bayerische Oberlandbahn“ savo tinklalapyje rašo, kad geležinkelio linijoje „Meridian“ susidūrusių keleivinių sąstatų dalis vagonų nulėkė nuo bėgių ir įsirėžė vieni į kitus.

Bendrovė ir Bavarijos federalinė policija paskelbė „karštuosius“ telefonų numerius, kuriais bus teikiama informacija keleivių artimiesiems.

12.10 val. Policijos teigimu, aukų skaičius išaugo iki 10. Baiminamasi, kad traukiniuose gali būti dar daugiau žuvusiųjų.

12 val. „Ši nelaimė mums tikras šokas. Darome viską, kas įmanoma, kad padėtume keleiviams, jų artimiesiems ir mūsų personalui“, – Bavarijos televizijai sakė bendrovės „Bayerische Oberlandbahn“, kuriai priklauso ir traukinių bendrovė „Meridian“, vadovas Berndas Rosenbuschas.

Technikos vadovas Fabianas Amini teigia: „Esame labai dėkingi gelbėtojams ir darbuotojams, kurie per tokį trumpą laiką suteikė reikiamą pagalbą“.

11.50 val. Įvykio vietoje dirbantis Bavarijos regioninės televizijos reporteris skelbia, kad du traukiniai susidūrė nedideliame miške, esą situaciją apsunkina tragedijos vietos teritorijos ypatumai.

Aplinkui mėtosi daug nuolaužų, tačiau patys traukiniai „tik smarkiai apgadinti, bet ne visiškai sumaitoti“.

Vokietijos Bavarijos žemės policijos atstovas Matthiasas Knottas „Associated Press“ patvirtino, kad susidūrimas įvyko „sunkiai pasiekiamoje teritorijoje“.

Gelbėtojams vis dar nepavyko išlaisvinti visų traukiniuose įstrigusių žmonių.

11.12 val. Tokiu metu Bavarijoje visos mokyklos uždarytos žiemos karnavalų sezonui. Jei ne ši priežastis, traukiniuose būtų buvę daug mokinių, Vokietijos spaudą cituoja BBC.

10.50 val. Policija pateikė atnaujintus duomenis: iš 100 sužeistų – 15 labai sunkiai, 40 – sunkiai, 4 žuvo. Žurnalistai į nelaimės vietą neįleidžiami.

10.35 val. „Reuters“ praneša, kad policija įvykio vietoje rado keturis žuvusiuosius, tarp 150 sužeistųjų mažiausiai 10 – labai sunkios būklės.

Avarijos metu vienas traukinys nulėkė nuo bėgių, apvirto keli vagonai, nurodo Vokietijos žiniasklaida, skelbia BBC.

Manoma, kad traukiniai susidūrė kaktomuša. Įvykio vietoje dirba gelbėjimo tarnybos su gelbėtojų sraigtasparniais.

10.20 val. Tikslus aukų skaičius dar nežinomas, bet Bavarijos policija savo „Twitter“ įraše nurodo, kad yra keli žuvusieji ir maždaug šimtas sužeistųjų.

Susidūrimo priežastis taip pat kol kas nežinoma.

Keliai aplink avarijos vietą yra uždaryti, taip pat neveikia geležinkelio linija tarp Holckircheno ir Rozenheimo, nurodo vietos žiniasklaida.

Policijos atstovas Stefanas Sonntagas naujienų agentūrai „The Associated Press“ sakė, kad du regioninių reisų traukiniai susidūrė kaktomuša, važiuodami tais pačiais bėgiais tarp Rozenheimo ir Holckircheno stočių. Avarija įvyko antradienį prieš 7 val. vietos (8 val. Lietuvos) laiku.

S.Sonntagas pridūrė, kad per avariją žuvo mažiausiai du žmonės, bet padėtis įvykio vietoje tokia chaotiška, kad tikslaus aukų ir sužeistųjų skaičiaus dar neįmanoma įvardyti.

„Tai didžiausia avarija šiame regione per daugelį metų; įvykio vietoje dirba daug greitosios pagalbos gydytojų, automobilių ir sraigtasparnių“, – pažymėjo policijos atstovas.

Pasak jo, dalis žmonių tebėra įstrigę traukinių vagonuose, o gelbėtojai stengiasi juos išvaduoti.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

3 milijardų apyvartą valdančios bendrovės prezidentė: pinigus pradėjau uždirbti vos 12 metų (20)

Iš Glazgo kilusi Allison Kirkby – nedidutė, tvirto sudėjimo šviesiaplaukė valdo kompaniją,...

Lietuviškos kainos galioja ne visiems: pasiūlė mokėti gerokai brangiau (30)

Lietuvoje įdarbinus profesionalę iš užsienio, paaiškėjo labai nemalonus dalykas: visus leidimus...

Akušerė-ginekologė: šlapimo pūslės uždegimas gali turėti baisių pasekmių (1)

„Daugeliu atveju, negydomas šlapimo pūslės uždegimas gali praeiti savaime, be gydymo, jei tik...

M. Kuzminskas įsikūrė D. Sabonio ir V. Mačiulio kaimynystėje (5)

Aistringas Lietuvos krepšinio gerbėjas iš Rygos (Latvija) Normundas Macis papildė savo asmeninę...

Dėl planų griauti pajūrio tualetus ginklus surems teisme: tai – absurdas (86)

Rugpjūčio pradžioje naujieji Palangos paplūdimio tualetai buvo pripažinti neteisėtais...

Tiesiog atėmė žadą: 70 eurų kainavusio bilieto pareikalavo ir iš 4 mėnesių kūdikio (466)

DELFI skaitytoja Virginija pasakoja patekusi į absurdišką situaciją – už galimybę stebėti...

Kuriantiems savo namus – vertingi interjero architektės patarimai (17)

Nemažai apie savo būsto interjerą galvojančių žmonių vis dar iki galo nesupranta, ko gali...

Vyro išradingumas stebina: internautai pametė galvas dėl kambario šuniui (2)

Vienas vyras sumąstė savo šuniui įrengti kambarį po laiptais. Kai jis pasidalino nuotraukomis...

Lietuvos bankas persikels iš prabangaus pastato: specialistai įvardija vienintelį jo privalumą (22)

Lietuvos bankui paskelbus, kad išsikraustys iš pačiame miesto centre esančių pastatų į...

Tūkstančius svarų išleidusi mamytė išpildė savo svajonę – virto „gyva sekso lėlyte“ (13)

Viena dviejų vaikų motina išleido daugiau kaip 10 tūkst. svarų (10,9 tūkst. eurų), kad...