Žemei gresia susidūrimas su asteroidu

Kaip praneša "The New York Times", astronomai pastebėjo asteroidą, kuris 2022-siais metais gali atsitrenkti į Žemę.
Nors mokslininkai pripažįsta, kad tokio galimo susidūrimo galimybės yra tik 1 iš milijono, tačiau visgi reikia atlikti daugiau stebėjimų, kad būtų galima tiksliau apskaičiuoti asteroido skriejimo orbitą.

Asteroidas 2000 BF19 yra penktasis su Žeme galintis susidurti kūnas iš per pastaruosius dvejus metus pastebėtų asteroidų. Jis yra maždaug pusės mylios pločio ir atsitrenkęs į tam tikrą mūsų planetos vietą galėtų padaryti daug žalos, tačiau greičiausiai nesukeltų pasaulinės katastrofos.

Šis asteroidas pirmą kartą pastebėtas sausio 2-ą dieną Arizonoje trijų astronomų, vadovaujamų Jameso Scott, ir buvo sekamas iki vasario 3-ios dienos kol išnyko. Tą pačią dieną Tarptautinė astronomų sąjunga paskelbė apie atradimą, tačiau nepaminėjo galimo susidūrimo. Apie tokią galimybę tik pirmadienį prabilo daktaras Bennis Peiseris, vadovaujantis Kembridžo konferencijų tinklo astronomijos skyreliui Internete, pareiškęs, kad galimą susidūrimą apskaičiavo Pizos universiteto astronomai Italijoje.

www.DELFI.lt
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Italai renkasi gyventi su tėvais (16)

Du trečdaliai 18-34 metų amžiaus italų vis dar gyvena su tėvais. Tai yra 7 mln. žmonių, rodo naujas statistikos departamento ISTAT tyrimas.

Savižudžio išpuolis Bagdade nusinešė mažiausiai 7 žmonių gyvybes (3)

Savižudžio išpuolis Irako sostinėje Bagdade nusinešė mažiausiai septynių žmonių gyvybes. Dar 19 asmenų buvo sužeisti, pranešė policija, kuria remiasi agentūra AP.

Šarlotės policija išplatino vaizdo medžiagą, kaip nušaunamas juodaodis (10)

JAV Šarlotės miesto policija paskelbė vaizdo medžiagą, kurioje užfiksuota, kaip policininkai nušauna juodaodį vyrą. Medžiaga buvo paskelbta po to, kai politikai ir vietos protestuotojai spaudė pareigūnus tai padaryti.

Dėl „Islamo valstybės“ pasaulis stovi ant 10 karų slenksčio (533)

„Islamo valstybės“ (IS) kalifato sienos sparčiai siaurėja, teroristinės organizacijos tvirtovės Irake ir Sirijoje viena po kitos žlunga. JAV vadovaujamas karas pasiekė tokią stadiją, kai kyla klausimų, kas bus toliau. Kaip rašo washingtonpost.com, regis, atsakymas akivaizdus – kils daugiau karų.

Paryžiuje šis sekmadienis – diena be automobilio

Didelė dalis Paryžiaus sekmadienį buvo uždaryta automobiliams ir motociklams - miesto centre, įskaitant ir Eliziejaus laukus, karaliavo pėstieji ir dviratininkai, informuoja agentūra dpa.