Wiesenthalio centras surado liudytojų prieš Kalėją

Prezidentės kanceliarija patvirtino, kad toks sąrašas iš S. Wiesenthalio centro gautas, tačiau atsisakė atskleisti sąrašo turinį.

Nacių nusikaltėlius persekiojančio centro biuro Jeruzalėje direktorius Efraimas Zuroffas (Efraimas Zurofas) telefonu BNS sakė, kad į sąrašą įtraukti septyni buvę Arajo būrio nariai, nuteisti SSRS laikais ir šiuo metu gyvenantys Latvijoje.

"Manau, jei kas ir gali duoti parodymus apie tokius žmones, kaip Kalėjas ir Ozolas (Karlis Ozolas), tai - jų nusikaltimų bendrininkai", sakė E. Zuroffas.

"Geriausia, kad šie parodymai būtų duodami latvių prokurorams, kurie gali tiems žmonėms paaiškinti, kad jie neišduoda savo tėvynės, liudydami apie kito latvio nusikaltimus. Bet kokiu atveju, jie vykdo pilietinę pareigą savo šaliai", sakė E. Zuroffas.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Estija nesugebėjo išrinkti prezidento (9)

Estijos rinkikų kolegijai šeštadienį per antrąjį balsavimą nepavyko išrinkti prezidento Toomo Hendriko Ilveso įpėdinio, nes nei vienas kandidatas nesurinko paprastos balsų daugumos, todėl šis procesas gražinamas į parlamentą.

Buvęs Prancūzijos prezidentas lieka ligoninėje (1)

Buvęs Prancūzijos prezidentas Jacques'as Chiracas ligoninėje Paryžiuje tebegydomas nuo plaučių infekcijos, o jo žmona Bernadette (Bernadet) išleista po keturias dienas trukusio gydymo gydoma dėl „pervargimo“, šeštadienį pranešė šeimos nariai.

Estijos prezidento rinkimų Rinkikų kolegijoje pirmąjį ratą laimėjo A. Joksas ir S. Kallas (2)

Estijos rinkikų kolegija šeštadienį per prezidento rinkimų pirmąjį ratą, balsuodama už penkis kandidatus, daugiausiai balsų atidavė už teisininką Allarą Joksą ir pagrindinės valdančiosios Reformų partijos pirmininką Siimą Kallas, paskelbė pareigūnai.

Sirijos pajėgoms ir toliau intensyviai bombarduojant Alepą žuvo 25 žmonės (32)

Šeštadienį Sirijos ir Rusijos vykdomi intensyvūs oro antskrydžiai prieš sukilėlių valdomas rytų Alepo teritorijas pražudė mažiausiai 25 civilius, praneša stebėtojai.

Obama vetavo teisės aktą, leidžiantį Rugsėjo 11-osios aukų artimiesiems paduoti į teismą Saudo Arabiją (28)

JAV Prezidentas Barackas Obama vetavo teisės aktą, leidžiantį rugsėjo 11-osios aukų šeimos nariams paduoti į teismą Saudo Arabiją, tačiau šis sprendimas gali sukelti neigiamą visuomenės reakciją ir Kongreso priekaištus.