Walesa siūlo JAV inicijuoti naują Marshallo planą

Buvęs Lenkijos prezidentas Lechas Walesa (Lechas Valensa) siūlo Jungtinėms Valstijoms inicijuoti naują Marshallo planą. BNS korespondentas sužinojo, kad L. Walesa pasiuntė laiškus kandidatams į Amerikos prezidentus - George W. Bushui (Džordžui V. Bušui) ir Alui Gore (Elui Gorui), kuriuose rašo, jog "šaltąjį karą pavyko laimėti, o dabar reikia laimėti taiką".
Buvęs Lenkijos prezidentas, kuris pasiryžo dar kartą stoti į kovą dėl prezidento posto, atkreipia dėmesį į tai, jog Vidurio ir Rytų Europoje susidarė paradoksaliai pavojinga situacija, nes "čia krito ne bombos, bet ekonominės sistemos".

Abiem JAV politikams, iš kurių vienas taps Baltųjų rūmų šeimininku, L. Walesa siūlo inicijuoti naują Marshallo planą. Šįsyk jis turėtų būti skirtas šalims, kurios prieš pusę amžiaus negalėjo pasinaudoti Amerikos pagalba.

Po Antrojo pasaulinio karo tuometinio JAV valstybės sekretoriaus generolo George C. Marshallo (Džordžo K. Maršalo) iniciatyva JAV finansiškai padėjo Vakarų Europai atkurti karo nuniokotą senojo žemyno ekonomiką.

L. Walesos nuomone, amerikiečių finansinė parama ypač būtina Lenkijos geležinkelių ir greitkelių tinklo plėtimui.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Kalifornijoje kraupi autobuso avarija: žuvo 13 žmonių, dar 30 sužeista (1)

Mažiausiai 13 žmonių žuvo JAV Pietų Kalifornijos valstijoje susidūrus sunkvežimiui ir turistiniam autobusui. Dar 30 keleivių išgabenti į ligoninę.

D. Britanijoje du kandidatai paskelbė, kad varžysis dėl UKIP lyderio posto

Du gerai žinomi kandidatai pareiškė dalyvausiantys euroskeptiškos dešiniojo sparno Jungtinės Karalystės nepriklausomybės partijos (UKIP) lyderio rinkimuose – ir abu įspėjo, kad jei partija nesikeis, ji pranyks.

Realybės šou JAV: D. Trumpo pergalė paveiktų Baltijos šalis ir NATO (293)

Lapkričio 8 d. vyksiantys JAV prezidento rinkimai turėtų atsakyti į klausimą, kuris visam pasauliui neduoda ramybės. Ar tikrai galingiausios pasaulio valstybės vadovu taps bene kontroversiškiausias visų laikų pretendentas į prezidentus Donaldas Trumpas? „Vis dėlto tikiuosi, kad nugalės sveikas protas“, – šypsosi VDU Politikos mokslų ir diplomatijos fakulteto Politologijos katedros lektorė daktarė Gerda Jakštaitė.

Ispanijoje socialistai balsavo už veto konservatorių vyriausybei atšaukimą

Ispanijoje sekmadienį susirinkę socialistai balsavimu nusprendė leisti konservatoriams sudaryti mažumos vyriausybę; šiuo sprendimu tikimasi pajudėti iš 10 mėnesių trukusios politinės aklavietės.

Tatuiruotės mirusio karaliaus garbei - paskutinis mados klyksmas Tailande

Tailando gyventojai gedi praėjusią savaitę mirusio savo karaliaus Bhumibolo Adulyadejo. Kai kurie jų pasiryžę prisiminimą apie monarchą išlaikyti ne tik širdyje. Tatuiruočių studijų meistrai visoje šalyje vos spėja suktis, nes daugybė tajų savo amžiną meilę ilgamečiam karaliui nori pademonstruoti įrašais ant kūno.