Rusijos liberalų demokratų partijos (RLDP) lyderis, Valstybės Dūmos vicepirmininkas Vladimiras Žirinovskis pirmadienį pareiškė žurnalistams, jog būtų galima paremti JAV planuojamą jėgos akciją Irake, prieš tai susitarus dėl atsakomųjų nuolaidų Rusijai.
Viena tokių nuolaidų, Dūmos vicepirmininko nuomone, galėtų būti nekliudomas ir bevizis traukinių eismas per Lietuvą į Kaliningradą ir atgal.

Lapkritį Europos Sąjungos ir Rusijos viršūnių susitikime buvo sutarta, kad Rusijos piliečiai galės tranzitu per Lietuvą keliauti į Kaliningrado sritį ir iš jos su vadinamaisiais supaprastintais kelionės dokumentais, kuriuos gauti bus lengviau ir pigiau, nei vizas. Ši tvarka įsigalios nuo liepos 1 dienos, tačiau jau nuo vasario 1-osios Lietuva truputį sugriežtina tranzito tvarką, atsisakydama pripažinti kelionės dokumentu Rusijos kario pažymėjimą ir vaiko gimimo liudijimą, kai vaikas keliauja be tėvų. Tai sukėlė naują Rusijos pasipiktinimo bangą.

Kita galima nuolaida, RLDP lyderio nuomone, galėtų būti teisė eksploatuoti Irako Vakarų Kurnos telkinį, "išsiurbiant naftos už 30 mlrd. dolerių (95 mlrd. litų) ir taip padengiant Irako skolą Rusijai".

Ateityje, pasak V.Žirinovskio, būtų tikslinga organizuoti Irake bendrą Rusijos ir Amerikos karinę komendantūrą Antrojo pasaulinio karo pabaigos Vakarų Berlyno pavyzdžiu, o vėliau susitarti su JAV dėl tarpusavio sąveikos pasaulio mastu.

Dūmos vicepirmininkas Jungtines Valstijas laiko vieninteliu galimu Rusijos sąjungininku ateityje, ir šeštadienį įvykusi Amerikos erdvėlaivio "Columbia" katastrofa, per kurią žuvo septyni juos skridę astronautai, V.Žirinovskio manymu, tik patvirtina šią išvadą. "Išskyrus Rusiją, niekas nepadės amerikiečiams tęsti kosmoso įsisavinimo ir nuskraidinti astronautus į orbitines stotis", - paaiškino jis.

Komentuodamas per vieną iš televizijos kanalų parodytą skandalingą vaizdo įrašą, kur jis 2002 metų rugsėjį koneveikia JAV, V.Žirinovskis pareiškė, jog "tai niekšybė, kurią galima pavadinti kažkurio iš svečių apgavyste".

V.Žirinovskis pabrėžė, kad minėtas įrašas - klastotė ir net neatmetė galimybės pateikti teismui ieškinį, nors, antra vertus, mano, kad "dėl pasigailėtinų penkių tūkstančių rublių baudos nėra prasmės gadinti sau nervų".

Paklaustas apie Valstybės Dūmos pirmininko pavaduotojo tarptautiniams reikalams Konstantino Kosačiovo pasiūlymą galbūt nušalinti V.Žirinovskį nuo vicepirmininko pareigų, RLDP lyderis pareiškė nematąs tam jokio pagrindo.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Pirmasis? G. Nausėda neneigia dalyvausiąs prezidento rinkimuose (42)

SEB banko prezidento patarėjas, ekonomistas Gitanas Nausėda neneigia dalyvausiąs 2019 metų...

Didžiausi atlyginimai: dešimtuke – netikėti naujokai (49)

Birželio mėnesį buvo tik viena įmonė, kurios darbuotojų atlyginimų vidurkis buvo...

N. Vasiliauskaitė. Terorizmas pasaulį jau pakeitė (45)

„Net jeigu islamistai sugebėtų surengti Europoje po teroristinį aktą kiekvieną dieną, tai...

Barselonos išpuolio mikroautobuso vairuotojas nustatytas, jo ieškoma visoje Europoje (9)

Ispanijos policija pirmadienį paskelbė nustačius asmens, praeitą ketvirtadienį nukreipusio...

G. Žiemelis investuoja į tūkstančio vietų bendrabutį (82)

Gediminas Žiemelis investuoja į daugiau kaip tūkstančio vietų bendrabutį darbininkams.

Artėja visiškas Saulės užtemimas: milijonai plūsta jo stebėti (8)

Į Jungtinių Valstijų miestus, įskaitant Čarlstoną Pietų Karolinoje, suplūdo milijonai...

Draugo gedėjusi kalytė pagaliau laiminga: įveikti sielvartą padėjo kačiukai

Kai kalytės Floros šeima priglaudė 20-metį katiną Dexter'į, energinga malamutė kaipmat...

Holivudas gedi vieno garsiausių visų laikų komikų J. Lewiso (2)

Sulaukęs 91-erių mirė vienas žinomiausių visų laikų komikų ir šou pasaulio atstovų Jerry...

Išbandymas alkotesteriu: kodėl pareigūnai vengia antro karto (148)

Socialiniuose tinkluose garsiai nuskambėjo istorija, kai viena vairuotoja pasiskundė, jog policijos...