V.Putinas siūlo kurti bendrą raketinę gynybą

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ketvirtadienį pasiūlė, kad JAV ir Rusija kartu kurtų raketinį gynybos skydą, siekiant apsiginti nuo "piktavalių valstybių" branduolinių smūgių.
Interviu "NBC News" V. Putinas sakė, kad per sekmadienį Maskvoje įvyksiantį susitikimą su Billu Clintonu (Bilu Klintonu) ruošiasi tai pasiūlyti ir JAV prezidentui.

"Tokie mechanizmai įmanomi, jeigu mes sutelksime pastangas ir nukreipsime jas Jungtinėms Valstijoms, Rusijai, bendrai mūsų sąjungininkams Europoje kylančiai grėsmei neutralizuoti", sakė V. Putinas, pridūręs, kad "mes turime tokių pasiūlymų ir norime aptarti juos su prezidentu Clintonu".

Trečiadienį B. Clintonas pasiūlė pasidalyti Amerikos raketinės gynybos technologija su kitomis šalimis. Tačiau apžvalgininkai teigia, kad šis pasiūlymas greičiausiai neišsklaidys Rusijos, Kinijos ar net JAV Europos sąjungininkių būgštavimų dėl Amerikos ketinimų.

Labiausiai prieš JAV planą protestuoja Rusija ir Kinija. Šios šalys suinteresuotos ne tiek pasidalyti Amerikos turima technologija, kiek užkirsti kelią JAV Nacionalinės gynybos sistemos kūrimui, kad išsaugotų savo branduolinių bauginimo priemonių efektyvumą.

Maskva ir Pekinas ginčija Vašingtono požiūrį į augančią tokių šalių, kaip Šiaurės Korėja, Iranas ar Irakas grėsmę. Jie teigia, kad yra geresnių būdų su jomis susitvarkyti.

Gynybos ekspertai taip pat abejoja, ar JAV atskleistų Rusijai bei Kinijai modernią raketų perėmimo technologiją, pavyzdžiui, kosmose dislokuotus daviklius. Juk Amerika saugumo sumetimais riboja bendradarbiavimą ginkluotės srityje net su NATO sąjungininkėmis.

Baltųjų rūmų atstovas spaudai Joe Lockhartas (Džo Lokhartas) pareiškė, jog kol kas anksti pasakyti, ar JAV pasidalys priešraketine technologija su Rusija.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Rusija neigia, kad jos karo laivai prisidės prie Alepo bombardavimo (2)

Rusijos užsienio reikalų ministerija absurdiškais pavadino NATO pareikštus įtarimus, kad Rusijos kovinė grupė Viduržemio jūroje prisijungs bombarduojant Sirijos Alepo miestą, skelbia „Reuters“, remdamasi ketvirtadienį Rusijos naujienų agentūros RIA paskelbta informacija.

ES pritarė naujoms sankcijoms dešimčiai aukščiausio rango Sirijos pareigūnų (5)

Europos Sąjunga ketvirtadienį ėmėsi sankcijų dar prieš 10 aukščiausio rango Sirijos pareigūnų dėl jų dalyvavimo „žiauriose represijose“ prieš civilius gyventojus.

J. Stoltenbergas: stipresnė Europa reikš stipresnė NATO

NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas nemano, kad Europos Sąjungos (ES) gynybos plėtros planai būtų problema transatlantiniam kariniam aljansui. „Stipresnė Europa padarys stipresnį ir NATO“, – pareiškė jis ketvirtadienį Briuselyje baigdamas NATO gynybos ministrų susitikimą. Didesnė europiečių parengtis ir didesnės išlaidos gynybai esą duos naudos ir Aljansui, praneša agentūra AFP.

H. Clinton pasakyti žodžiai gali pakišti jai koją po rinkimų (9)

Daug neįprastų dalykų nutiko 2016-aisiais per Amerikos prezidento rinkimų kampaniją. Vis dėlto Rusija tapo bene labiausiai netikėta viešnia prie JAV politikos pietų stalo.

R.T. Erdoganas: kitas Turkijos taikinys Sirijoje - Raka

Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas ketvirtadienį sakė, kad karinės operacijos opozicijos kovotojams Šiaurės Sirijoje paremti taikinys bus „Islamo valstybės“ (IS) kontroliuojamas Rakos miestas.