V.Putinas: "rusai nusipelnė gyventi geriau"

 (12)
Toliau pateikiama V. Putino rinkimų programos santrauka. Ji paremta atviru laišku rinkėjams, kuris paskelbtas V. Putino tinklalapyje (www.putin2000.ru) rusų ir anglų kalbomis, taip pat kitais viešais jo pareiškimais.

V. Putinas laiške rašo, kad pagrindinis jo šūkis - rusai "nusipelnė gyventi geriau". V. Putino oponentai sako, kad jo idėjos kartais prieštaringos ir dažnai išsamiau negvildenamos.

Toliau pateikiami pagrindiniai V. Putino programos punktai.

- Kova su nusikalstamumu. V. Putinas išreiškė norą, kad Rusija būtų stipri ir tvarkinga valstybė, kurioje svarbiausia - įstatymo valdžia.

"Silpnoje valstybėje, kurios nevaldo įstatymai, individas yra neginamas ir nelaisvas. Kuo stipresnė valstybė, tuo laisvesnis individas", sako 47 metų V. Putinas - buvęs KGB šnipas ir Federalinės saugumo tarnybos vadovas.

- Garbingas žaidimas. Pasak V. Putino, Rusijai reikalinga lygias teises suteikianti ekonominių žaidimų aikštė, be korupcijos ir "oligarchų" - įtakingų asmenų su dideliais verslo interesais.

Maskva kritikuojama už tai, kad leido keliems glaudžiai susijusiems verslininkams perimti pelningiausią Rusijos pramonę ir daryti įtaką vyriausybei.

- Kova su skurdu. V. Putinas sako, kad Rusija yra "turtinga vargšų žmonių šalis". Neseniai jis žadėjo pakelti pensijas iki 1 000 rublių (140 litų) ir susieti jas su infliacija. Dabar vidutinė ruso pensija neprilygsta 80 litų per mėnesį.

"Grąžinti skolą pensininkams yra politinis ir moralinis uždavinys visomis šio žodžio prasmėmis", sakė V. Putinas.

- Mokesčių surinkimas. Ši sritis Rusijoje - viena prasčiausiai tvarkomų pasaulyje. V. Putinas žada tai spręsti, gerai rinkdamas nedidelius mokesčius, užuot prastai rinkus didelius.

- Inventorizacija. "Šiandien šalyje būtina didelė inventorizacija", sako V. Putinas savo laiške. Jis tai lygina su naujo gamyklos direktoriaus atėjimu - užimdamas pareigas, šis reikalauja parodyti balansą.

- Žemės reforma. V. Putinas Valstybės Dūmai nurodė, kad ši privalo priimti žemės reformos įstatymą. Tačiau savo pozicijos šiuo klausimu laikinasis prezidentas tiksliai neapibrėžė. Rusija iki galo dar neliberalizavo žemės pirkimo ir pardavimo, todėl žmonėms sunku turėti įsigyti didesnius, negu namo ploto žemės sklypus.

- Kariuomenės reforma. V. Putinas neturi aiškios ginkluotųjų pajėgų politikos. Jis žarstė komplimentus kariuomenei ir gyrė operaciją Čečėnijoje, tačiau pareiškimai dėl kariuomenės ateities buvo prieštaringi.

V. Putinas yra sakęs, kad Rusija turi sukurti profesionalią kariuomenę, kad atlikti karo prievolę jaunimui yra labai svarbu ir kad jaunuoliai turi turėti alternatyvios tarnybos galimybę.

Milžiniškoje Rusijos kariuomenėje daugiausia tarnauja šauktiniai paaugliai. Jie patenka į kariuomenę, kuriose dažnos savižudybės, klesti narkomanija ir priekabiavimas. Buvęs prezidentas Borisas Jelcinas skelbė planus pereiti prie profesionalios kariuomenės, tačiau savo valdymo pabaigoje atsisakė šio sumanymo.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Maskvos slepiama tiesa rodo naują V. Putino kryptį

Prezidentas Vladimiras Putinas sparčiai formuoja iš Rusijos valstybę už įstatymo ribų. Kaip viena iš penkių nuolatinių Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos narių, Rusija yra prisiėmusi ypatingą atsakomybę gerbti tarptautinę teisę. Tačiau V. Putino elgesys Ukrainoje ir Sirijoje pažeidžia ne tik taisykles, kurių tikslas skatinti taiką, o ne konfliktą, bet paprasčiausią žmogišką padorumą.

Prancūzų naikintuvai pradės misiją prieš „Islamo valstybę“

Prancūzų naikintuvai penktadienį pakilo iš lėktuvnešio „Charles de Gaulle“ ir pradėjo operaciją prieš džihadistų judėjimo „Islamo valstybė“ (IS) kovotojus Irako šiauriniame Mosulo mieste, pranešė vienas pareigūnas.

Saudo Arabija įspėjo JAV dėl Kongreso sprendimo (7)

Saudo Arabija ketvirtadienį įspėjo apie „katastrofiškas pasekmes“, kurių gali sukelti Jungtinių Valstijų įstatymas, atveriantis kelią 2001 metų rugsėjo 11-osios teroro išpuolių aukų artimiesiems paduoti karalystę į teismą.

Gyventojų parama mirties bausmei JAV – istoriškai maža

JAV gyventojų parama mirties bausmei šiuo metu yra mažiausia per pastaruosius dešimtmečius, praneša agentūra dpa.

B. Obama ir A. Merkel griežtai sukritikavo Rusijos veiksmus Sirijoje (240)

JAV prezidentas Barackas Obama ir Vokietijos kanclerė Angela Merkel barbariškais vadina Rusijos ir Sirijos vyriausybės lėktuvų antskrydžius Alepo mieste.