Vokietijoje sulaikyti du įtariami islamistų ekstremistai iš Sirijos

Vokietijos pareigūnai sulaikė du sirus, įtariamus savo šalyje kovojus ekstremistinėse grupuotėse, antradienį pranešė pareigūnai. Manoma, kad vienas šių asmenų galimai prižiūrėjo strategiškai svarbią džihadistų judėjimo „Islamo valstybė“ (IS) kontroliuojamą užtvanką rytų Sirijoje.
Islamo Valstybė
© Reuters/Scanpix

Federalinių prokurorų teigimu, 30 metų Abdulmalkas A. ir 23 metų Mousa H.A.
buvo suimti praėjusią savaitę Berlyne ir gretimoje Saksonijos-Anhalto žemėje. Dėl Vokietijoje galiojančių privatumą užtikrinančių taisyklių sulaikytųjų pavardės atskleistos nebuvo.

Manoma, kad abu vyrai 2012 metais prisidėjo prie džihadistų grupuotės „al Nusra Front“, kovojančio su Sirijos vyriausybe. Abdulmalkui A. buvo patikėta vadovauti vienam kovotojų būriui rytų Sirijoje.

Pasak prokurorų, pastarasis asmuo taip pat yra įtariamas padaręs karo nusikaltimą. Teigiama, kad Abdulmalkas A. „2013-ųjų pavasarį netoli Tabkos miesto pagrobė Sirijos režimo snaiperį, privertė jį išsikasti sau kapą ir persirėžti gerklę“.

Iš Deir az Zoro kilęs Abdulmalkas A. galimai prisijungė prie IS 2013 metų viduryje ir gavo užduotį prižiūrėti Eufrato užtvanką, esančią netoli Tabkos miesto, nurodė prokurorai.

Kol kas neaišku, kada ir kaip tie vyrai atvyko į Vokietiją.

Antradienį jie stos prieš teismą.

Vokietijos pareigūnai per pastaruosius dvejus metus, kai šalį užplūdo pabėgėlių ir migrantų banga, suėmė kelias dešimtis žmonių, įtariamų dalyvavus Sirijos kare.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Užsienyje

G7 vadovai nesutarė dėl klimato kaitos strategijos (10)

Didžiojo septyneto (G-7) viršūnių susitikime penktadienį nepadaryta pažangos mėginant suderinti skirtingus Jungtinių Amerikos Valstijų ir jų partnerių požiūrius į klimato kaitos problemas, pranešė šio susitikimo šeimininkė Italija.

„Didelė dalis“ Mančesterio teroristų tinklo išaiškinta (6)

Didžiosios Britanijos kovos su terorizmu policijos vadovas Markas Rowley penktadienį pareiškė, kad didelė dalis tinklo, susijusio su pirmadienio išpuoliu po koncerto Mančesteryje, areštuota.

Rusija pavadino diplomatų išsiuntimą iš Estijos provokacija (37)

Maskva laiko dviejų Rusijos diplomatų išsiuntimą iš Estijos provokaciniu ir nepagrįstu Talino žingsniu.

G7 lyderiai konstatavo padidėjusią Šiaurės Korėjos grėsmę (6)

G7 lyderiai susitarė Taorminos viršūnių susitikimo baigiamojoje deklaracijoje pažymėti, kad Šiaurės Korėjos keliama grėsmė dėl jos raketų ir branduolinės programų realizavimo „pasiekė naują lygį“. Tai penktadienį pranešė Japonijos naujienų agentūra „Kyodo“.

Izraelis pasmerkė koptų krikščionių žudynes Egipte (4)

Izraelio ministras pirmininkas Benjaminas Netanyahu penktadienį pasmerkė teroristų ataką Egipte, kur buvo nužudyti mažiausiai 26 koptai, tarp aukų buvo ir vaikų.