Vokietijoje sulaikyti du įtariami islamistų ekstremistai iš Sirijos

Vokietijos pareigūnai sulaikė du sirus, įtariamus savo šalyje kovojus ekstremistinėse grupuotėse, antradienį pranešė pareigūnai. Manoma, kad vienas šių asmenų galimai prižiūrėjo strategiškai svarbią džihadistų judėjimo „Islamo valstybė“ (IS) kontroliuojamą užtvanką rytų Sirijoje.
Islamo Valstybė
© Reuters/Scanpix

Federalinių prokurorų teigimu, 30 metų Abdulmalkas A. ir 23 metų Mousa H.A.
buvo suimti praėjusią savaitę Berlyne ir gretimoje Saksonijos-Anhalto žemėje. Dėl Vokietijoje galiojančių privatumą užtikrinančių taisyklių sulaikytųjų pavardės atskleistos nebuvo.

Manoma, kad abu vyrai 2012 metais prisidėjo prie džihadistų grupuotės „al Nusra Front“, kovojančio su Sirijos vyriausybe. Abdulmalkui A. buvo patikėta vadovauti vienam kovotojų būriui rytų Sirijoje.

Pasak prokurorų, pastarasis asmuo taip pat yra įtariamas padaręs karo nusikaltimą. Teigiama, kad Abdulmalkas A. „2013-ųjų pavasarį netoli Tabkos miesto pagrobė Sirijos režimo snaiperį, privertė jį išsikasti sau kapą ir persirėžti gerklę“.

Iš Deir az Zoro kilęs Abdulmalkas A. galimai prisijungė prie IS 2013 metų viduryje ir gavo užduotį prižiūrėti Eufrato užtvanką, esančią netoli Tabkos miesto, nurodė prokurorai.

Kol kas neaišku, kada ir kaip tie vyrai atvyko į Vokietiją.

Antradienį jie stos prieš teismą.

Vokietijos pareigūnai per pastaruosius dvejus metus, kai šalį užplūdo pabėgėlių ir migrantų banga, suėmė kelias dešimtis žmonių, įtariamų dalyvavus Sirijos kare.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Užsienyje

Maskva reikalauja sumažinti JAV diplomatinį personalą Rusijoje (107)

Rusijos užsienio reikalų ministerija penktadienį paskelbė atsakomąsias priemones į Jungtinių Valstijų planuojamas naujas griežtas sankcijas Maskvai ir pareikalavo, kad Vašingtonas sumažintų Rusijoje dirbančių diplomatų skaičių.

Rusijoje sulaikyti septyni asmenys, įtariami planavę teroro aktus (9)

Rusijos federalinė saugumo tarnyba (FST) sulaikė septynis atvykėlius iš Vidurinės Azijos, kurie, kaip įtariama, planavo teroro aktus Sankt Peterburge, praneša „RIA Novosti“.

Pakistano teismas pripažino premjerą neturinčiu teisės eiti pareigų

Pakistano Aukščiausiasis Teismas penktadienį pripažino ministrą pirmininką Nawazą Sharifą neturinčiu teisės eiti pareigų dėl seniai reiškiamų kaltinimų korupcija, o dėl šio sprendimo jis bus priverstas palikti postą.

Dukra gimė praėjus pustrečių metų nuo tėvo mirties (7)

Praėjus pustrečių metų nuo Niujorko policijos detektyvo Wenjiano Liu nužudymo, kuris sukrėtė visą miestą, jo dirbtinai apvaisinta našlė šią savaitę pagimdė jųdviejų dukrelę.

Lenkijos pareigūnai renka informaciją apie antivyriausybinių protesto akcijų dalyvius (4)

Lenkijos policija ir Vidaus saugumo agentūra renka informaciją apie valdančiosios Teisės ir teisingumo partijos vyriausybės priešininkus. Tai penktadienį pranešė laikraštis „Gazeta Wyborcza“.