Vokietijoje - demonstrantų ir policijos susirėmimai

 (2)
Vokiečių kairuoliai pirmadienį Hamburgo mieste susirėmė su policija. Buvo sužeista 12 policininkų ir 25 demonstrantai. Tai buvo pirmas iš Gegužės 1-osios incidentų, kuriems valdžia su nerimu ruošėsi visoje šalyje.
Po vidurnakčio demonstrantai miesto centre ėmė mėtyti akmenis į bankus, kulti parduotuvių langus ir padegė kelis automobilius. Policija puolė demonstrantus, ir vienam pareigūnui buvo sulaužyta ranka. Ligoninėje suteikta pagalba trims policininkams, pranešė policijos atstovas spaudai. Pasak kairiųjų, buvo sužeisti 25 demonstrantai.

Visos Vokietijos valdžia pirmadienį ruošėsi neramumams. Sostinėje Berlyne į gatves išėjo budėti daugiau kaip 6 000 policininkų. Vyriausybės pastatus miesto centre saugojo sustiprinta apsauga.

Ypač valdžia būgštavo dėl sankcionuotos neonacistų demonstracijos rytinėje Berlyno dalyje. Į ją susirinko maždaug 300 16-25 metų jaunuolių, tarp jų daug skustagalvių. "Mes, kaip vokiečiai, esame plėšiami. Iš mūsų atimami pinigai, reikalingi tvarkyti ateičiai", pareiškė neonacistinės Nacionaldemokratų partijos (NDP) atstovas spaudai.

NDP ragino savo narius visoje šalyje suvažiuoti į Berlyną eitynėms. Tačiau bent jau iš pradžių jų susirinko palyginti nedaug. Kai kurie NDP nariai nešė senąsias Vokietijos imperijos vėliavas. Nacių vėliavos ir simboliai Vokietijoje uždrausti.

Gegužės 1-ąją Berlyne jau tradiciškai vyksta gatvių mūšiai tarp dešiniųjų ekstremistų, neonacistų bei skustagalvių ir kraštutinių kairiųjų, vadinamųjų autonomistų.

Autonomistai grasina perkelti savo antikapitalistinę kovą į neseniai restauruotas centrines Berlyno gatves ir rengti demonstracijas prieš "imperialistinius centrus bei kapitalo pagundas".

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Politologas: V. Putinas per kvailumą parodė savo tikrąjį veidą (201)

Atrodo, kad Europos Sąjunga sankcijas Rusijai pratęs, nes Vladimiras Putinas per kvailumą pasauliui rodo savo tikrąjį veidą kaip tik tuo metu, kai Vakarai ima svarstyti, kad gal jis visai protaujantis žmogus, LRT RADIJUI sako politikos mokslų profesorius iš Rutgerso universiteto Alexanderis Motylas.

A. Carteris: rengiamasi izoliuoti IS tvirtovę Raką (13)

JAV gynybos sekretorius Ashtonas Carteris antradienį teigė, kad JAV vadovaujama koalicija „ruošia dirvą“ Rakos miesto, vadinamo grupuotės „Islamo valstybė“ (IS) tvirtove Sirijoje, izoliavimui, praneša naujienų agentūra AFP.

JAV ambasadoriaus rezidencija Maskvoje apmėtyta petardomis (31)

Antradienį prie JAV ambasadoriaus rezidencijos Maskvos centre buvo sulaikyti trys partijos „Kita Rusija“ aktyvistai, praneša naujienų agentūra „Interfax“.

Vengrai prašo Rusijos pasiaiškinti dėl žeminančių komentarų apie 1956 m. sukilimą (145)

Budapeštas antradienį iškvietė Maskvos ambasadorių įteikti notos dėl Rusijos televizijos laidoje išsakytų Vengriją žeminančių komentarų, aiškinant apie 1956 metų sukilimą Vengrijoje prieš sovietinę komunistų valdžią.

Irake islamistai sudegino gyvus devynis dezertyrus (13)

Teroristinė „Islamo valstybės“ (IS) grupuotė nubaudė mirties bausme devynis savo narius, mėginusius bėgti iš karo veiksmų zonos Mosule. Tai antradienį pranešė „Iraqi News“.