Vokietija apkaltino du savo piliečius šnipinėjimu Maskvai

 (2)
"Atsakovai kaltinami teikę informaciją apie karinių technologijų praktinį pritaikymą Rusijos naujienų agentūrai", sakoma prokuratūros pareiškime.

Naujienų agentūra neįvardijama, tačiau įtariama, kad duomenis ji perdavė Rusijos slaptajai tarnybai.

Įmonė "DaimlerChrysler Aerospase" (Dasa) teigia, kad vienas iš įtariamųjų 52 metų Peteris Sommeras (Pėteris Zomeris) dirbo viename kompanijos padalinyje, kur gaminamos prieštankinės raketos.

P. Sommeris buvo suimtas savo darbovietėje liepos mėnesį, o antras įtariamasis 40 metų Michaelis Kochas (Michaelis Kochas) buvo sulaikytas Hanoverio oro uoste prieš išskrendant į Maskvą. Jis vežėsi apie 100 dokumentų.

Prokuratūros teigimu, M. Kochas kreipėsi į Rusijos slaptąsias tarnybas 1996 metų pradžioje, kai pablogėjo jo verslo reikalai Rusijoje. Kiek vėliau tais pačiais metais jis susitiko P. Sommerį, kuris taip pat buvo patekęs į keblią finansinę padėtį.

Įtariama, kad vokiečiai nuo 1997 metų vidurio iki 1999 metų liepos pabaigos perduodavo informaciją apie valdomąsias raketų sistemas, priešlėktuvinę ginkluotę ir kita. Už pastangas jie gavo 160 tūkst. dolerių.

Rytų ir Vakarų Vokietija "šaltojo karo" metais buvo šnipų rojus. Nors jų darbo apimtys smarkiai sumažėjo, Vokietijos valdžia mano, kad šalyje tebėra gana daug užsienio agentų.

Vokietija pernai už šnipinėjimą išvarė tris amerikiečių Centrinės žvalgybos tarnybos agentus, kurie dirbo JAV konsulate Miunchene. 1997 metais per šnipinėjimo skandalą iš šalies turėjo išvykti JAV diplomatas Bonoje.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Atsistatydina Seišelių Salų prezidentas (4)

Antradienį Seišelių Salų Respublikos prezidentas Jamesas Alixas Michelis pareiškė atsistatydinąs. Kaip pranešė Seišelių naujienų agentūra, šių metų spalio 16 d. valstybės vadovo pareigas pradės eiti viceprezidentas Danny Faure.

Iš ES bėgančiai Britanijai žada geresnę ateitį: jai seksis geriau nei kontinentinei Europai (69)

Leidybos milžinės „Axel Springer“ vykdomasis vadovas Mathiasas Doepfneris teigė matantis, kad Jungtinė Karalystė (JK) linksta prie laisvesnio į rinką orientuoto modelio, kuris galėtų tapti itin patrauklia Europos Sąjungos (ES) alternatyva.

Angoloje sudužo „Chevron“ sraigtasparnis (2)

Angoloje sudužo į naftos verslovę pakrantėje skrisdamas sraigtasparnis, žuvo keturi žmonės, pranešė firma „Chevron“.

Kalifornijoje siautėjantis gaisras verčia evakuotis žmones

Kalifornijoje dėl nesiliaujančių krūmynų gaisrų, keliančių grėsmę atokioms Santa Kruso kalnų bendruomenėms, savo namus turėjo palikti dar daugiau žmonių.

Po ginčijamos pergalės rinkimuose prisaikdintas Gabono prezidentas (1)

Gabone antradienį prisaikdintas prezidentas Ali Bongo, šalies aukščiausiajam teismui kontroversiškai įvertinus jo pergalę ir pratęsus jo šeimos valdžią šioje naftos turtingoje valstybėje jau penktą dešimtmetį.