V.Kononovas - taikos garantas

Latvijoje nerimsta nuomonių karas dėl Rusijos piliečio, raudonojo partizano Vasilijaus Kononovo išdavimo Rusijai.
Jo bylos apeliacinio proceso išvakarėse paskelbtas Rusijos prezidento Vladimiro Putino sprendimas patenkinti V.Kononovo prašymą dėl Rusijos pilietybės suteikimo vakar prasidėjusio Latvijos Aukščiausiojo Teismo dalyviams tapo dar vienu uždaviniu.

Rygos apygardos teisme V.Kononovas pareiškė, jog dar nėra atsisakęs Latvijos pilietybės, o kad išrinktasis Rusijos prezidentas V.Putinas patenkino prašymą suteikti jam Rusijos pilietybę, išgirdęs trečiadienį per radiją.

Kol kas V.Kononovas negavo jokių dokumentų, patvirtinančių, jog jam suteikta Rusijos pilietybė.

Kairiosios parlamento frakcijos "Už žmogaus teises vieningoje Latvijoje" pirmininkas Janis Jurkanas pareiškė, kad Latvijai naudinga kuo greičiau išnagrinėti šalyje nuteisto V.Kononovo apeliaciją ir išduoti jį Rusijai.

Latvijos Seimo Užsienio reikalų komisijos pirmininkas Guntaras Krastas mano, jeigu V.Kononovas tapo kaimyninės valstybės piliečiu, jį galima išduoti Rusijai. Toks poelgis tik padėtų gerinti abiejų šalių santykius, kuriems raudonojo partizano nuteisimas turėjo didelės įtakos.

Sausio 21 d. Rygos apygardos teismas pripažino V.Kononovą kaltą dėl karo nusikaltimų ir nuteisė jį 6 metus kalėti. Rusija griežtai protestavo prieš V.Kononovo suėmimą ir teismą bei apkaltino Latviją "raganų medžiokle", nacionalizmo atgaivinimu.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Irake islamistai sudegino gyvus devynis dezertyrus (3)

Teroristinė „Islamo valstybės“ (IS) grupuotė nubaudė mirties bausme devynis savo narius, mėginusius bėgti iš karo veiksmų zonos Mosule. Tai antradienį pranešė „Iraqi News“.

Rusija tvirtina pratęsianti moratoriumą Alepo bombardavimui (9)

Maskva antradienį pranešė, kad Rusijos ir Sirijos karo lėktuvai nerengė antskrydžių virš Alepo miesto pastarąsias septynias paras ir kad laikomasi moratoriumo bombardavimui.

Ispanijos karalius pavedė Rajoy formuoti vyriausybę

Ispanijoje premjero pareigas einantis Mariano Rajoy antradienį pareiškė, kad karalius Felipe VI patikėjo jam sudaryti vyriausybę; tokiu būdu konservatyvusis premjeras per žingsnelį priartėjo prie valdžios dar vienai kadencijai.

S. Lavrovas Mosulo operaciją Irake prilygino Alepo bombardavimui Sirijoje (34)

Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas antradienį pareiškė, kad JAV parama Irako pastangoms išvaduoti Mosulą prilygsta Maskvos paramai Sirijos vyriausybei, kurios pajėgios puola sukilėlių kontroliuojamą Alepo miestą šalies rytuose.

Prancūzų darbininkai pradėjo griauti Kalė „Džiungles“ (2)

Prancūzų darbininkai, lydimi policininkų, antradienį atvyko į „Džiunglėmis“ vadinamą Kalė migrantų stovyklą ir ėmė griauti lūšnas ir palapines, kuriose gyvenę migrantai autobusais buvo išvežioti į kelis centrus įvairiose Prancūzijos vietose.