Ukrainos prezidento rinkimus pralaimėjęs Viktoras Janukovičius apskundė Aukščiausiajame Teisme Centrinės rinkimų komisijos (CRK) nutarimą nepatenkinti jo reikalavimo pripažinti gruodžio 26 dieną vykusio pakartotinio balsavimo antrajame prezidento rinkimų rate rezultatus negaliojančiais visose 225 rinkimų apygardose.
Viktoras Janukovičius
© EPA-ELTA
Aukščiausiajam Teismui perduotame skunde "nėra nieko nauja - tai CRK jau nagrinėjo gruodžio 30 dieną", pareiškė žurnalistams išrinktojo prezidento Viktoro Juščenkos patikėtinis Mykola Katerinčukas.

Jo nuomone, "šis skundas neturi jokių perspektyvų" Aukščiausiajame Teisme.

Pasak M.Katerinčuko, V.Janukovičiaus komanda "kuria dirbtinius įrodymus", ketindama įrodyti, kad gruodžio 26 dienos balsavimo rezultatai neva buvo suklastoti.

"V.Janukovičiaus komanda dabar kuria dirbtinius įrodymus, kurie nebus nei sisteminiai, nei kokio nors kito pobūdžio, leidžiančio teismui pripažinti, kad gruodžio 26 dieną piliečių pareikšta valia nebuvo laisva, ir CRK negali nustatyti realių balsavimo rezultatų", - sakė M.Katerinčukas.

Jis taip pat pažymėjo, kad V.Juščenko komanda turėjo galimybę susipažinti su 27 tomais medžiagos, pridėtos prie V.Janukovičiaus skundo.

"Dauguma dokumentų - tai ne oficialūs dokumentai, bet, sakyčiau, greičiau natiurmortas, kuriame surinkta absoliučiai viskas", - pareiškė M.Katerinčukas ir pridūrė, kad "teisiniu požiūriu jie neturi jokių perspektyvų".

Aukščiausiasis Teismas savo ruožtu patvirtino, kad V.Janukovičiaus skundas gautas ir bus nagrinėjamas ketvirtadienį, sausio 6 dieną.

V.Janukovičiaus atstovas CRK Nestoras Šufričius komisijos posėdyje trečiadienį pranešė, kad antradienį Aukščiausiajam Teismui įteiktame skunde patikslinti reikalavimai ištirti gruodžio 26 dieną padarytus pažeidimus, kai buvo apribotos sunkiai judančių piliečių rinkimų teisės. Surinkta medžiaga sudaro 96 tomus.

Centrinės rinkimų komisijos duomenimis, per gruodžio 26 dieną vykusį balsavimą opozicijos lyderis V.Juščenko pralenkė savo varžovą V.Janukovičių beveik 8 proc. balsų. CRK, nagrinėjusi V.Janukovičiaus skundus, dar nepaskelbė oficialių rinkimų rezultatų.

Remiantis Konstituciją, naujas prezidentas pradeda eiti pareigas ne vėliau kaip praėjus 30 dienų po oficialaus rinkimų rezultatų paskelbimo, davęs priesaiką iškilmingame Aukščiausiosios Rados susirinkime. Inauguracijos data turi būti nustatyta specialiu parlamento sprendimu.

Tuo tarpu deputatų grupės "Demokratinės iniciatyvos" lyderis Aukščiausiojoje Radoje Stepanas Havrišas mano, kad prezidento rinkimus pralaimėjęs Viktoras Janukovičius gali patekti į parlamentą ir tapti opozicijos vadovu.

"Tai įmanoma. Atsakymas gana logiškas - turėdamas daugiau kaip 13 mln. rinkėjų paramą jis, šiaip ar taip, lieka nacionaliniu lyderiu, aplink kurį, laukdamos 2006 metų, telksis tam tikros politinės jėgos, neturinčios perspektyvų susitarti su būsimuoju politiniu režimu ir atsidurti sąraše, kuris pateks į parlamentą", - sakė deputatas trečiadienį.

Kalbėdamas apie naują parlamento opoziciją, jis pažymėjo, kad, be jokios abejonės, ja taps komunistai.

"Gali įeiti Oleksandras Morozas (Socialistų partijos lyderis, pasirašęs susitarimą su opozicijos kandidatu Viktoru Juščenko dėl paramos jam antrajame rinkimų rate), kuriam nebus pasiūlyta derama vieta naujojoje vyriausybėje ir naujojoje politinėje sistemoje. Galbūt Socialdemokratų partija (jungtinė) ir dalis frakcijos "Ukrainos regionai" (per rinkimus rėmė buvusį premjerą V.Janukovičių)", - spėja S.Havrišas.

Pasak jo, "viskas priklauso nuo derybų, kurios vedamos regionų elito lygiu - nuo to, kaip regionų lyderiai pasirašys sutartį su naujuoju premjeru ar prezidentu, priklausys šios opozicijos likimas ir formatas". D.Havrišas paaiškino, kad dalis parlamentinės daugumos atstovų buvo išrinkti pagal mažoritarinę sistemą ir yra "susisaistę su regionų elito pozicija".

Be to, mano S.Havrišas, prie opozicijos gali prisijungti "dar kai kurios politinės jėgos, seniai bendradarbiaujančios su V.Juščenko komanda, bet kurioms neatsiras vietos jo sąraše".

Pasak parlamentaro, naujoji parlamentinė dauguma greičiausiai susiformuos apie ministrą pirmininką, ir į ją įsilies didžioji dauguma senosios daugumos atstovų.

S.Havrišas dar visai neseniai buvo proprezidentinės parlamentinės daugumos koordinatorius. Ji oficialiai nepaskelbė nutraukianti veiklą, bet faktiškai liovėsi egzistavusi, kai prezidento rinkimai sukėlė politinę krizę šalyje. Pirmieji deputatai iš daugumos pasitraukė dar rugsėjį.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Ekonomistų nuomonės dėl bankų įtakos išsiskyrė (1)

Įtakingiausiai Lietuvoje laikomi ekonomistai sutaria, kad kita didžiulė pasaulinė ekonomikos...

Žiema artėja: yra sprendimų, kurie nepatiks „valstiečių“ rinkėjams (29)

Žiema artėja, o ją savo reitingais gali pajusti Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga...

Vilniaus viešnamiuose – meilės pažinčių svetainėse ieškančios užsienietės

Iš jaunų merginų prostitucijos pralobti užsigeidę sutuoktiniai nutarė eiti lengviausiu keliu –...

Teko samdyti net saugos tarnybą: Lietuvai priklausančiame kelte įstrigo 12 pabėgėlių (126)

„ DFDS Seaways “ kelte „Kaunas Seaways“ aptikta 12 pabėgėlių, DELFI patvirtino įmonės...

Įvardijo, kiek asmenų „Karklėje“ sučiupo su narkotikais: skaičiai stebina (15)

Savaitgalį vykusio festivalio „ Karklė Live Music Beach “ dalyvius patikrinę policininkai ir...

Svaiginanti 28-metės karjera: nuo modelio iki artimos D. Trumpo bendražygės (7)

Naująja komunikacijos departamento vadove JAV prezidento Donaldo Trumpo administracijoje laikinai...

Smūgis A. Bosui: prabangų namą prašoma sulyginti su žeme (535)

Vilniaus pašonėje, miškų apsuptyje, prasidėjusias Lietuvoje žinomo verslininko Antano Boso...

Gyvai / Pirmadienio vakarą – visiškas Saulės užtemimas (7)

Rugpjūčio 21 d. įvyks neeilinis visiškas Saulės užtemimas, kurį galės stebėti tūkstančiai...

Martynas Pocius. Čempionatas, kurio niekada nepamiršiu (1)

Interneto platformoje „Sporto namai“ kiekvieną dieną savo jausmais, mintimis ir rūpesčiais...

Kūdikį pražudęs Ramzis keliasi naujam gyvenimui: jau spėjo pasirodyti vestuvėse (254)

Po patirto šoko ir nelaimingo atsitikimo, kurio metu žuvo kūdikis, dobermano Ramzio gyvenimas...